Plná integrace QNAP Linux Station s Ubuntu 16.04 LTS pro rozsáhlé multimediální aplikace na NAS

Taipei, Tchaj-wan, 1. listopadu 2016 – Společnost QNAP Systems, Inc. dnes oznámila, že QNAP Linux Station je plně integrována s Ubuntu 16.04 LTS, aby bylo zajištěno poskytování kompletních multimediálních aplikací. S výstupem pro rozhraní HDMI překonává QNAP NAS funkce pouhého úložiště a nabízí řešení PC i domácího kina pro dokonalý prožitek z domácí zábavy. (TZ)

16-11-01-qnap-linux-station

Od uvedení HD Station se QNAP zaměřil především na platformy s otevřeným zdrojovým kódem a integraci služeb. S ohledem na rychlý rozvoj multimediálního software a vývoj aplikací byla QNAP Linux Station integrována do operačního systému Ubuntu 16.04 LTS, aby uživatelé měli možnost stahovat a instalovat aplikace z Ubuntu Software Center.

“Společnost QNAP je odhodlána držet tempo s trendy ve vývoji software a poskytovat lepší integraci služeb. Pomocí Linux Station a Ubuntu mohou naši uživatelé využívat četné předem připravené aplikace pro zábavu i produktivitu,” řekl produktový manažer společnosti QNAP Marcus Yang. Uživatelé mohou získávat z Ubuntu Software Center různé multimediální aplikace, jako například Plex Media Server, KMPlayer, LibreOffice, VLC, a další. Díky výstupu pro rozhraní HDMI získává QNAP NAS s Linux Station vyšší potenciál produktivity a zábavy.

Požadavky na systém

  • Linux Station vyžaduje QNAP NAS s alespoň 4 GB RAM. Podporovány jsou následující modely: řady TVS-x82, TVS-ECx80, TS-x79, TVS-x73, TVS-x71, TS-x70, TVS-x63+, TVS-x63, TS-x53A, TS-x53Pro,TBS-453A, TS-x51+, TS-x51A a TS-x51.

Na NAS musí být nainstalována Container Station v1.5.1343 nebo novější.

Všechny obchodní značky, servisní značky, obchodní názvy, obchodní styly, názvy produktů a loga uvedené na serveru jsou vlastnictvím svých příslušných vlastníků. Někdy je vlastníkem společnost QNAP.

O společnosti QNAP

Společnost QNAP Systems, Inc. se zaměřuje na dodávání ucelených nabídek se síťovými úložišti (NAS) a sítovými rekordéry videa nejvyšší kvality s jednoduchým použitím, robustním provozem, velkou úložní kapacitou a vysokou spolehlivostí. Společnost QNAP spojuje technologie a design, aby přinesla kvalitní výrobky, které efektivně pomáhají podnikům se sdílením souborů, virtualizací aplikací, správou úložiště a hlídáním v podnikovém prostředí a zároveň obohatila uživatele nabídkou zábavního multimediálního centra.