Koch Industries investuje 2 miliardy dolarů do společnosti Infor

PRAHA, 29. listopadu 2016Infor, přední poskytovatel odvětvově zaměřených podnikových aplikací s elegantním vzhledem a cloudovou funkcionalitou, oznámil, že Koch Equity Development (KED), investiční a akviziční pobočka Koch Industries, investuje do společnosti Infor více než 2 miliardy dolarů. Dohoda poskytne firmě Infor přístup k růstovému kapitálu s cílem akcelerovat inovační aktivity, rozšířit distribuci produktů a pokračovat v transformaci trhu s podnikovými aplikacemi. (TZ)

Investice Koch je potvrzením správnosti dosavadní strategie Infor, která je postavena na produktovém vývoji, inovacích a podnikavosti. Koch Industries je americká nadnárodní společnost, která zaměstnává 100 000 pracovníků po celém světě a podle časopisu Forbes je druhou největší privátně vlastněnou firmou ve Spojených státech, s ročním obratem cca 100 miliard dolarů. Kapitál vložený do společnosti Infor posiluje jeho finanční stabilitu a umožní proniknout na rozsáhlý trh organizací, které přemýšlejí o transformaci na digitální společnost.

Infor se stal prvním dodavatelem podnikového softwaru, který umístil klíčové odvětvové aplikace do cloudu využívané nyní 66 miliony uživatelů. Dvouciferného nárůstu obratu v posledním čtvrtletí bylo z velké části dosaženo 130% meziročním růstem příjmů v oblasti SaaS aplikací a více než polovinu softwarového prodeje nyní tvoří příjmy z cloudových aplikací.

Cloudová strategie Infor využívá platformu Amazon Web Services, jež umožňuje firmě investovat do detailní odvětvové funkcionality namísto investování do infrastruktury vlastních datových center. Široké spektrum aplikací provozovaných na škálovatelném cloudu s nejmodernějšími BI funkcionalitami a uživatelským rozhraním poskytuje odrazový můstek k modernizaci organizací ve zdravotnictví, oděvnictví, retailu, distribuci, veřejném sektoru a v diskrétní a procesní výrobě.

„Koch je jednou z největších privátních společností na světě s diverzifikovanými aktivy a značnými zdroji pro podporu další fáze růstu Infor, a proto nás jejich podpora velmi těší,“ řekl Charles Phillips, výkonný ředitel Infor. „Řada velkých globálních firem zvolila Infor jako moderní alternativu k tradičním nabídkám podnikových aplikací. Infor má zdroje i kapitál na to, aby poskytl digitální platformu i těm největším organizacím.“

Pod vedením Charlese Phillipse investoval Infor za posledních 5 let přibližně 2 miliardy dolarů do produktového designu a vývoje a uvedl více než 400 nových produktů, 1 700 integrací a 16 000 odvětvových funkcionalit v rámci produktových sad CloudSuite. Infor dnes zaměstnává 15 000 pracovníků a je přítomen ve více než 170 zemích.

Transakce, která je předmětem schválení regulačních orgánů, by měla být uzavřena začátkem roku 2017.  Stávající spoluvlastníci Infor včetně Golden Gate Capital a Summit Partners, budou i nadále mít nad společností kontrolu. KED bude mít právo jmenovat čtyři z devíti členů výkonné rady v mateřském holdingu Infor.

O společnosti Infor

Infor vyvíjí a dodává podnikový software s cloudovou funkcionalitou pro specifická odvětví. S 15 000 zaměstnanci a více než 90 000 zákazníky ve 170 zemích pomáhá Infor k obchodnímu rozvoji. Pro více informací navštivte www.infor.com.