Asociace spotřebních technologií zveřejňuje program a vystavovatele na CES Unveiled Prague

Arlington, VA 17. října 2016 – Asociace spotřebních technologií (Consumer Association Technology – CTA) oznamuje, že historicky první ročník CES Unveiled Prague osobně zahájí český ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek a zástupkyně velvyslance Spojených států amerických v Praze Kelly Adams-Smith. Jedinečná akce zaměřená na průmysl spotřebních technologií v regionu střední a východní Evropy se uskuteční tento čtvrtek 20. října 2016 v Praze a představí nejnovější inovace devíti světových technologických společností. Podle předběžných údajů se CES Unveiled Prague zúčastní téměř 200 účastníků z více než 15 zemí světa, přičemž téměř polovinu z nich budou tvořit novináři. Seznamte se s programem plným zajímavostí a inovací a zúčastněte se této akce! (TZ)

„Praha je po staletí srdcem technologického vývoje střední Evropy,“ říká Gary Shapiro, prezident a generální ředitel CTA. „Společně se startem této akce se z hlavního města České republiky stává celosvětově uznávaná technologická líheň. Těšíme se na jednání s představiteli vlády i velvyslanectví o vizi pro tento region a jeho plány do budoucna.“

Na CES Unveiled Prague se představí a budou vystavovat mimo jiné tyto technologické společnosti:

CTA spolupracuje s agenturou CzechInvest, příspěvkovou organizací Ministerstva průmyslu a obchodu ČR, jež posiluje konkurenceschopnost české ekonomiky a podporuje české start-upy prostřednictvím různých programů. CzechInvest jako oficiální partner CES Unveiled Prague zajistil účast několika místních start-upů.

„Počet českých start-upů rok od roku roste,“ říká Karel Kučera, generální ředitel agentury CzechInvest. „Česká republika je sídlem druhého největšího počtu nově založených start-upů ve střední Evropě. Z celosvětového pohledu je český ekosystém pro start-upy stále ještě ve vývoji a má velmi zajímavý globální potenciál, zejména v oblasti informačních a komunikačních technologií, jak je zřejmé například ze sloučení společností Avast a AVG.“

CES Unveiled Prague otevře své brány ve čtvrtek 20. října 2016 od 11:30 do 15:00 hod.

v prostorech hotelu Boscolo v Praze. Kompletní seznam vystavovatelů naleznete zde.

Poznámka pro editory: Oficiální název této globální technologické akce je CES. Nepoužívejte prosím názvy Consumer Electronics Show nebo International CES.

O CES:

CES je místem, kde se setkávají společnosti z celého světa, které jsou úspěšné v oblasti spotřebních technologií. Téměř 50 let slouží jako zkušební prostor pro inovátory a průlomové technologie a zároveň jako celosvětové pódium, na němž se inovace nové generace představují před uvedením na trh. Veletrh CES zahrnuje veškeré oblasti spotřebního průmyslu a je největší událostí svého druhu, na níž je možné inovace vidět ve skutečném provedení. Vzhledem ke skutečnosti, že jej pořádá Asociace spotřebních technologií (Consumer Technology Association – CTA) reprezentuje trh spotřební elektroniky s hodnotou 287 miliard dolarů, čímž přitahuje přední světové společnosti v těchto odvětvích a průkopnické novátory na fórum, které se věnuje aktuálním otázkám oboru. Sledujte novinky o veletrhu CES na www.CESweb.org a na sociálních sítích.

O Asociaci spotřebních technologií:

Asociace spotřebních technologií (CTA) je obchodní sdružení, které reprezentuje trh spotřební elektroniky s hodnotou 287 miliard dolarů. Více než 2 200 společností – 80 procent tvoří malé a střední podniky a start-upy; další patří mezi nejznámější světové značky – využívá výhod plynoucích z členství v CTA, včetně obchodního zastupování, průzkumů trhu, technického vzdělávání, propagace průmyslu, vývoje standardů a posilování obchodních a strategických vztahů. Asociace spotřebních technologií také založila a pořádá CES – světový veletrh, kde se setkávají všichni, jimž se daří podnikat se spotřebitelskými technologiemi. Zisky z CES reinvestuje CTA do svých dalších služeb.

PŘIPRAVOVANÉ AKCE

CES Unveiled Prague – registrace

  1. října 2016, Praha, Česká republika

CES Unveiled Paris – registrace

  1. října 2016, Paříž, Francie

CT Hall of Fame Dinner

  1. listopadu 2016, New York, USA

CES Unveiled New York

  1. listopadu 2016, New York, USA

CES Unveiled Las Vegas

  1. ledna 2017, Las Vegas, Nevada, USA

CES 2017 – registrace

  1. – 8. ledna 2017, Las Vegas, Nevada, USA

CES 2017 Asia 

  1. – 9. června 2017, Šanghaj, Čína