Vánoční sbírka na iDNES.cz vynesla téměř 740 tisíc korun, čtenáři pomohli Nicolasovi a Juditě

Ve Vánoční sbírce, kterou na přelomu roku už tradičně pořádá redakce iDNES.cz spolu s Nadací Agrofert a Kontem Bariéry, se podařilo vybrat celkem 737 215 korun. Na tisíc čtenářů přispělo sedmiletému Nicolasovi, který trpí dětskou mozkovou obrnou, aby si mohl hrát s ostatními dětmi, a také paní Janě, která se stará o 17letou těžce postiženou dceru Juditu. (TZ)

„Jsem šťastná, že existují lidé, u nichž dobré srdce a ochota pomáhat jsou na prvním místě. Vyvažují tak postoje těch, kteří vidí jen to negativní a vše kritizují. Těm prvním moc a moc děkuji,“ říká Naděžda Petrová, šéfredaktorka zpravodajského serveru iDNES.cz,  a dodává, že Nicolasovi a Juditě i všem kolem nich přeje, aby jim částka, kterou jsme společně vybrali, přinesla alespoň trochu radosti do života.

„Jsem ráda, že Vánoční sbírka opět potvrdila to, že štědrost a otevírání srdcí k adventnímu a vánočnímu času patří. Pomáhat bližním a potřebným v nouzi ale rozhodně není jen o pár dnech v roce. Proto i během roku 2017 opět zrealizujeme i další charitativní projekty a dražby, které jsou sice technicky i personálně náročné, ale přinášejí pomoc tam, kde je třeba,říká Miloslava Nováková, ředitelka Corporate Affairs mediální skupiny MAFRA.