#GivingTuesdayCZ mezinárodní svátek dárcovství

Již zítra se po celém světě slaví tzv. svátek dárcovství, Giving Tuesday, který letos poprvé oficiálně slavíme také v ČR. Byli bychom moc rádi, kdybyste mohli informaci publikovat a informovat tak o ní jak další lidi, tak snad i firmy a neziskovky.

#GivingTuesdayCZ se koná v úterý 29. listopadu po celém světě. Lidé mohou darovat svůj čas, věcný dar či finance bu’d organizaci nebo lidem v nouzi, ale také si mohou třeba jen vyměnit profilovku na svých sítích – logo Giving Tuesday najdete níže.

Předem děkujeme za Vaši podporu a snad se povede aktivovat co nejvíc lidí, organizací a firem i v Česku.

GivingTuesday, svátek dárcovství, poprvé také v Česku

Letos se vůbec poprvé podařilo prostřednictvím Asociace společenské odpovědnosti uvést mezinárodní svátek dárcovství, takzvaný GivingTuesday, také do České republiky. V úterý 29. listopadu se mohou firmy, neziskové organizace, školy, rodiny či jednotlivci připojit k této dobrovolné dobročinné aktivitě a darovat svou podporu, čas či finanční částku potřebným. Loni se přidalo 71 zemí a v nich přes 45 000 zapojených partnerů s více než 700 000 dárců, díky nimž celková výše darů přesáhla 116 milionů dolarů. V letošním roce se očekává další nárůst dárcovských příspěvků. 

Kdo a jak se může zapojit
Darem může být věnovaný čas, energie či vlastní úsilí, i kdyby šlo jen o darovaný domácí koláč. Stačí se přihlásit na stránkách www.giving-tuesday.cz, kde se soustředí veškeré darovací aktivity tohoto dne v ČR pod hastagem #GivingTuesdayCZ. Asociace společenské odpovědnosti nabízí komunikační pomoc i propojování jednotlivých aktivit. Smyslem celého hnutí je především přínos všem zúčastněným. Neziskovým organizacím a nadacím přinese jejich účast v GivingTuesday nové dárce. Veřejnost se díky tomu může dozvědět více o dobročinných aktivitách ve svém okolí. Pro firmy je GivingTuesday příležitost, jak myslet jinak. Mohou se propojit s lidmi, kterým poskytují služby, a sdělit jim skvělé příběhy, ale také tím pomohou podpořit aktivity a loajalitu svých zaměstnanců. Coby zapojení se počítá i samotné šíření myšlenky GivingTuesday vlastními kanály.

Více o aktivitě #GivingTuesdayCZ:
http://giving-tuesday.cz/
www.facebook.com/GivingTuesdayCZ
Instagram: @GivingTuesdayCZ
Twitter: @GivingTuesdayCZ
Mezinárodní Twitter: @GivingTues
Mezinárodní Snapchat: givingtuesday
YouTube: www.youtube.com/user/GivingTuesday
Podrobné statistiky ke GivingTuesday a darování ve světě: https://www.givingtuesday.org/lab