HTC představilo nové příslušenství pro virtuální realitu

Las Vegas, 6. ledna 2017 – Na veletrhu CES představilo HTC příslušenství pro nejpokročilejší set virtuální reality HTC VIVE™. Zákazníci se mohou v průběhu roku 2017 těšit na pohodlnější systém uchycení headsetu Vive Deluxe Audio Strap™, vybavený vlastními sluchátky a sdruženým kruhovým dotahováním na zátylku. Příjemným posunem je i propracovanější vedení kabeláže. Další novinkou je Vive Tracker™, který umožní vývojářům snadno sledovat ve virtuální realitě jakékoliv příslušenství, tím urychlí rozvoj celého ekosystému i rozšíření nabídky příslušenství pro uživatele. (TZ)

Vive Tracker

Výška 42,27 mm, průměr 99,65 mm a hmotnost pouhých 85 g. Tak málo nyní stačí pro přesné sledování pozice a pohybu ve virtuálním světě. HTC Vive Tracker umožní vývojářům snadno implementovat do systému virtuální reality jejich vlastní periferie. Na veletrhu CES bylo prezentováno 8 integrací Vive Trackeru, například obouruční zbraň, rukavice nebo požárnická hadice se skutečnou proudnicí. Uživatelé tak budou mít možnost vybrat si k Vive Trackeru vždy to nejvhodnější příslušenství, které využije Vive Tracker nejen ke sledování polohy, ale také k přenosu povelů ze spouště, tlačítek a jiných ovládacích mechanismů integrovaných v daném zařízení. Alternativou může být i využití běžných objektů. Uživatel tak bude moci například hrát virtuální tenis s vlastní reálnou raketou.

 

„Abychom podpořili dlouhodobý rozvoj virtuální reality, snažíme se vývojářům usnadnit vývoj nových ovladačů a příslušenství, které ještě prohloubí uživatelský zážitek.“ řekl Daniel O`Brian generální ředitel pro HTC Vive. „Vive Tracker je prvním krokem k rostoucímu ekosystému příslušenství třetích stran, který změní pohled na interakci s virtuálním prostředím a poskytne uživatelům i firmám nové příležitosti pro tvorbu obsahu.“

„Nový Vive Tracker se podařilo integrovat do našeho požárnického simulátoru během čtyř hodin“ doplnil tvůrce simulátoru FLAIM trainer doktor James Mullins z australské Deakin Univerzity „Vive Tracker nám pomohl eliminovat náklady na integraci senzorů a zkrátit čas potřebný pro vývoj. Nyní můžeme přinést na trh produkty s plnohodnotným pohybovým ovládáním výrazně rychleji.“

Více informací a fotografie naleznete na následujícím odkazu https://www.dropbox.com/sh/9o7mpjge6vpjv9k/AADNiIyR4FIU_Og4zf0oYZXaa?dl=0

Vive Deluxe Audio Strap

Nový Vive Deluxe Audio Strap přináší zvýšený komfort a polohovatelná sluchátka pro 360° zvuk. Nový systém popruhů usnadňuje nasazení headsetu a rychlé nastavení optimální velikosti pomocí centrálního nastavení velikosti, které zároveň zajišťuje ještě jistější a stabilnější uchycení. Příjemným detailem jsou kvalitní polohovatelná sluchátka, která tak padnou skutečně každému a nový systém vedení kabelů od headsetu.

Bezdrátová virtuální realita

HTC rovněž oznámilo, že v roce 2017 očekává první komerčně dostupné bezdrátové adaptéry pro virtuální realitu a předvedlo první adaptér jménem TPCast. Ten vznikl v rámci programu podpory vývojářů Vive X a v základní konfiguraci umožňuje až hodinu a půl virtuálních zážitků s latencí pod 2 ms. Komerční dostupnost je v tomto případě očekávána v druhém čtvrtletí roku 2017 a to za cenu 249 USD. Později bude možné dokoupit větší akumulátor, který prodlouží možnost bezdrátového pobytu ve virtuální realitě až na pět hodin.

„Jsme velice rádi, že můžeme v rámci programu Vive X spolupracovat na vytvoření bezdrátového rozšíření pro HTC Vive. Bezdrátová virtuální realita, kterou technologie TPCastu umožňuje, nabídne novou úroveň svobody ve virtuálních světech a ještě silnější zážitky pro uživatele z celého světa.“ řekl Michael Liu, ředitel společnosti TPCast.

Pro více informací navštivte http://tpcast.cn/h_en/index.html

O systému virtuální reality HTC Vive™

HTC Vive je první komplexní systém virtuální reality vyvinutý ve spolupráci firem HTC a Valve, který je od základu designován pro virtuální realitu v pokojovém měřítku (room-scale VR). Vive přináší, díky nastavitelnému headsetu, dvěma bezdrátovým ovladačům s HD haptickou odezvou a preciznímu snímáním pohybu v rozsahu 360°, ohromující vizuální zážitek a možnost přirozené interakce s virtuálním prostředím. Zároveň systém umožňuje bezdrátové spojeníí s mobilním telefonem a přenos jeho nejdůležitějších funkcí do virtuální reality, stejně jako propojení s reálným světem pomocí vestavěné kamery. Tyto technologie praktickým způsobem zvyšují bezpečnost a umožňují bezstarostné ponoření do virtuální reality, díky kterému vás virtuální světy zprostředkované systémem HTC Vive pohltí vizuálně, fyzicky i emocionálně. Více informací na www.htcvive.com.

O HTC

Cílem HTC Corporation je přinášet do života dokonalost. Společnost se od svého založení v roce 1997 řadí mezi přední inovátory v oblasti chytrých mobilních zařízení a technologie virtuální reality. HTC má na svém kontě řadu celosvětově oceněných produktů a technologických prvenství včetně ikonické řady telefonů HTC One, HTC Desire nebo prvního setu pro virtuální realitu v pokojovém měřítku HTC Vive. Hledání dokonalosti je středem všech aktivit společnosti, od nádherného designu a bezchybného zpracování, které inspiruje celý průmysl, po nevšední zážitky z mobilních technologií. Akcie HTC jsou veřejně obchodovatelné na tchajwanské burze cenných papírů (TWSE: 2498). Více informací na www.htc.com.