NetApp nadále upevňuje svou silnou pozici na storage trhu

P R A H A,  8. listopadu 2016 – Novinky v portfoliu služeb a softwaru představila nedávno společnost NetApp® (NASDAQ: NTAP) patřící k předním světovým poskytovatelům softwaru, systémů a služeb v oblasti storage, správy dat a jejich ukládání. Novinky firma přinesla do své řady All Flash FAS a představila rovněž nový operační systém ONTAP 9. Dokončila také akvizici SolidFire. Všechny tyto zprávy prezentovala společnost novinářům, zákazníkům a partnerům během akce NetApp Directions, která se konala 26. října v Praze. (TZ)

NetApp Directions 2016

NetApp Directions je pravidelná akce určená nejen pro zákazníky a partnery společnosti NetApp, ale i další IT architekty a specialisty z předních společností v regionu. Prezentovány a diskutovány s odborníky NetApp jsou zde novinky, příležitosti a trendy v oblasti storage technologií. Přítomní odborníci a zástupci médií mají příležitost potkat se s klíčovými lidmi ze společnosti NetApp.

All Flash FAS

Ve své řadě All Flash FAS (AFF) polí představil NetApp novinky, které zlevňují náklady na flash pro využití v běžných datacentrech a až třicetkrát snižují nároky na kapacitu.

Díky nové, ještě efektivnější technologii mají zákazníci společnosti NetApp možnost získat vyšší kapacitu a výkon v podobě flashových polí za cenu těch diskových. Firma rovněž rozšířila do dalších 20 zemí v Asii a Evropě svou 3X Performance Guarantee, tedy záruku na ztrojnásobení výkonu v případě přechodu z diskových na NetApp all-flash systémy. Garanci rozšířila  rovněž na některé All Flash FlexPod ® modely.

„Trh s flash technologiemi se rozvíjí nesmírně rychle,“ říká Jan Jiskra, Country Manager pro Českou republiku a Slovensko ve společnosti NetApp. „Výkon flash disků byl vždycky dramaticky vyšší v porovnání s rotačními, ale teprve pokročilý management a snížení ceny flash technologií jsou faktory, které přispívají k jejich masovému nasazení.“

ONTAP 9

Společnost rovněž uvedla na trh operační systém NetApp® ONTAP® 9. Software pro správu podnikových dat, který v sobě snoubí jednoduchost a flexibilitu, stejně jako mocné nástroje a vysokou efektivitu. Díky softwaru ONTAP 9 mohou podniky velmi rychle skloubit to nejlepší ze stávajících i nastupujících technologií včetně flashe, cloudu a softwarově definovaných architektur. Vznikají tak řešení, která kombinují ukládání dat on-premise a v cloudu, což je v souladu s vizí společnosti NetApp, označovanou termínem Data Fabric.

Software ONTAP 9 je rovněž plně optimalizovaný pro flash a umožňuje lépe využívat výkon i kapacitu. V rámci tohoto oznámení se NetApp stal vůbec prvním poskytovatelem all-flash polí, který nabízí zákazníkům 15TB SSD disky, s kapacitou o 50 % větší v porovnání s běžnými harddisky. Součástí uvedení nového operačního systému bylo i spuštění takzvaného programu 3-4-5 FlashAdvantage, který garantuje čtyřnásobnou efektivitu a umožní bezrizikový přechod na flash technologii.

Akvizice SolidFire

Velkou zprávou je rovněž dokončení akvizice společnosti SolidFire, jejíž technologie kombinuje výkon a ekonomičnost all-flash úložišť s webscale architekturou, která zásadním způsobem zjednodušuje provoz datacenter a umožňuje rychlé nasazení nových aplikací.

Zákazníci tak nyní mají přístup k nejširšímu portfoliu all-flash řešení na celém trhu a mohou si tak vybrat z technologií, které budou splňovat jejich nároky na rychlost, škálovatelnost a datové služby. „Technologie SolidFire přináší do světa all flash infrastruktury úplně nové možnosti díky schopnosti garantovat kvalitu služby z hlediska výkonu. To je vlastnost, která je nesmírně důležitá pro poskytovatele cloudových služeb stejně tak jako pro zajištění výkonu kritických aplikací v on-premise datových centrech. To je samozřejmě skvělá zpráva také pro české zákazníky,“ říká Jan Jiskra. Všechny produkty SolidFire jsout součástí strategie Data Fabric, umožňující spravovat kapacity napříč zdroji tvořenými technologiemi flash i rotačních disků stejně tak jako zdroji v cloudu.

NetApp Insight

Do konce roku pak čeká společnost NetApp ještě jedna velká událost. Ve dnech 14.-17. listopadu pořádá v Berlíně akci NetApp Insight, na níž se návštěvníci mohou dozvědět, jak čelit výzvám nové, digitální éry, a připojit se k tisícům IT odborníkům na celosvětové technologické konferenci.

NetApp Insight je každoroční odborná konference NetApp pro profesionály, kteří se věnují ukládání a správě dat. Účastníci si mohou vybrat z více než 300 přednášek či seminářů, získat zdarma NetApp certifikáty a vidět na vlastní oči úžasné nové technologie.

O společnosti NetApp

Na NetApp spoléhají přední světové organizace na celém světě v oblasti softwaru, systémů a služeb pro správu a ukládání dat. Zákazníci oceňují naši týmovou práci, odborné znalosti a nadšení pro jejich úspěch nyní i v budoucnu. Chcete-li se dozvědět více, navštivte www.netapp.com.