Dell odhalil nový model tenkého klienta: Wyse 5060 pro znalostní pracovníky

Praha, 30. listopadu 2016 – Dell představil nového čtyřjádrového tenkého klienta Wyse 5060, který umožní snadné zapojení i správu, nabídne lepší bezpečnostní možnosti a také úplnou kompatibilitu s virtualizačními produkty Citrix, Microsoft a VMware. Tento přístroj je navržen speciálně pro znalostní pracovníky, kteří potřebují skutečně výkonné virtuální desktopy a také podporu sjednocených komunikačních nástrojů jako Skype pro firmy. Tenký klient Wyse 5060 přináší flexibilitu, efektivitu a zabezpečení, ale i bezchybnou uživatelskou zkušenost, které současné organizace od svých cloudových řešení očekávají. (TZ)

„Současný znalostní pracovník požaduje přístup k vysoce efektivním a výkonným systémům a nástrojům, které mu umožní vyvíjet inovace, spolupracovat a sdílet informace v bezpečném prostředí,“ řekl Steve Lalla, SVP sekce Commercial Client Software & Solutions z Dellu. „Náš nový, čtyřjádrový tenký klient Wyse 5060 nabídne výkon a možnosti, které znalostní pracovníci v prostředí s virtualizovanými desktopy potřebují, spolu s nízkou pořizovací cenou a usnadněnou správou, které zase patří mezi klíčové požadavky IT specialistů.“

Wyse 5060: Více výkonu, více možností

Tenký klient Wyse 5060 bude osazen čtyřjádrovým procesorem AMD o frekvenci 2,4 GHz, který může pracovat až s 8GB pamětí RAM a 64 GB ve flashi. Ve srovnání s předchozí generací díky tomu nabídne až o 30 % větší výkon. Wyse 5060 dále přinese tyto novinky:

 

  • Široká podpora operačních systémů: Wyse 5060 bude dostupný s širší nabídkou operačních systémů, zákazníci si ho tak mohou přizpůsobit podle svých konkrétních požadavků. Od spuštění na trh ho bude možné pořídit s vlastním softwarem Dell Wyse ThinOS nebo s Windows Embedded Standard (WES) 7p. Na začátku roku 2017 pak bude pro zákazníky s WES dostupný také upgrade na Windows 10 IoT a k dostání bude i se systémem Wyse ThinLinux.
  • Inovativní zabezpečení: Wyse 5060 přináší několik vrstev zabezpečení. Zařízení bude obsahovat kryptoprocesor Trusted Platform Module (TPM), který dokáže rozpoznat, zda nebyla narušena integrita systému, a zároveň bezpečně ukládat šifrovací klíče, certifikáty a hesla. Z pohledu softwaru je Wyse ThinOS velmi bezpečný operační systém s neveřejnými API a odolný proti virům. Ti, kteří si zvolí verzi se systémem Windows, budou moci využít další stupeň ochrany v podobě Dell Data Protection | Threat Defense, která přináší pokročilou ochranu proti 99 % malwaru.
  • Široká konektivita: Bezchybnou uživatelskou zkušenost zaručí také možnost zapojení dvou 4K (3840×2160) monitorů a bohatá konektivita v podobě šesti USB portů (z nichž dva jsou USB 3.0 pro připojení vysokorychlostních periferií), dvou konektorů DisplayPort, síťového portu nebo wifi standardu 802.11 a/b/g/n/ac.

 

  • Možnosti snadné správy: Dell poskytne kompletní sadu softwaru pro on-premise, off-premise i automatizovaná řešení, která umožní účinnou správu sítí i na podnikové úrovni a možnost škálování až na desítky tisíc zařízení. Pomocí nástroje Wyse Device Manager pak mohou IT správcové přizpůsobit možnosti vzdáleného přístupu a další nastavení pro veškerá koncová zařízení – včetně tenkých a nulových klientů a zařízení s iOS i Androidem – prostřednictvím jediné konzole s intuitivním ovládáním.

Tenký klient Wyse 5060 bude kompatibilní s virtualizačním softwarem všech větších poskytovatelů včetně Citrix XenDesktop, Microsoft RDS a VMware Horizon. Vzdálený přístup přes protokol VMware Blast Extreme bude podporován také na verzích se systémy WES a ThinLinux.

ThinOS 8.3.1 nabídne zákazníkům více možností pro nulové klienty v prostředí Citrix

Zákazníci Dellu využívající cloudové klienty teď budou flexibilnější při rozhodování, jak a kde tenké klienty ve svém prostředí Citrix nasadit. Klienty Wyse s ThinOS 8.3.1 lze totiž jako vůbec první klienty s tímto operačním systémem bez problémů zapojit do prostředí Citrix jako nulové klienty. Mnoho zákazníků dnes v rámci Citrixu využívá klienty Wyse Xenith. Toto nové řešení jim tak dá příležitost bezproblémové integrace nové generace tenkých klientů s ThinOS do jejich stávajících infrastruktur Xenith, aniž by tím přišli o některé vlastnosti nebo schopnosti nulových klientů v prostředí Citrixu.

S více než 430 patenty na inovace v oblasti cloud client-computingu a designu, správy a zabezpečení tenkých klientů je Dell expertem na virtualizaci koncových stanic a svým zákazníkům nabízí pohodlnou cestu k digitální transformaci s využitím virtualizovaných prostředí, ať už v privátním, veřejném nebo hybridním cloudu. Dell je leaderem v poskytování těchto řešení, díky kterým pomáhá svým zákazníkům snižovat náklady i složitost virtualizace desktopů a zároveň nabízí lepší výkon a snadnější možnosti plánování, nasazování a použití VDI než kdykoliv předtím. Nový tenký klient podnikové třídy Wyse 5060 umožňuje snadné škálování pro připojení až desetitisíců zařízení a značně snižuje náklady na vlastnictví díky menšímu množství času potřebného pro průběžnou správu a údržbu.

Dostupnost

Tenký klient Wyse 5060 bude v České republice dostupný od 13. prosince 2016.

###

O společnosti Dell

Společnost Dell, se svými oceňovanými stolními počítači, laptopy, zařízeními typu 2-v-1, tenkými klienty, výkonnými pracovními stanicemi a odolnými rugged zařízeními do specializovaného prostředí, monitory a koncovými bezpečnostními řešeními a službami, poskytuje dnešním pracovníkům vše, co potřebují, aby se mohli bezpečně připojit, tvořit a spolupracovat odkudkoliv a kdykoliv. Dell, součást skupiny Dell Inc., poskytuje služby zákazníkům všech velikostí a nabízí nejširší a nejinovativnější portfolio zařízení pro koncového zákazníka v oboru.