Gunrunners.AOC postoupili do Wargaming.net League a utkají se s evropskou špičkou

Praha, 12. října 2016 – World of Tanks tým klubu Gunrunners.AOC, jehož hlavním partnerem je společnost AOC, si zahraje nejvyšší evropskou soutěž Wargaming.net League (WGL). O víkendu 8. – 9. 10. totiž ovládl závěrečné finále WGL Silver Series, když svým konkurentům nedal jedinou šanci. Po prvním místě v základní části a třech hladkých výhrách v play-off se tak v prosinci, kdy WGL startuje, zařadí mezi 12 nejlepších týmů Evropy. (TZ)

Gunrunners.AOC tak završili parádní sezonu, když nejprve ovládli základní část se 72bodovým náskokem a bilancí 9 výher a 2 porážek. Ze všech týmů také drželi nejdelší sérii vítězství, když nastřádali 6 výher v řadě. Pokud by se do toho počítaly i následující zápasy v play-off, tak v této sezoně neprohráli 9 utkání v řadě.

Za skvělé výsledky hráči vděčí také herním monitorům AGON od společnosti AOC, které se pyšní extra rychlou obnovovací frekvencí, okamžitou odezvou, perfektní obrazovou kvalitou a dalšími prvotřídními funkcemi, které dávají uživateli při hraní velkou

„Tímto vítězstvím jsme konečně dokázali to, co se nám v minulé sezoně jen těsně nepodařilo. Jsme za to nesmírně rádi, protože jsme první český tým, kterému se takový postup podařil,“ řekl bezprostředně po vítězství Radek „Enrico“ Hájek.

Do play-off nastupovali hráči Gunrunners.AOC jako první nasazení
a zároveň největší favorité na postup. Ve čtvrtfinálovém souboji na ně čekal osmý tým základní části Pushing Daisies z Maďarska. Jednalo se však o jeden z týmů, před kterým se museli Gunrunners.AOC v základní části sklonit. V play off to ale bylo jinak a Gunrunners.AOC vyhráli přesvědčivě 5:2.

V dalším kole už čekal soupeř těžšího kalibru, Suicide Squad. Ale ani tento německý tým nebyl překážkou a po prohře 1:5 si musel nechat zajít chuť. Finálové klání pak bylo ryze českou záležitostí. Ale ani mužstvo Eclot Gaming nemělo dostatek kvality, aby zastavilo rozjeté tankisty z Gunrunners.AOC. A po další výhře 5:1 bylo jasno – Gunrunners.AOC putují mezi elitu! „Už minulou sezonu jsme byli blízko postupu do nejvyšší divize. Ale tehdy jsme to nezvládli, když jsme prohráli ve finále. Nějaký čas pak byla smíšená nálada v týmu, ale ta se postupně vytratila a my jsme věděli, že další šanci už si proklouznout mezi prsty nenecháme,“ popsal Radek Hájek pocity uvnitř týmu před začátkem soutěže.

Zvýšenou motivací také byla změna formátu soutěže, kdy se o postup do vyšší divize mělo ucházet osm nejlepších týmů základní části. „Cíl byl pro nás jasný, udržet se v Silveru mezi nejlepší osmičkou. Nejlépe ale být na první pozici,“ neskrýval Hájek odvážný cíl mužstva.

Důležitá byla také publicita. Závěrečné boje o postup totiž byly přenášeny na oficiálním Twitch.tv kanále WGL EU. „Věděli jsme, že zápas se Suicide Squad a také následující finále už budou streamované přímo na WGL EU. I tahle skutečnost pro nás byla dostatečným signálem k tomu, abychom podali co nejlepší výkon.“

Hru borců z Gunrunners.AOC ocenili i komentátoři přenosu: „Zasloužené vítězství pro Gunrunners.AOC. Zdá se, že přinesou novou kvalitu do další sezony WGL EU.“

A právě to je největší závazek pro Gunrunners.AOC. Podle Hájka si to však všichni hráči uvědomují a samotným postupem pro ně jejich snažení nekončí. „Teď se budeme primárně soustředit na to, abychom si domluvili tréninky s ostatními týmy, a byli tak na novou sezonu co nejlépe připraveni. Chceme se jako nováčci v nejvyšší lize ukázat v nejlepším možném světle.“

###

O společnosti AOC

AOC je jednou ze světových top značek na trhu monitorů. Vysoká kvalita, prvotřídní servis, atraktivní vzhled, inovativní produkty a ohled na životní prostředí jsou důvody, proč stále více a více zákazníků a distribučních partnerů věří značce AOC. Široká produktová řada monitorů této značky získala četná ocenění. Společnost AOC je pobočkou TPV Technology Limited, největšího světového výrobce LCD monitorů. Více informací hledejte na www.aoc-europe.com.