Více bezpečnosti pro koncová zařízení. Cisco představuje AMP for Endpoints

Rychlejší a efektivnější – nová generace bezpečnosti koncových bodů umožní organizacím vidět a zastavit více hrozeb než dříve. Cisco také zjednodušuje nákup a nasazení bezpečnostního softwaru se Cisco ONE. (TZ)

Praha 7. listopadu 2016 – Společnost Cisco představila nový přístup k zabezpečení koncových bodů: Cisco AMP for Endpoints – cloudové řešení, které spojuje prevenci, detekci a reakci na hrozby. Tím zjednodušuje bezpečnost koncových bodů a zákazníci tak mohou opustit neefektivní strategii zaměřenou pouze na prevenci. Díky využití možností, které nabízí cloud a bezpečnostní architektura Cisco zaměřená na hrozby, umožňuje AMP for Endpoints svým zákazníkům vidět a zastavit více hrozeb mnohem rychleji.

Zabezpečení dat patří mezi priority každé organizace. Ty však stále nedokážou najít efektivní ochranu mobilních uživatelů, stolních počítačů, notebooků a serverů proti pokročilému škodlivému softwaru. Proč? Protože většina spoléhá pouze na ochranu proti průniku škodlivého softwaru do prostředí, která nedokáže zastavit pokročilé typy malwaru. Aby organizace lépe reagovaly na nové hrozby, přidávají další produkty do koncových bodů. Tím ale vzniká složitá a neefektivní struktura. Spolu s faktem, že firmám trvá v průměru více než 100 dní než detekují hrozby, vyplývá, že organizace potřebují zcela nový přístup k bezpečnosti koncových bodů.

AMP for Endpoints nabízí jednodušší a efektivnější cestu. Spojením prevence, detekce a reakce na hrozby do jednoho cloudového řešení poskytovaného na bázi modelu software jako služba (SaaS) zjednodušuje celý systém a zastaví více hrozeb. Díky cloudovému modelu nabízí AMP for Endpoints organizacím možnost reagovat na hrozby rychleji a lépe je připraví na triky dnešních útočníků.

Nové řešení AMP for Endpoints nabízí zejména:

  • Prevenci nové generace kombinující osvědčené a pokročilé typy bezpečnostních funkcí, která zastaví známé i nově vzniklé hrozby. Páteř systému tvoří globální informace o hrozbách od týmu Cisco Talos. Díky tomu může AMP for Endpoints nabídnout zabudovanou technologii integrovaného izolovaného prostředí (tzv. sandboxu) pro oddělení a analýzu neznámých souborů.
  • Lepší viditelnost a rychlejší detekci díky průběžnému monitoringu a sdílení analytik pro odhalení skrytých útoků. AMP for Endpoints zaznamenává veškerou aktivitu na úrovni souborů a dokáže proto rychle detekovat škodlivé aktivity a upozornit bezpečnostní tým. AMP for Endpoints disponuje největším množstvím dat o hrozbách, neboť analyzuje všechny škodlivé soubory, které se objevily u zákazníků společnosti Cisco. Může tak lépe porovnávat a sdílet informace o nich. V konečném důsledku to znamená, že čas nutný na odhalení škodlivého softwaru se snižuje na minuty.
  • Účinnější odezvu postavenou na viditelnosti sítě a detailním záznamům o minulém chování různých typů malwaru – odkud se do sítě dostaly, kde byly a jak se chovaly. AMP for Endpoints zrychluje proces odhalování škodlivého softwaru a cloudové rozhraní umožňuje vyhledávat napříč všemi podnikovými koncovými body a snadno zjistit indikátory, podle kterých škodlivý software lze odhalit. Uživatelům tak stačí pár kliků k odstranění malwaru na PC, Macu, Linuxu a mobilních zařízení.

Od sítě, přes koncové body až po cloud – bezpečnostní architektura společnosti Cisco zaměřená na hrozby zajišťuje pro zákazníky vyšší přínos ze stávajících investic do bezpečnosti, zvyšuje obranyschopnost a snižuje komplexitu. Stejně jako ostatní bezpečnostní produkty společnosti Cisco i AMP for Endpoints sdílí a porovnává informace o hrozbách v rámci celé architektury – jak v ekosystému AMP, tak s jinými bezpečnostními platformami Cisco. Tento přístup k bezpečnostní architektuře znamená pro zákazníky Cisco jediné. Mnohem rychleji dokážou vidět větší množství hrozeb. Podle nedávno provedeného výzkumu společnosti NSS labs, dosáhla řešení Cisco nejrychlejšího času v detekci hrozeb, přičemž 91,8 % z nich bylo odhaleno za méně než 3 minuty.

Nové sady softwaru zjednodušují bezpečnost pokročilé infrastruktury

Kromě toho uvádí společnost Cisco nový způsob nákupu a nasazení svého bezpečnostního softwaru a rozšiřuje úspěšný program softwarových licencí, Cisco ONE Software, na pokročilá bezpečnostní řešení. Do dnešní doby si software Cisco ONE takto pořídilo více než 14 000 zákazníků, včetně 91 % největších podniků světa podle žebříčku Fortune 100.

Další informace o fungování řešení AMP for Endpoints ve videu zde

O Cisco Systems

Cisco, (NASDAQ: CSCO) je celosvětovým technologickým lídrem, který již od roku 1984 pomáhá tomu, aby fungoval internet. Naši zaměstnanci, produkty a partneři pomáhají lidem navazovat bezpečná spojení a již dnes využívat digitální příležitosti zítřka. Další informace naleznete na newsroom.cisco.com nebo nás sledujte na Twitteru na @Cisco.