NVIDIA představuje novou verzi SHIELD TV, nejpokročilejšího zařízení pro streamování mediálního obsahu

SHIELD pohání novou platformu NVIDIA AI Home Platform, integrující do sebe služby Google Assistant pro TV, SmartThings Hub a NVIDIA SPOT AI Mic  (TZ)

LAS VEGAS—CES— 5. ledna, 2017—NVIDIA dnes představila zbrusu nový model NVIDIA SHIELD TV – maximálně otevřené streamovací zařízení, postavené na nejvýkonnější počítačové technologii, které dokáže nabídnout bezkonkurenční zážitky ve streamování, hraní her a umělé inteligenci.

Zařízení dominuje nový design a přímo v balení nyní naleznete jak dálkové ovládání, tak herní ovladač. Díky tomu se z SHIELD TV stává to nejlépe vybavené zařízení pro celou vaši domácnost.

“Díky dlouhé tradici výkonných grafických technologií a učenlivých systémů se nám podařilo vytvořit skutečně revoluční zařízení”, řekl Jen-Hsun Huang, zakladatel a výkonný ředitel firmy NVIDIA, který odhalil SHIELD během tiskové konference na veletrhu CES.

“SHIELD TV je nejpokročilejší streamovací zařízení na světě. Jeho briliantní kvalita obrazu v rozlišení 4K s technologií HDR, nezpochybnitelné kvality v rámci herní produkce a široká nabídka mediálního obsahu zajistí, že se u něj zabaví každý člen rodiny. A díky nové technologii umělé inteligence, vestavěné přímo do nové SHIELD TV, můžete propojit celou svou domácnost a ovládat ji z jediného místa”, dále poznamenal Huang.

Nejvyšší možný výkon, streamování ve 4K HDR

Nejnovější SHIELD nabízí maximální kvalitu obrazu díky podpoře 4K rozlišení, technologie HDR a trojnásobnému výkonu oproti jakémukoliv konkurenčnímu streamovacímu řešení, které je aktuálně na trhu. Díky podpoře služby Amazon Video nabízí SHIELD největší knihovnu 4K videí – samozřejmě včetně dosavadní podpory ze strany aplikací jako Netflix, YouTube a Google Play Movies.

Televizní aplikace od YouTube bude pro SHIELD dostupná v nejbližších měsících a bude nabízet, mimo jiné, i úžasné zážitky v 360 stupňových videích.

Úžasné hry

SHIELD stojí osamocen napříč všemi dostupnými streamovacími zařízeními díky široké nabídce herních aplikací a neustále bobtnající knihovny her od předních vydavatelů. Jeho streamovací nabídka čítá již tisíce titulů a v nejbližší době ji rozšíří atraktivní pecky od firmy Ubisoft – Watch Dogs 2, Assassin’s Creed Syndicate, chystaný For Honor a spousty dalších. Nejnovější hry od Ubisoftu budou zároveň dostupné na SHIELD TV v den vydání jejich PC verze.

SHIELD rovněž pokračuje v neustálem rozšířování nabídky o zajímavé tituly jako The Witness, Tomb Raider nebo Shadowgun Legends.

Domácí umělá inteligence

V nejbližších měsících bude SHIELD TV rozšířena o důležité funkce umělé inteligence, které si dávají za cíl transformovat konzumaci domácí zábavy:

  • První hands-free integrace Google Assistant funkcí do televize. Společnost Google optimalizovala ovládání funkce Assistant na televizní obrazovce skrz zvuky a textové odpovědi. Používejte hlasové povely pro hledání obsahu, pauzování videa a jeho přetáčení místo zmáčknutí tlačítka.
  • Technologie SmartThings Hub dovoluje, aby se SHIELD napojil na více než 200 zařízení v chytré domácnosti.

Cena a dostupnost

Předobjednávky nové SHIELD TV startují v České republice na Alza.cz počínaje dnešním dnem, dostupné bude dne 16. ledna za cenu 5999 Kč, v balení se nachází dálkové ovládání a herní ovladač. SHIELD Pro bude dostupný o několik dnů později (datum bude upřesněno) a nabídne zařízení s 500GB diskem, herním ovladačem a dálkovým ovládáním s přípojkou na headset za cenu 8999 Kč. Samostatný herní ovladač bude k dispozici za 1899 Kč, samostatné dálkové ovládání za 1699 Kč a podstavec pro základní verzi za 699 Kč, respektive 899 za Pro verzi. Všechny uvedené ceny jsou včetně DPH.

Softwarové novinky, oznámené pro novou generaci SHIELD TV, budou součástí upgradu firmwaru pro všechny stávající zákazníky SHIELD zařízení.

Více informací naleznete na https://www.nvidia.com/cs-cz/shield/shield-tv/

# # #