Dosud nejvýkonnější domácí kino od Bose – soundbar SoundTouch 300

Audio systém domácího kina Bose SoundTouch 300 demonstruje možnosti nejlepšího zvuku v kompaktním provedení. Zásadně rozšiřuje zvukové možnosti televizoru, v obývacím pokoji může zastat funkci kompletního audio systému a snadno ho bezdrátově propojíte s ostatními přístroji SoundTouch v domácnosti. Díky tomu lze rozvést nejjednodušším možným způsobem hudbu po celém bytě nebo domě a využít všech možností přehrávání hudby z vlastních zdrojů i z internetu. (TZ)

 

soundtouch_300_028_hr

Praha, 1. listopadu 2016 – Společnost BaSys, výhradní distributor audio produktů Bose pro Českou republiku a Slovensko, představuje dosud nejvýkonnější systém domácího kina v kompaktním provedení – soundbar Bose SoundTouch 300. Jedná se o modulární systém, jehož základem je vlastní soundbar, který je určen k instalaci u televizoru. Další možnosti prostorového zvuku plnohodnotného domácího kina přináší rozšíření o designově jednotnou dvojici zadních bezdrátových reproduktorů Virtually invisible 300 a basový modul Acoustimass 300. Celý komplet si v obývacím pokoji nezadá s profesionálním ozvučením kinosálů. Luxusní lesklé černé provedení Soundbaru i dalších částí systému je ozdobou každého moderního prostoru.

Domácí kino i kompletní audiosystém

Zvukový projev soundbaru o velikosti 97,8 x 10,8 x 5,7 cm okamžitě překvapí. Pověst společnosti, která dokáže z malých reproduktorových sestav vykouzlit neskutečně velký zvuk, demonstruje právě SoundTouch 300, který zásadně rozšíří možnosti jakéhokoli televizoru a přidá kompletní funkci domácí reproduktorové sady. Dialogy ve filmech se stanou srozumitelnějšími a jakýkoli hudební doprovod či reprodukce posluchače nadchne. Dle vlastních potřeb a náročnosti mohou uživatelé zvolit vlastní sestavu.

Přesto, že soundbar je umístěn na první pohled jako středový reproduktor u televizoru, dokáže vyvolat silný prostorový stereo efekt. K tomu přispívá technologie PhaseGuide® která přesvědčivě zasadí zvuk do míst na kraji místnosti, kde žádné reproduktory nejsou. K tomu, aby se zvuk přizpůsobil každému prostoru, slouží automatická kalibrace ADAPTiQ®, která upraví zvukový projev různě velkým a členitým pokojům. Malý soundbar dokáže překvapit i hlubokými a dynamickými basy při všech úrovních hlasitosti. Ty zajišťuje patentovaná technologie QuietPort ™. Bezdrátové rozšiřující moduly zadních reproduktorů a subwooferu požitek ze zvukového projevu ještě dále znásobují.

Zdroje zvuku a široké spektrum využití

K soundbaru lze jednoduše bezdrátově s využitím WiFi či Bluetooth i pomocí kabelů připojit řadu zařízení, od DVD nebo BluRay přehrávačů, přes notebook, tablet, až po mobilní telefon, jehož párování usnadňuje technologie NFC. Stačí přiložit smartphone k přístroji a bezdrátové spojení je aktivováno.

Po připojení k domácí WiFi síti se možnosti využití rozšíří téměř neomezeně. Prostřednictvím aplikace pro smartphony lze volit hudbu z populárních internetových zdrojů, jako například Spotify®, Deezer, iTunes nebo nespočetného množství internetových rádií. Jako zdroj lze také použít hudbu uloženou na centrálním domácím úložišti typu NAS. Ovládat jednoduše z telefonu zvukovou kulisu v celém domě umožňuje technologie SoundTouch, která z přístrojů umístěných v jednotlivých místnostech a vybavených touto funkcí vytvoří jednotný celek. V aplikaci si potom zvolíte, zda chcete v celém domě stejnou zvukovou kulisu, nebo nastavíte v každé místnosti jinou hudbu. Ovládat přehrávání mohou všichni členové domácnosti prostřednictvím svého smartphonu.

Až uslyšíte SoundTouch 300 na vlastní uši, neuvěříte, že se zvuk line z tak malého reproduktoru,“ říká David Hilpert, produktový manager Bose společnosti BaSys. „Inženýři v Bose posunuli opět hranice poměru velikosti systému a kvality a hutnosti zvukového projevu. O tom všem se těžko mluví, to člověk musí slyšet. To, že je tenhle soundbar vybaven možnostmi komunikace s ostatními zařízeními SoundTouch, otevírá v domácnostech množství možností. SoundTouch se pro mě stal synonymem jednotného systému pro celý dům.

Všechny komponenty systému jsou k dostání prostřednictvím distributora BaSys a jeho prodejců. Soundbar SoundTouch 300 je na trhu za koncovou doporučenou cenu 22 000 Kč, sada zadních bezdrátových reproduktorů Virtually invisible 300 přijde na 9 990 Kč a cena bezdrátového basového modulu Acoustimass 300 je také 22 000 Kč.

O společnosti Bose:

Společnost Bose založil v roce 1964 profesor elektrotechniky na Massachusetts Institute of Technology, pan Amar G. Bose. Již první audiosystém Bose přinesl revoluční způsob řešení a revoluci v zážitku reprodukované hudby. Až do dnešní doby je společnost řízena jejími původními principy, kterými jsou investice do dlouhodobého výzkumu s cílem vývoje nových technologických řešení, které přinesou reálný přínos zákazníkům. Kromě audiotechniky vyvíjí a vyrábí Bose také zařízení pro několik dalších průmyslových odvětví. S produkty a patentovanými technologiemi Bose se setkáváme v domácnosti, autě, na cestách i na veřejných prostranstvích.

O společnosti BaSys:

Společnost BaSys je předním distributorem prémiové audio a video techniky se sídlem ve Švýcarsku a s distribučními společnostmi v několika zemích Evropy. Od roku 1990, kdy byla společnost založena, zastupuje světové značky, jako Pioneer, Bose, Loewe, Elac, Marantz, beyerdynamic, Neutrik, Bugera, Behringer, Monster, TC electronics, Midas, KlarkTeknik, Turbosound, Cordial, Rean.