EIT Digital poskytne českým startupům soft landing v evropských zemích. Firmy mají šanci probrat spolupráci naživo

České startupy mají šanci potkat představitele EIT Digital a domluvit si možnou spolupráci. Přístup na zahraniční trhy i k financování si můžou dohodnout na akcích JIC v Brně a ve Vídni. JIC je jedinou českou organizací, skrze kterou mají místní firmy ke službám EIT Digital přístup. (TZ)

Misí EIT Digital je navyšovat v Evropě venture kapitál v oblasti digitálních technologií. EIT Digital svým působením překonává geografické hranice, čímž umožňuje rychlý a efektivní přístup k důvěryhodné celoevropské obchodní síti. Příležitost propojit se s mezinárodními zákazníky a investory se tak násobí.  Čeští zájemci se můžou o jeho služby ucházet prostřednictvím tak zvaných Open Hours. Jednotlivé termíny na virtuální pohovory jsou ale kvůli velkému zájmu rychle zamluvené. JIC proto naplánoval akce, na kterých budou mít firmy šanci setkat se naživo s Thomasem Köstersem z programu ARISE Europe a probrat s ním, jaké služby by se jim hodily.

První z nich je už 22. listopadu ve Vídni a jedná se o akci JIC 120‘‘ na téma IoT, Security a Big Data zaměřenou na přeshraniční spolupráci výzkumných organizací a společností. Firmy se můžou hlásit do 20. listopadu na tomto odkazu. Druhá akce JIC 120‘‘ se koná v Brně 13. prosince mezi sebou propojí mezi sebou společnosti z  podnikatelského ekosystému okolo JIC. Další možnost zkontaktovat EIT Digital bude opět v průběhu prosince prostřednictvím virtuálních Open Hours. Call si můžou zájemci domluvit na e-mailu filipensky@jic.cz.

EIT Digital investuje do strategických oborů, aby podpořila průnik digitálních technologií, které jsou založené na výzkumu, na trh. A to zejména v oborech, jež představují pro současnou Evropu výzvu:  Digital Industry, Digital Cities, Digital Wellbeing a Digital Infrastructure. V zemích, kde nemá přímo svou pobočku, působí EIT Digital prostřednictvím svého programu ARISE Europe. Jeho cílem je zapojit místní centra inovací do vzdělávacího a inovačního ekosystému okolo EIT Digital. JIC navázal spolupráci s ARISE Europe jako zatím jediná česká organizace. Získává tak pro své klienty přístup k předním nadnárodním společnostem, špičkovým výzkumným centrům a nejlepším světovým univerzitám, investorům, expertům evropského formátu a mezinárodním networkingovým akcím.

Služby EIT Digital jsou určené firmám, které už mají za sebou první investice a obrat přes 400 tisíc eur.

Kontakt:  Martina Pouchlá (PR Specialistka JIC), pouchla@jic.cz, 602 476 863

O organizaci EIT Digital www.eitdigital.eu

EIT Digital je přední evropská organizace zřízená Evropskou unií v oblasti otevřených inovací. Jejím cílem je podporovat inovace na poli digitálních technologií a podnikatelské talenty za účelem dosažení dalšího hospodářského růstu a zvyšování kvality života v Evropě. Prostřednictvím partnerského programu spojuje více než 130 předních evropských podniků, malých firem, startupů, univerzit a výzkumných center. Organizace EIT Digital urychluje zavádění nových digitálních technologií na trh a přináší do Evropy podnikatelské talenty a vůdčí osobnosti. 

O JIC www.jic.cz

JIC (Jihomoravské inovační centrum – www.jic.cz) podporuje lidi ve vytváření a rozvoji firem, které mění svět. Jeho služby využívá každoročně přibližně stovka  firem, ať už ve fázi prvotního nápadu, rychle rostoucího startupu i zavedené technologické firmy.  Začínající společnosti, které prošly programy JIC, už vytvořily více než 1 400 nových pracovních míst a další stovky míst v navazujících službách. Za 13 let své existence nastartoval JIC téměř 360 spoluprací mezi vědci a firmami. Těmito a dalšími aktivitami pomáhá JIC zvyšovat konkurenceschopnost jižní Moravy a budovat z ní jeden z nejinovativnějších regionů Evropy.

Označeno tagem