Moderní architektura Rotterdamu vám vezme dech!

Novinkou v aplikaci Fripito, která nabízí foto průvodce do mobilů a tabletů, je foto průvodce Rotterdamem, největším evropským přístavem a městem, v jehož centru nenajdete obvyklé starobylé uličky, ale unikátní stavby moderní architektury. Autorem průvodce jsou holandští fotografové, manželé Robert a Paula Berk. (TZ)

Fripito pokračuje ve spolupráci se zahraničními autory a přináší nového průvodce, který pomůže nejen fotografům, ale i cestovatelům objevit Rotterdam, město, které jako bájný Fénix povstalo z popela po bombardování během druhé světové války a místo zničených starých domů v centru města postavilo zcela nové, netradiční a moderně pojaté stavby. Průvodce tak představí krychlové domy, věž Blaak, most Erasmus či originálně vyzdobenou budovu tržnice a další. Nezapomene ani na místa, která připomínají starý Rotterdam, a zavede uživatele do starého přístavu Oude Haven, Delfshavenu, do známého hotelu New York i na molo Wilhelmina Pier, odkud tisíce lidí vyplouvalo do Ameriky začít nový život.

Autorem více než fotografií holandští fotografové, manželé Robert a Paula Berk, kteří se podělí o praktické a užitečné tipy pro fotografy, tak aby měl každý možnost nafotit krásné snímky. V průvodci jsou doplněny také informace o nastavení fotoaparátu, fotografickém vybavení i nejlepším čase, kdy uvedená místa navštívit. Všechny fotografie obsahují GPS polohu a jak veškerý obsah, tak mapy lze stáhnout offline do mobilu nebo tabletu.

Průvodce “Rotterdam, město architektury” bude do 6. listopadu 2016, v rámci svého uvedení, ke stažení za limitovanou cenu 3,99 USD v AppStore i Google Play.

Zájemci si mohou v aplikaci zakoupit také další průvodce např. St. Louis, Washington D.C., Tokio, Rio de Janeiro, Namíbii, Nový Zéland, italskou Florencii & Cinque Terre, Kyrgyzstán, Kubu, řeckou Meteoru, Island, Pálavu, Moravské Toskánsko, Azory, Prahu, Čínu, Jihoafrickou republiku, České Švýcarsko, Český ráj, Kanárské ostrovy, Paříž, Londýn, New York, Brooklyn, Madeiru, Filipíny, Arizonu, Sicílii, Dubaj nebo Bolívii. Zdarma pak mají možnost nahlédnout do připravovaných průvodců jako třeba národní parky USA apod, Japonsko, Izrael, Botswana a mnoho dalších.

Od dubna 2016 mají všichni uživatelé možnost aktivovat si přímo v aplikaci prémiové předplatné, a získat tak zvýhodněný přístup ke všem průvodcům, fotografickým i cestovatelským tipům, exkluzivním fotografiím s GPS i offline mapám za jednotnou cenu. Vybrat si mohou ze dvou nabízených variant prémiového předplatného, a to měsíční variantu za 9,99 € nebo tříměsíční za 23,99 €. Samozřejmě nadále zůstává i varianta jednorázové platby za konkrétního průvodce.

Aplikace nabízí dva druhy průvodců podle obsahu. Typ “Inspirace” přináší kromě praktických informací a tipů na zajímavá místa také padesátku fotografií s přesnými technickými informacemi, jak byla fotografie vyfocena a s radami, kdy se na místo vydat, na co nezapomenout nebo čeho se vyvarovat. Typ “Fotoprůvodce” nabízí kromě toho všeho i přesný denní program celého pobytu. Zdarma si lze stáhnout průvodce typu “Připravujeme,” kde uživatel získá základní popis připravovaného průvodce a deset ukázkových fotografií včetně rad a tipů. Cena jednotlivých průvodců se podle obsahu pohybuje od 3,99 $ do 8,99 $.

Autorem je holandský manželský pár Roger a Paula Berk. Cestovatelská fotografie je pro ně výzvou a současně odměnou. Každý snímek je jedinečný, každá cesta je novým dobrodružstvím, každé setkání novým přátelstvím a každá kultura novou zkušeností.

Snaží se zachytit krásu, podstatu a rozmanitost z celého světa.

Schopnost zachytit tyto okamžiky je dar a oni rádi sdílí tento dar s ostatními. Vzhledem k tomu, že jsou fotografující manželé, je fotka velkou součástí jejich životů. Fotografování je jejich koníček a celoživotní vášeň. Jejich cesty je zavedou do celého světa, a ten se tak odráží v jejich fotografiích.

Zakladatelem projektu Fripito a autorem průvodce Namíbií je Jan Březina, známý český fotograf, cestovatel, videocaster, novinář a certifikovaný lektor Apple a Adobe. Pro aplikaci Fripito připravil také průvodce Islandem či Azorskými ostrovy.

Jan Březina
Od roku 1999 aktivně provádí lektorskou, přednáškovou a osvětovou činnost. Je členem mezinárodních fotografických asociací PMAI a IPC. Je Adobe Certified Expert (ACE), Adobe Community Profesional (ACP), Apple Certified Trainer (ACT) a spoluautorem řady fotografických publikací. Od roku 2006 působí i jako průvodce a organizátor fotografických expedic, s kterými procestoval již šest kontinentů. Patří mezi přední české videocastery (Digit a 4Foto) a je zakladatelem a provozovatelem komunitního serveru Macforum.cz.V profesionální fotografické praxi se věnuje zejména portrétní, glamour a aktové fotografii. Ve volné tvorbě pak zejména krajinářské a cestovatelské fotografii.

Fripito Corp. je americká společnost založená koncem roku 2013 v Las Vegas v Nevadě. Kompletní vývoj aplikace probíhá v České republice.

Kontakty:
www.fripito.com
www.fripito.cz
Email: info@fripito.com
Facebook: @fripito  
Twitter: @fripito_news
Instagram: @fripito
Pinterest: @fripito
Youtube: @fripito