DataSpring představuje na konferenci F5 Forum spolupráci s firmou F5

PRAHA, 31. října 2016 – DataSpring, nejrychleji rostoucí technologická firma v ČR, představí na konferenci F5 Forum 2. listopadu 2016 spolupráci se společností F5, předním výrobcem bezpečnostních prvků, zařízení pro bezpečný cloud, datová centra a řešení na bázi software defined networking (SDN) pro zajištění provozu aplikací. DataSpring využívá řešení F5 ve svých datových centrech v Lužicích u Hodonína a v Praze, které bylo spuštěno v září 2016. (TZ)

F5 Forum Praha je první konference pořádaná společnosti F5 v Praze a zaměří se na současné aspekty zabezpečení datových center, webových služeb a problematiku cloudových strategií v kontextu řešení od F5 Networks a jejich technologických a obchodních partnerů. Konference je určená IT odborníkům z privátní i veřejné sféry, z univerzit, zástupcům managementu a médií. Key note speech na téma Internetové hrozby a trendy přednese Jan Krob ze společnosti KPMG. Ve společné prezentaci představující spolupráci DataSpringu a F5 v technologické rovině vystoupí Igor Tomeš, Solution Architect DataSpring, a Radovan Gibala, Presale Engineer F5.

Na programu bude také debata u Kulatého stolu s účastí zástupců odborných médií. Témata diskuse, jakými jsou například důležitost SSL, anti-DDoS ochrana, automatizace a orchestrace, ochrana aplikací v hybridních Cloudech, se budou prolínat s tematickým zaměřením konference.

Důležitým bodem růstu společnosti DataSpring jsou virtuální edice F5® BIG-IP® (VE), neboť umožňují rychlé a bezpečné poskytování aplikačních služeb napříč datovým centrem a do cloudu. Řada VE jsou virtuální ADC (Virtutal Application Delivery Controller), které lze použít pro vyvažování zátěže u všech hlavních hypervizorů a cloudových platforem na komoditních serverech.

F5 nám pomáhá udržet tempo s našimi plány a poskytuje nám možnosti pro flexibilní rozšíření naší nabídky, kterou naši zákazníci požadují. Velkým přínosem pro naši společnost je také partnerství se společnostmi Microsoft a Cisco, které nám pomohly s realizací i zákaznickou podporou,“ dodává Honek.

Jsme velmi rádi, že můžeme spolupracovat se společností DataSpring, která je jedním z rychle se rozvíjejících hráčů na regionálním trhu ICT služeb. Zákazníci již nechtějí udržovat svůj hardware; dávají přednost partnerství se společnostmi jako je DataSpring, která nabízí spolehlivost a odborné znalosti
v oblasti poskytování infrastruktury a SQL formou služby anebo zálohování a obnovy dat,“ říká Jakub Šumpich, Country Manager pro Českou republiku, F5 Networks.

DataSpring vstupuje do další fáze svého růstu zejména proto, že se firmy stále častěji poohlížejí po bezpečném a stabilním poskytovateli ICT služeb. Oblast bezpečnosti je pro naše klienty klíčová a držet krok s trendy je náročné i pro ta největší IT oddělení,“ říká Zdeněk Honek, obchodní ředitel DataSpring, a zároveň dodává: „Provozem jednoho z nejmodernějších data center v České republice jsme významně posílili naši schopnost zlepšovat stávající služby a přicházet s novými nabídkami. V novém DC nabízíme například ve spolupráci s partnerem SafeDX platformu Hadoop jako službu.“

Společnost DataSpring, je poskytovatelem nejmodernějších ICT služeb. Letošní rok byl mimo jiné DataSpring vyhlášen společností Deloitte jako nejrychleji rostoucí technologická firma v ČR (Technology Fast 50). Dvě cloudové služby (SQLaaS, pleAzure.cloud) získaly ocenění IT produkt roku 2016. Svým zákazníkům pomáhá dosahovat vyšší efektivity, umožňuje nabízet inovativnějí řešení
a generovat větší zisk. Mezi klienty této společnosti patří například Sazka, Konica Minolta, OpenOne, Cleerio, Copy General, DieboldNixdorf, IKS KB, Provident, Český aeroholding, Cleverlance, CK Fischer, Tatra Mountains, MND, Xura, KKCG a SazkaMobil.

Bližší informace k akci F5 Forum, která se koná 2. listopadu 2016 v pražském klubu Rock Café,
a registrační formulář naleznete zde. Jste srdečně zváni.

DataSpring

DataSpring je dynamicky rostoucí společnost podnikající v oblasti ICT služeb. Poskytuje širokou škálu cloudových služeb (IaaS, PaaS, BaaS, MSSQLaaS, VAaaS) z vlastního datového centra, které získalo prestižní mezinárodní certifikaci na úrovni Tier III. DataSpring realizuje projekty v oblasti Business Inteligence, optimalizace a měření procesů, nabízí také vývoj SW a aplikací na míru potřebám klienta. Společnost je držitelem certifikace Systému řízení bezpečnosti informací (ISMS) ISO/IEC 27001:2013. Obě tyto certifikace zaručují vysokou úroveň dostupnosti služeb a jejich kvality. DataSpring v současnosti zaměstnává více než 90 profesionálů.

Více informací o společnosti a jejích službách naleznete na www.dataspring.cz.

F5

F5 (NASDAQ: FFIV) poskytuje řešení pro svět aplikací. F5 pomáhá organizacím plynule rozšiřovat cloud, datová centra a řešení na bázi software defined networking (SDN) pro úspěšný provoz aplikací pro každého, kdekoliv
a kdykoliv. Řešení F5 zvětšují dosah informačních technologií prostřednictvím otevřeného, rozšiřitelného rámce
a rozmanitého partnerského ekosystému dodavatelů hlavních technologií a vyladěných datových center. Tento přístup umožňuje zákazníkům vybrat si model infrastruktury, který nejlépe vyhovuje jejich potřebám v průběhu času. Největší světové firmy, poskytovatelé služeb, státní organizace a obchodní řetězce spoléhají na F5 a na její pozici průkopníka v oblasti cloudových služeb, zabezpečení a trendů v mobilních řešeních. Více informací najdete na f5.com.

Můžete nás také sledovat na Twitteru @f5Networks nebo nás navštivte na Facebooku, kde najdete další informace o F5, jejích partnerech a technologiích.