Platformu 3DEXPERIENCE od Dassault Systèmes používá v Renaultu již 10 000 uživatelů

Specializované oborové řešení „Target Zero Defect“ podporuje spolupráci s partnery a vývoj nové generace vozidel (TZ)

PRAHA/VELIZY-VILLACOUBLAY, Francie – 16. listopadu 2016 — Společnost Dassault Systèmes, 3DEXPERIENCE Company, světový lídr v oblasti návrhářského 3D softwaru, digitálního 3D modelování a řízení životního cyklu výrobku (PLM), informovala, že její platformu 3DEXPERIENCE využívá ve skupině Groupe Renault 10 000 uživatelů. Ta ročně vyrábí v průměru tři miliony vozidel. Řešení umožňuje hladkou spolupráci na vývoji nových produktů napříč všemi působišti, a to pro všechny tři značky: Renault, Dacia a Renault Samsung Motors.

Jde o významný posun pro skupinu Groupe Renault a její program „NewPDM“, založený na platformě 3DEXPERIENCE od Dassault Systèmes. Hlavním cílem je transformovat technickou divizi tak, aby se stala celosvětovou a aby umožňovala vzájemnou spolupráci a vývoj produktů „na první dobrou“. Z tohoto důvodu Groupe Renault zavedla aplikaci Dassault Systèmes pro virtuální spolupráci při navrhování a vytváření simulací ve všech svých technických centrech po celém světě. Především jde o propojení jednotlivých týmů tak, aby spolupracovaly v reálném čase a na jednotné platformě, na které lze řešit vše od konceptu až po výrobu. Tyto aplikace nyní tvoří jádro specializovaného oborového řešení Dassault Systèmes „Target Zero Defect“.

„Target Zero Defect“, které funguje na platformě 3DEXPERIENCE, zajišťuje, aby byl návrh vozidla vytvořen hned napoprvé pomocí optimalizovaných „end-to-end“ vývojových procesů. Souběžně vytvářené produktové a procesní inženýrství totiž zrychluje a zdokonaluje včasné ověření návrhu a výrobu inovativních produktů. Ty představují novou generaci v oblasti dopravy, kde se budou čím dál více využívat prvky jako konektivita (napojení na síť), samořízení nebo nulové emise.

„Náš program NewPDM je zcela zásadní pro digitální urychlení navrhování v Groupe Renault. Tato velká přeměna, kterou umožňuje podpora ze strany Dassault Systèmes, představuje velký průlom v dalším vývoji budoucí nabídky u všech našich tří značek Renault, Dacia a Renault Samsung Motors. Přináší nám výhody v digitálních fázích projektů, a dokonce ještě více ve fázích reálných,“ uvedl Gaspar Gascon Abellan, výkonný viceprezident technické divize Groupe Renault. „Díky NewPDM můžeme zajistit kvalitu našich produktů v kratším časovém horizontu a nabídnout zákazníkům nové koncepty. K této konfigurovatelné struktuře, která propojuje technické procesy ve společném prostředí, se připojilo již více než 10 000 uživatelů v rámci naší globální inženýrské sítě ve Francii, Rumunsku, Indii, Koreji, Brazílii, Španělsku a Rusku.“

„Groupe Renault přijala platformu 3DEXPERIENCE, kterou v současnosti používají tisíce uživatelů po celém světě v různých oblastech oboru, včetně procesní výroby. To potvrzuje mnohostranné využití naší platformy a specializovaných oborových řešení,“ doplnil Olivier Sappin, viceprezident divize Transportation & Mobility společnosti Dassault Systèmes. „Nové automobilové technologie vyžadují čím dál propracovanější vývojářské procesy. Platforma 3DEXPERIENCE pomáhá celosvětovým výrobcům jako Groupe Renault snížit rizika a náklady spojené s uváděním nových produktů na trh.“

Další informace o specializovaných řešeních Dassault Systèmes pro odvětví dopravy naleznete zde

Dassault Systèmes

Dassault Systèmes – 3DEXPERIENCE Company – poskytuje firmám i jednotlivcům virtuální vizi projektů pro udržitelnou inovaci. Její špičková řešení mění způsob, jímž jsou navrhovány, vyráběny a podporovány nové výrobky. Portfolio nástrojů pro spolupráci, jež společnost nabízí, podporuje sociální inovaci a rozšiřuje možnosti, kterými může virtuální svět zlepšovat svět reálný. Společnost má přes 210 000 klientů ve více než 140 zemích světa a všech průmyslových odvětvích. Více informací najdete na www.3ds.com.