Aon Hewitt vyhodnotila Red Hat jako Nejlepšího zaměstnavatele v České republice v kategorii velkých společností

Red Hat,  byla vyhodnocena ve studii Aon Czech Republic Best Employersjako jeden ze sedmi nejlepších zaměstnavatelů roku 2016 v kategorii velkých společností. Red Hat se umisťuje jako jeden z nejlepších zaměstnavatelů v zemi již od roku 2011. (TZ)

Studie Aon Hewitt veřejně oceňuje nejlepší zaměstnavatele, tedy firmy, jejichž pracovní prostředí vyniká efektivním vůdcovstvím a managementem, zaměřením na vysokou výkonnost, atraktivní značkou zaměstnavatele a silnou motivací zaměstnanců. Z celkem 71 firem z různých sektorů, které se zapojily, získalo v letošním roce prestižní titul „Nejlepší zaměstnavatel“ celkem 12 společností, z toho sedm z kategorie velkých firem (250 a více zaměstnanců).

Hlavním kritériem pro získání titulu Aon Best Employer v této studii je to, jak společnost hodnotí její vlastní zaměstnanci. Všechny vítězné společnosti byly zvoleny díky vysoké úrovni zapojení zaměstnanců a také pro své důvěryhodné a efektivní vůdcovství, firemní kulturu a reputaci zaměstnavatele.

Studie upozorňuje na výrazné odlišnosti mezi Nejlepšími zaměstnavateli a průměrnými firmami, zvláště co se týče přístupu ze strany nejvyššího vedení, firemních procesů a dostupných zdrojů, schopnosti firmy přitahovat a udržet si ty správné lidi a také toho, jak sami zaměstnanci hodnotí značku zaměstnavatele, bonusy a odměny a uznání své práce.

Společnost Red Hat vyniká mezi jinými technologickými společnostmi svou jedinečnou kulturou a modelem rozvoje softwaru, navíc je společnost dobře známá svým spolupracujícím, otevřeným pracovním prostředím. Na základě otevřeného organizačního modelu prosazovaného generálním ředitelem Jimem Whitehurstem jsou zaměstnanci na všech úrovních aktivně povzbuzováni k tomu, aby se svobodně dělili o své nápady a zpětnou vazbu – což vše přispívá k dlouhodobému úspěchu tohoto podniku.

„Naše ocenění coby jednoho z nejlepších zaměstnavatelů v zemi vnímám jako uznání veškerého úsilí, které jsme vynaložili, abychom vytvořili prostředí, kde mají talentovaní lidé dostatek prostoru k profesnímu i osobnímu růstu,“ říká Radovan Musil, ředitel Red Hat Czech a dodává: „Naši lidé pracují na nejnovějších technologiích, díky kterým se mění celé odvětví, mají kolem sebe ty nejlepší lidi z oboru a to v atmosféře svobody, důvěry a respektu. A to jsou základní pilíře spokojenosti, které se v čase nemění“.