HTC spouští v obchodě Viveport program předplatného a oddělené obchody pro herny i firemní zákazníky

Las Vegas, 6. ledna 2017 –  Globální obchod HTC s virtuálními zážitky představil na veletrhu spotřební elektroniky CES 2017 světově první model měsíčního předplatného na poli virtuální reality. Další novinkou jsou oddělené platformy pro herny a pro profesionály, kteří využívají virtuální realitu v podnikání. Program předplatného zákazníkům umožní volnější pohyb v neustále rostoucí nabídce virtuálního obsahu a vývojářům otevře nové kanály pro monetizaci jejich tvorby. (TZ)

Viveport předplatné

Uvedení modelu měsíčního předplatného v obchodě Viveport je reakce na rychlý nárůst množství obsahu pro virtuální realitu. Momentálně se jedná o tisíce aplikací. Model předplatného tak usnadní uživatelům přístup k nejrůznějším zážitkům a umožní jim, za nízký měsíční poplatek, přístup k nejnovějším aplikacím z neustále rostoucí knihovny obchodu Viveport. Vývojáři si budou moci vybrat, zda svou tvorbu do programu zařadí a získají tak dodatečný příjem, nebo ji budou nadále nabízet pouze jako samostatný titul.

„Velmi nás těší možnost fanouškům virtuální reality zpřístupnit novinky tak, jak dnes umožňují populární služby pro streamování hudby a filmů.“ říká Rikard Steiber, prezident obchodu Viveport „Pro vývojáře jde především o možnost zasáhnout výrazně širší publikum. Snažíme se pro ně najít co nejvíce cest k zákazníkům a výdělku z kvalitní tvorby. Systém měsíčního předplatného je další ze způsobů, jak oslovit nové uživatele Viveportu.“

Stávající zákazníci obchodu Viveport i ostatní fanoušci virtuální reality se mohou již dnes přihlásit na http://www.viveport.com a být tak mezi prvními, kteří obdrží pozvánku do zkušební verze předplatného zdarma.

Viveport Arcade

Platforma Viveport Arcade představená v listopadu se vyvíjí tak, aby dosáhla zpřístupnění obsahu co nejširšímu publiku prostřednictvím heren, kin a zábavních parků. Ty se nyní stále častěji stávají místem, kde uživatelé poprvé přichází do kontaktu s plnohodnotnou virtuální realitou.

Richard Steiber dodává „Dedikovaný obchod Viveport Arcade poskytne provozovatelům z celého světa širokou nabídku virtuálních zážitků pro jejich zákazníky. Již nyní máme na naší platformě více než 300 top titulů, které využívají čínští provozovatelé ve více než 1000 lokacích. Očekáváme, že v blízké budoucnosti toto číslo naroste na více než 5000 lokací po celém světě.“

Informace pro provozovatele heren se zájmem o zařazení virtuální reality a obsahu z obchodu Viveport ve svých provozovnách jsou dostupné na stránce http://www.viveportvrarcade.com.

Viveport Enterprise

Průmyslová odvětví jako je zdravotnictví, strojírenství, obchod s nemovitostmi a maloobchod přijímají virtuální realitu velmi rychle. Proto HTC vytváří oddělený obchod pro profesionály, který bude spravovat obsah pro firemní zákazníky a podporovat vývojáře zaměřené na virtuální realitu v tvorbě nástrojů pro profesionály z nejrůznějších odvětví, jako jsou lékaři, architekti či designéři. Velký potenciál spatřuje HTC i ve výcviku a tréninku pracovníků.

Veškeré informace pro vývojáře naleznete na https://developer.viveport.com.

Vizuální materiály pro naleznete na odkazu https://www.dropbox.com/sh/s4disp6q63hbekr/AADpgfBf8G-DjGfub3dNNBgKa?dl=0

O systému virtuální reality HTC Vive™

HTC Vive je první komplexní systém virtuální reality vyvinutý ve spolupráci firem HTC a Valve, který je od základu designován pro virtuální realitu v pokojovém měřítku (room-scale VR). Vive přináší, díky nastavitelnému headsetu, dvěma bezdrátovým ovladačům s HD haptickou odezvou a preciznímu snímáním pohybu v rozsahu 360°, ohromující vizuální zážitek a možnost přirozené interakce s virtuálním prostředím. Zároveň systém umožňuje bezdrátové spojeníí s mobilním telefonem a přenos jeho nejdůležitějších funkcí do virtuální reality, stejně jako propojení s reálným světem pomocí vestavěné kamery. Tyto technologie praktickým způsobem zvyšují bezpečnost a umožňují bezstarostné ponoření do virtuální reality, díky kterému vás virtuální světy zprostředkované systémem HTC Vive pohltí vizuálně, fyzicky i emocionálně. Více informací na www.htcvive.com.

O HTC

Cílem HTC Corporation je přinášet do života dokonalost. Společnost se od svého založení v roce 1997 řadí mezi přední inovátory v oblasti chytrých mobilních zařízení a technologie virtuální reality. HTC má na svém kontě řadu celosvětově oceněných produktů a technologických prvenství včetně ikonické řady telefonů HTC One, HTC Desire nebo prvního setu pro virtuální realitu v pokojovém měřítku HTC Vive. Hledání dokonalosti je středem všech aktivit společnosti, od nádherného designu a bezchybného zpracování, které inspiruje celý průmysl, po nevšední zážitky z mobilních technologií. Akcie HTC jsou veřejně obchodovatelné na tchajwanské burze cenných papírů (TWSE: 2498). Více informací na www.htc.com.