CleverMaps konsoliduje vlastnickou strukturu a rozšiřuje spolupráci se skupinou MindForge

Společnost CleverMaps vznikla jako technologický startup v roce 2013 se specializací na moderní mapové aplikace v cloudu, tzv. chytré mapy. Společnost disponuje unikátní technologií pro tvorbu mapových aplikací a schopností pracovat s lokačními daty, analyzovat je, kombinovat a vytěžovat. (TZ)

Společnost CleverMaps ohlašuje změny ve vlastnické struktuře a rozšíření aktivit svého softwarového vývoje. Po dohodě mezi akcionáři společnosti došlo k prodeji akcií části společníků a většinovým podílníkem se stal zakladatel společnosti Ondřej Tomas. Díky těmto změnám vznikl prostor pro přistoupení nového společníka – skupiny MindForge.

Se skupinou MindForge začal CleverMaps spolupracovat již v roce 2015 na projektu elektronizace zemědělství (CleverFarm) a díky úspěšnému partnerství se obě strany dohodly na širší spolupráci.

Ondřej Tomas k tomu dodává: “Byli jsme na rozcestí a hledali jsme cesty, jak dál rozvíjet naše nápady a produkty. S akcionáři jsme na to neměli stejný názor, proto se část společníků rozhodla svoje podíly prodat a tím se otevřela cesta pro širší spolupráci s MindForge. Díky tomu získáváme přístup k novým technologiím – strojovému učení nebo kybernetické bezpečnosti, což jsou oblasti, které již brzy významně posunou naše stávající produkty. Myslím, že se mají naši zákazníci na co těšit. “

Tým CleverMaps postupně vybudoval celou řadu užitečných aplikací pro širokou škálu odvětví a uživatelů. V portfoliu má aplikace pro správu majetku, správu zemědělských pozemků, agroevidenci, přehled a majetkoprávní přípravu liniových staveb, monitoring a kontrolu staveb, nebo také lokační analýzy a geomarketing. Novinky na poli společných projektů se skupinou MindForge budou oznámeny v 1. čtvrtletí roku 2017.

O skupině MindForge:

MindForge je nový technologický hub, který sdružuje technologické investice skupiny Natland. V současné chvíli zde najdeme projekty a účasti ve společnostech Gauss Algorithmics, Colpirio, Cognito, Sodat SW a CleverFarm.