ZAGG rozšiřuje své působení na českém trhu

Už i čeští zákazníci budou moci své mobilní telefony „dovybavit“ příslušenstvím od renomované americké společnosti ZAGG. (TZ)

Co mají společného lopatky vojenského vrtulníku a displej smartphonu? Zdánlivě jen velmi málo, ovšem lidé po celém světě si dnes chrání displeje svých chytrých mobilních telefonů pomocí řešení Invisible Shield, které se inspirovalo právě u lopatek helikoptér. Jejím výrobcem je společnost ZAGG, která dodává nejenom řešení pro ochranu displejů, ale také řadu dalších produktů z oblasti příslušenství pro mobilní telefony jako jsou bezdrátové klávesnice, ochranná pouzdra, napájecí zdroje a audiopříslušenství (např. bezdrátová sluchátka). Nyní už mohou výrobky této společnosti využívat také čeští zákazníci. Celosvětově společnost ZAGG vlastní následující značky:

  • mophie: přední světový výrobce inovativních mobilních řešení jako juice pack (pouzdra s přídavnou baterií certifikovaná společností Apple Inc.), space pack a pouzdra s dobíjecí baterií a místním vestavěným úložištěm
  • IFROGZ: výrobce digitálního audio příslušenství.

Společnost ZAGG založil americký podnikatel v malé domácí dílně. Její název je trochu neobvyklý a představuje kombinaci vynalézavosti, inspirace a ironie. V roce 2005 dostal zakladatel společnosti jako dárek hodinky a hledal proto způsob, jak je ochránit před poškozením a poškrábáním. Řešení nalezl v extrémně odolné fólii, která byla původně vynalezena za účelem ochrany lopatek vojenských vrtulníků před poškozením ve vysoké rychlosti.

Myšlenka, která stála za prvním návrhem produktu InvisibleShield, byla jednoduchá: Pokud je fólie schopna ochránit lopatky helikoptér v hodnotě milionů dolarů, pak by mohla být dobrým řešením i pro ciferník jeho hodinek. Navíc bylo první řešení ZAGG na ochranu displejů také vhodné pro jedno z nejoblíbenějších zařízení, které tehdy bylo na trhu, Apple iPod. Dnes je společnost jedním z předních výrobců řešení na ochranu displejů, ochranných pouzder, napájecích řešení a dalšího příslušenství pro smartphony a tablety. Během několika let vývoj značky ZAGG nabral takový spád, že produkty InvisibleShield se nyní prodávají po celém světě a Již několik let jsou jedním z nejúspěšnějších řešení na ochranu displejů. Je to nejprodávanější fólie na americkém trhu a jedna z nejoblíbenějších značek v Evropě.

Společnost ZAGG se rozhodla neorientovat se pouze na ochranu mobilních zařízení, ale také na rozšíření možností jejich používání. V roce 2010 uvedla převratnou klávesnici pro tablety, kterou je možné se zařízeními spárovat přes Bluetooth. Umožňuje tak používat tablet stejně jako přenosný nebo stolní počítač. Za tímto úspěchem stály další produktové inovace. Společnost představila inovativní stojánek pro tablety a klávesnice doplněný o speciální funkční tlačítka. Některá z řešení společnosti jsou tak užitečná, že se v podstatě stala standardem v oboru.

V březnu 2015 firma ZAGG představila první skládací kapesní klávesnici pro smartphony. Zkraje letošního roku společnost dokončila akvizici o objemu 100 mil. USD a převzala firmu mophie, lídra v oblasti inovativních napájecích řešení včetně pouzder s baterií.

***

O společnosti ZAGG Inc.

ZAGG (NASDAQ: ZAGG) je globální lídr na trhu s příslušenstvím a technologiemi usnadňujícími každodenní používání mobilních zařízení. Společnost nabízí oceňované portfolio produktů, do kterého spadají řešení na ochranu displeje, mobilní klávesnice, napájecí produkty, sociální technologie a osobní audiopříslušenství prodávané pod značkami ZAGG®, mophie®, InvisibleShield® a IFROGZ®. Společnost ZAGG má provozy v USA, Irsku a Číně. Produkty ZAGG jsou k dispozici celosvětově a je možné je zakoupit u předních prodejců, jako jsou iStyle, který generuje 40 % zisku společnosti ve východní Evropě, a Samsung spolu s Euronics, kteří přinášejí 25 % zisku. Další informace naleznete na webu na adrese www.zagg.com a www.mophie.com a společnost také můžete sledovat na Facebooku, TwitteruInstagramu.