DataSpring spustil nový web a představuje své cloudové služby v analogii na moderní město

PRAHA, 26. března 2020 – Co mají společného řadové domky a bare metal? Jak spolu souvisí parkoviště a storage? Můžeme konektivitu přirovnat k silnicím a databáze ke knihovně? Popsat firmám, které nepodnikají v IT businessu, jak funguje cloud a co jim transformace firemního IT může přinést, je mnohdy složité. V DataSpring jsme při tvorbě nového webu přemýšleli, jak tohle komplexní téma co nejvíce zpřístupnit lidem, tak aby i bez množství technických pojmů bylo srozumitelné. Naše služby jsme ve spolupráci
s odborníky přirovnali k modernímu městu a jeho částem.

Co má společného stěhování a transformace IT?

Stěhování je bezpochyby náročnou životní situací. Všichni známe rčení, že je lepší vyhořet než se stěhovat. Když vám současné bydliště z nějakého důvodu nevyhovuje, většinou víte, podle jakých kritérií se rozhodovat při výběru vhodnějšího místa. Často se ale může stát, že při představě obrovské námahy spojené se stěhováním zůstanete raději v tom původním. A jinak tomu není ani v businessu. Firmy ví, že aby udržely krok s konkurencí anebo ji předhonily, měly by se digitalizovat a automatizovat své procesy. Ale mnohdy neví jak. 

Na rozdíl od stěhování si to, co obnáší transformace IT do cloudu, nedokážou všichni dost dobře představit. V analogii města jsme se proto snažili přirovnat cloudové služby, které jsou nedílnou součástí procesu transformace, ke službám ve městě, k jeho infrastruktuře nebo k bezpečnostnímu systému. Můžete se podívat, jak jsou mezi sebou jednotlivé části provázané anebo které prvky je možné si navrhnout podle svých představ,“ vysvětluje Vojtěch Vojík, obchodní ředitel DataSpring. 

Město jako analogie

Chtěli byste bydlet v našem městě, ale máte svůj vlastní dům? Není problém, zařídíme vám pozemek včetně všech inženýrských sítí a pomůžeme vám se stěhováním. Dům nevlastníte, ale máte jasnou představu, jaký by měl být? Nebo vůbec nevíte, jaký by pro vás byl nejvhodnější? Pak se můžete obrátit na naše architekty, pomůžou vám s návrhem. V našem městě nechybí ani pošta (firemní email), knihovna (databáze), ani parkoviště (storage). A máme zde také nonstop otevřenou radnici (Service Desk), protože obyvatelé města jsou pro nás důležití a chceme být kdykoliv k dispozici, aby se na nás mohli obrátit s jakýmkoliv problémem.

Analogie jednoduše vysvětluje komplexní problematiku

Analogie města vznikla při tvorbě obsahové strategie nového webu. Nechtěli jsme pouze zobrazit výčet poskytovaných služeb, ale ptali jsme se, co by na webu chtěli vidět jeho návštěvníci. Spolu s obchodním týmem jsme analyzovali problémy, se kterými se při představování výhod transformace IT do cloudu nejčastěji potýkají a přišli jsme na to, že je problémem právě velká komplexita. Město najdete na hlavní stránce www.dataspring.cz, pro jeho plné zobrazení je potřeba maximalizovat okno prohlížeče. Jak se vám libí?

DataSpring

Poskytujeme profesionální cloudové a IT služby pro firmy a organizace ve dvou geograficky oddělených datacentrech v České republice. Zaměřujeme se na poskytování cloudové infrastruktury, zajišťujeme IT bezpečnost, poskytujeme databáze a nově také nabízíme první český pleAzureStack, cloudovou samoobsluhu postavenou na Microsoft Azure. Zákazníkům pomáháme s návrhem nejvhodnějšího řešení. Postaráme se také o kompletní migraci dat do našeho prostředí i péči o ně. Máme vlastní tým IT odborníků a nonstop Service Desk. Naše datacentrum v Lužicích u Hodonína získalo prestižní certifikaci Tier III. Jsme držitelem certifikace Systému řízení bezpečnosti informací (ISMS) ISO/IEC 27001:2017. Obě tyto certifikace zaručují vysokou úroveň dostupnosti našich služeb a jejich kvality.

Jsme součástí společnosti AUTOCONT a členem ICT skupiny Aricoma Group. Zároveň jsme součástí investiční skupiny KKCG. Máme v zádech silné partnery. Více informací o společnosti a jejích službách naleznete na http://www.dataspring.cz.