Společnost COMGUARD přináší zprávu o hrozbách McAfee Labs Predictions 2017

COMGUARD, více jak 10 let úspěšný VAD distributor bezpečnostních ICT & síťových řešení, a distributor řešení světových bezpečnostních výrobců, informuje o nové zprávě o hrozbách McAfee Labs Predictions 2017. (TZ)

Předpovědi ukazují vývoj 14 typů hrozeb, včetně ransomwaru, útoků na mobilní zařízení a nutnost používání Threat Intelligence Sharing. Predikce se zaměřují mimo jiné na dvě oblasti, které budou mít dopad na IT bezpečnost pro nadcházející roky, tj. hrozby v cloudu a internet věcí.

Společnost COMGUARD shrnuje obsah zprávy do několika bodů:

 • Ransomware dosáhne vrcholu v polovině příštího roku, ale pak začne ustupovat.
 • Zpráva předpovídá pokles zneužívání zranitelností Windows a zranitelností v nejběžnějších aplikacích. Detailně zkoumá, proč zranitelnosti budou v roce 2017 klesat.
 • Sofistikovaní útočníci budou stále více cílit na hardware a firmware.
 • Cílem hackerů se stanou drony, tzv. dronejacking bude využíván pro kriminální činnost nebo hacktivismus.
 • Velké nebezpečí budou představovat útoky na mobilní telefony, které uzamknou telefon a využijí informace uložené v přístroji, např. pro přístup k bankovnímu účtu nebo kreditní kartě.
 • IoT malware připraví backdoor do domácností. Malware bude moci čekat na pokyn útočníka i několika let, aniž by byl jakkoliv detekován.
 • Falešné reklamy a „liky“ se budou nadále množit a nabourávat důvěru uživatelů.
 • Konkurenční souboj reklamních společností bude tlačit na efektivnější doručení reklamy ke koncovému uživateli. Tyto nové způsoby doručování reklamy pak mohou být kopírovány nebo zneužívány hackery pro doručení malwaru.
 • Hacktivisté budou hrát významnou roli v odhalování afér spojených s nabouráváním soukromí lidí.
 • Lepší kooperace mezi státními orgány (hlavně policií a bezpečnostními složkami) a soukromým sektorem povede k odhalování zločineckých organizací.
 • Threat Intelligence Sharing (sdílení informací o kybernetických hrozbách) zaznamená velké vývojové kroky v roce 2017.
 • Kybernetická špionáž se stane v soukromém sektoru a kriminálním podsvětí běžnou záležitostí.

Kompletní zprávu najdete zde.


Společnost COMGUARD a.s. je B2B společností zaměřenou na VAD distribuci bezpečnostních a síťových řešení IT. K jejím hlavním partnerům patří společnosti Intel Security (McAfee) Sophos (včetně Cyberoam), Barracuda, Infoblox, LogRhythm, SecurEnvoy, ObserveIT, Forcepoint, Rapid7, ManageEngine a další. Společnost působí zejména v České republice a na Slovensku. Poskytuje prostřednictvím svých partnerů řešení a služby pro velké komerční společnosti i státní organizace (Datová Centra). COMGUARD a.s. vyniká vysokou úrovní Expertních Služeb a provozuje unikátní Kompetenční centrum pro testování ICT bezpečnostních řešení, pokrývající rostoucí a rychle se měnící bezpečnostní rizika, a to nejen v oblasti síťové bezpečnosti, ale i mobilních zařízení a ochrany dat.

Další informace: http://www.comguard.cz/, http://www.cgict.cz/, marketing@comguard.cz