Zaměstnanci Schneider Electric věnovali 100 tisíc korun Matýskovi. Pomáhají hradit péči chlapce v kómatu

Praha, 4. ledna 2017 – Zaměstnanci společnosti Schneider Electric opět podpořili finanční sbírku pro Matěje Kociána, desetiletého chlapce, který je již sedmým rokem po banální operaci mandlí v bdělém kómatu. (TZ)

„Náš loňský příspěvek dosáhl na bezmála 100 tisíc korun. Péče o chlapce je finančně nesmírně náročná, pojišťovna platí jen část nákladů na ošetřování, rodiče jsou tedy s velké části odkázáni na dárcovské příspěvky. Jsme rádi, že můžeme pomoci tímto adresným způsobem,“ říká generální ředitel Schneider Electric Jaroslav Žlábek.

„Největší pomocí pro nás je pravidelný příspěvek na Matýskovo speciální sbírkové konto. Matýskovi vrací naději a nám víru, že další měsíce budeme mít jeho péči z čeho financovat. Největší položkou je náklad na odborné sestřičky, které nám s péči pomáhají a které je potřeba každý měsíc zaplatit. Z pravidelných dárcovských příspěvků se nám daří pokrýt zhruba polovinu nákladů,“ dodává Matějův otec Vítek Kocián.

Matějovi můžete pomáhat formou dárcovské dárcovské SMS (DMS) anebo finančním darem na sbírkový účet 123123/0100. Jednorázovou dárcovskou sms posílejte ve tvaru DMS MATEJ na číslo 87 777. Cena jedné DMS je 30 Kč. Více se o smutném Matějově osudu naleznete na www.promateje.cz

O Schneider Electric

Schneider Electric je globální specialista na hospodaření s energiemi a automatizaci. S obratem 26,6 miliard eur v roce 2015 a 160 tisíci zaměstnanci se stará o zákazníky ve více než stovce zemí. Pomáhá jim řídit energii a veškeré procesy bezpečným, spolehlivým, efektivním a udržitelným způsobem. Díky našim technologiím, softwaru a službám budete mít své aplikace vždy pod kontrolou – od nejjednoduššího vypínače až po komplexní řízení procesu resp. stroje. Stojíme v čele průmyslových inovací, přinášíme městům inteligenci a obyvatelům bytů i domů větší komfort každý den. V naší společnosti to nazýváme Life Is On.

www.schneider-electric.com

Sledujte nás na: