Část expozice švýcarského muzea Longines bude představena v ČR

Návštěvníci 3. ročníku veletrhu luxusních hodinek, který proběhne v Moravské galerii v Brně ve dnech 4. a 5. listopadu, budou mít jedinečnou možnost zhlédnout část expozice švýcarského muzea Longines, značky s více než 185letou tradicí. (TZ)

Třetí ročník veletrhu hodinek v České a Slovenské republice poctí svou návštěvou archivářka unikátního muzea Longines, paní Marie Reber. Depozit muzea, které sídlí ve švýcarské kolébce značky, městě Saint-Imier, zahrnuje celkem více než 550 exponátů. Expozice Longines na veletrhu bude zahrnovat devět vitrín a deset panelů s 18 exponáty. Návštěvníci mezi nimi najdou například kapesní dvouplášťové hodinky ve stříbrném provedení s mechanickým hodinovým strojkem s ručním nátahem výroby manufaktury Longines, Kalibr 18B, z roku 1870 nebo kapesní cestovní hodinky ve zlatém provedení se smaltovou výzdobou z roku 1929. Součástí oficiálního programu veletrhu bude také přednáška Marie Reber, která proběhne v pátek 4. listopadu ve 14 hodin.

Značka Longines je mezi českými zákazníky velmi oblíbená a má i v naší zemi dlouhou historii. Významným milníkem byla například dodávka hodinek pro československé letce ve 30. letech minulého století – tento historický model hodinek je žádaným sběratelským kouskem.

„Jsme potěšeni, že společnost Longines přijala naše pozvání na veletrh. Jejich muzeum propůjčilo na veletrh hodinek do Brna jedny z nejzajímavějších exponátů., které lze běžně spatřit pohromadě pouze ve Švýcarsku. Milovníci preciznosti budou moci na vlastní oči posoudit, kam se posunulo hodinářské řemeslo během posledních 150 let,“ říká nejznámější český mistr hodinář Vladimír Bechyně.

O Hodinářství Bechyně
Hodinářství Bechyně je česká rodinná firma, která se specializuje na prodej švýcarských náramkových hodinek značek Rolex, Longines, Tudor, Carl F. Bucherer, Tag Heuer, Tissot, Balmain, Certina a Eterna. Kromě luxusních hodinek a kvalitních natahovačů Buben & Zörweg nabízí svým zákazníkům šperky značek Thomas Frieden a Enrico Capra. Hodinářství Bechyně od roku 1996 zastupuje švýcarskou značku Rolex pro Českou republiku. V roce 2009 se společnost dohodla na exkluzivní spolupráci se značkou Tudor. Hodinářství Bechyně provozuje velkoobchod značek Longines pro ČR od roku 2010 a Balmain pro český a slovenský trh od roku 2014. Majitel, mistr hodinář Vladimír Bechyně, provozuje hodinářské řemeslo od roku 1958, přičemž legendární butik ve Štěpánské ulici v Praze otevřel před více než 35 lety. Butik je vyhledávaným místem hodinářských znalců, kteří dokážou ocenit obřad nákupu hodinek jako důležitou součást jejich příběhu.