Bose QuietControl 30 – první bezdrátová sluchátka typu „špunty“ s funkcí potlačení okolního zvuku

Bose představuje lehká bezdrátová sluchátka, která umí potlačit nežádoucí zvuky z vašeho okolí a vytvořit tak ideální poslechové podmínky. Pro různé situace umožňují navíc ovládat míru tohoto potlačení. Jejich kvalitní zvuk, lehké stylové provedení s páskem kolem krku a funkce, která vám pomůže, abyste při telefonování se sluchátky nezvyšovali zbytečně hlas, je činí výjimečnými. (TZ)

Praha, 15. listopadu 2016 – Společnost BaSys, výhradní distributor audio produktů Bose pro ČR i Slovensko, představuje unikátní bezdrátová sluchátka Bose QuietControl 30. Jejich stylové provedení osloví moderní ženy i muže a výjimečný zvuk, možnost potlačit ruchy okolí i další vlastnosti posunují možnosti lehkých bezdrátových sluchátek na novou úroveň.

Společnost Bose je proslulá mimo jiné tím, jak daleko posunula u svých sluchátek možnosti potlačení okolních ruchů. Však i piloti velkých letadel, v jejichž kokpitu je při letu extrémní hluk, používají pro komunikaci právě sluchátka Bose s touto technologií. Také mezi pasažéry dlouhých letů je zmíněná funkce hojně vyhledávána. Nyní dostávají možnost poslouchat proslulý zvuk Bose v ideálních poslechových podmínkách také příznivci malých a lehkých bezdrátových sluchátek typu špunty.

Sluchátka Bose QuietControl 30 jsou vyrobena tak, abyste je na sobě téměř necítili. Základem je pohodlný pásek s vestavěnou baterií, který dobře drží na krku. Tato konstrukce umožnila zvýšit výdrž baterie až na úroveň 10 hodin a dosáhnout v bezdrátovém provedení maximálního odlehčení vlastních špuntů.

Dokonale vychytané

Vedlejším efektem při použití sluchátek je skutečnost, že při komunikaci s okolím nebo telefonování podvědomě zvyšujeme sílu vlastního hlasu, což může být pro lidi v naší blízkosti nepříjemné. Sluchátka Bose QuietControl 30 nabízejí speciální volitelnou funkci, která vám při telefonování pustí do sluchátek část vašeho vlastního hlasu bez nežádoucí ozvěny a tento nepříjemný jev jednoduše eliminuje.

Stejně jako dvojice nedávno uvedených bezdrátových sportovních sluchátek má i tento model speciální provedení, které zabraňuje vniknutí vody nebo potu k reproduktorům. Díky tomu sluchátkům nevadí déšť a jsou vhodná i do posilovny či k jinému sportovnímu využití, během kterého vám nebude vadit pásek kolem krku.

Ovládání intenzity potlačení okolí

U velkých sluchátek přes uši je zřejmé, že uživatel chce potlačit zvuky ze svého okolí. Protože špunty volí mnohdy lidé, kteří chtějí či potřebují alespoň tlumeně slyšet, co se kolem nich děje, vyvinuli inženýři v Bose sluchátka, která umožňují podle momentálních potřeb a nálady upravit intenzitu potlačení. Bezdrátová sluchátka QuietControl 30 komunikují s aplikací Bose Connect ve smartphonu, která je dostupná pro systémy Android i iOS. S její pomocí lze uživatelsky snadno – pohybem prstu po displeji – ovládat míru potlačení okolí. Jednoduché a velmi praktické. Aplikace také usnadňuje párování s telefonem, které je možné provést s využitím NFC pouhým přiblížením sluchátek k telefonu.

Jak funguje funkce potlačení okolí? Dobře utěsněná sluchátka typu špunty přirozeně odruší až 70% okolních zvuků. Zbylou třetinu posluchač vnímá a tak může slyšet například zvuk přijíždějícího auta, domácího zvonku nebo plačícího dítěte. Sluchátka QuietControl 30 mají na každé straně vestavěny dva mikrofony, které snímají zvuky zvenčí a také uvnitř sluchátka. Do reproduktorů je pak mistrně namíchán výsledný porovnávaný zvuk. Výsledkem je potlačení ruchů z okolí a vytvoření výborných podmínek pro kvalitní poslech.

QuietControl 30 jsou univerzálním řešením náhlavní soupravy pro všechny náročné uživatele, kteří z jakéhokoli důvodu nechtějí velká sluchátka. Nabízejí vynikající zvuk, kterým jsou proslulé všechny produkty značky Bose. S funkcí potlačení okolí dokáží ztlumit hluk větru, okolního davu i leteckých motorů při dlouhých cestách. Prostě si s nimi vychutnáte hudbu mnohem lépe,“ říká David Hilpert, produktový manager Bose společnosti BaSys.

Součástí balení je trojice měkkých silikonových špuntů v různých velikostech a také stylové přepravní pouzdro. Na trh přicházejí právě nyní prostřednictvím výhradního distributora, společnosti BaSys, za doporučenou koncovou cenu 8 490 Kč. Sluchátka je možné vidět v showroomu BaSys v komplexu Sykora Home v pražských Vysočanech a u dalších vybraných prodejců.

O společnosti Bose:

Společnost Bose založil v roce 1964 profesor elektrotechniky na Massachusetts Institute of Technology, pan Amar G. Bose. Již první reproduktor Bose přinesl převratný způsob řešení a revoluci v zážitku z reprodukované hudby. Až do dnešní doby je společnost řízena jejími původními principy, kterými jsou především investice do dlouhodobého výzkumu s cílem vývoje nových technologických řešení, které přinesou reálný přínos zákazníkům. Kromě audiotechniky vyvíjí a vyrábí Bose také zařízení pro několik dalších průmyslových odvětví. S produkty a patentovanými technologiemi Bose se setkáváme v domácnosti, autě, na cestách i na veřejných prostranstvích.

O společnosti BaSys:

Společnost BaSys je předním distributorem prémiové audio a video techniky se sídlem ve Švýcarsku a s distribučními společnostmi v několika zemích Evropy. Od roku 1990, kdy byla společnost založena, zastupuje světové značky, jako Pioneer, Bose, Loewe, Elac, Marantz, beyerdynamic, Neutrik, Bugera, Behringer, Monster, TC electronics, Midas, KlarkTeknik, Turbosound, Cordial, Rean.