Společnost ATOS spustila vzdělávací portál pro Digitální transformaci

Nové webové stránky umožní firmám orientovat se v technologických výzvách nového století a postupech pro úspěšné podnikání v rámci jednotného evropského digitálního trhu. (TZ)

Praha, 22. listopadu 2016 – Společnost ATOS, přední systémový integrátor a globální dodavatel řešení pro ICT, dnes oznámila, že zahájila provoz informačního a vzdělávacího portálu www.digitalnitransformace.cz.  Cílem nového portálu je pomáhat firmám a organizacím najít taková řešení, která jim umožní zvládat nápor rostoucích objemů dat a informací a implementovat pružné, smysluplné a sjednocené aplikace a systémy pro řízení obchodních procesů.

Webové stránky jsou přehledně rozdělené do čtyř hlavních oblastí: řešení, příležitost, přínos a připravenost.  Uživatelům poskytují informace o nových trendech v oblasti řízení podniků a organizací a všímají si problematiky, která by měla zajímat vedení firem, jako jsou například chytrá města, průmysl 4.0, energetická efektivnost, bezpapírová kancelář a kybernetická bezpečnost.  Nově spuštěné internetové stránky se dále věnují tématům mobilních řešení, digitálního vzdělání a podnikové informatiky jako služby.

Informační portál rovněž informuje uživatele o vzniku a podstatě jednotného digitálního trhu Evropské unie.  Cílem této evropské iniciativy je usnadnit prodej a dodání zboží a elektronických služeb kdekoliv v rámci Evropské unie, včetně přeshraničního prodeje pro e-shopy. Chce také sjednotit pravidla pro ochranu spotřebitelů, jednotnou registraci k DPH a mnohem více.  

Webový portál www.digitalnitransformace.cz také obsahuje aplikaci, která dokáže uživatelům stránek vyhodnotit, jak je na tom jejich organizace, tj. zda je dostatečně připravená na vstup na jednotný digitální trh a případně jaké organizační změny by měla ještě podniknout, aby obstála v silné evropské konkurenci.

„Pro firmy v našem regionu bude zavedení evropského jednotného digitálního trhu obrovskou šancí na změnu obchodního modelu z lokálního na globální. Iniciativa Evropské unie pro zavedení jednotného digitálního trhu může firmám, které budou připraveny, přinést růst v hodnotě až 415 miliard eur. Naše internetové stránky právě v přípravě na tuto transformaci firmám pomohou,“ vysvětluje Peter Felkner, Head of System Integration a Managed Services společnosti Atos IT Solutions and Services a dodává: „V současnosti jen 7 % malých a středních firem prodává své produkty a služby do zahraničí. Více než polovina z nich by chtěla působit mezinárodně, pokud by v rámci unie začala platit stejná pravidla pro všechny firmy.”

O společnosti Atos

Atos SE (Societas Europaea) je lídrem v digitálních službách, který dosáhl za rok 2015 ročního výnosu ve výši 12 miliard EUR a který zaměstnává 100 tisíc pracovníků v 72 zemích.

Akvizicí společnosti Siemens IT Solutions and Services v říjnu 2010 začal Atos působit v České republice pod jménem Atos IT Solutions and Services, s.r.o. Atos v České republice zaměstnává 320 zaměstnanců v Praze, Brně, Ostravě a Vysokém Mýtě.

Atos přináší poradenství a systémovou integraci, řízené služby a outsourcing business procesů, cloudové operace, Big Data a řešení pro kybernetickou bezpečnost, stejně tak jako i transakční služby prostřednictvím společnosti Worldline, evropského lídra v oblasti platebních a transakčních služeb.

Díky vysoké technologické odbornosti a znalostem průmyslových odvětví společnost Atos pracuje s klienty z různých obchodních sektorů, jako jsou: finanční služby, zdravotnictví, výrobní průmysl, média, telekomunikace, energetika, veřejný sektor, doprava, obrana a retailové podniky.

Atos se zaměřuje na technologie, které přinášejí pokrok a pomáhají organizacím vytvářet firmu budoucnosti.

Společnost Atos je celosvětovým technologickým partnerem Olympijských a Paralympijských her a je kotovaná na pařížské burze NYSE Euronext Paris. Společnost Atos působí pod značkami Atos, Atos Consulting, Atos Worldgrid, Bull, Canopy, Unify a Worldline.