TP-Link představuje nový venkovní odolný a nenápadný interiérový Wi-Fi přístupový bod

Česká republika, Praha – 27. 1. 2017 – Společnost TP-Link, přední světový dodavatel bezdrátových síťových produktů pro domácnosti a malé firmy, představuje na českém trhu nové přístupové body s napájením přes datovou síť Ethernet. (TZ)

TP-Link EAP110-Outdoor je odolný venkovní Wi-Fi přístupový bod (access point) s podporou technologie 2×2 MIMO, která umožňuje připojení více uživatelů současně plnou rychlostí až 300 Mbit/s. Díky napájení technologií PoE prostřednictvím ethernetového portu odpadá nutnost vedení dvojí kabeláže, což spolu s variabilními možnostmi montáže na zeď či stožár poskytuje flexibilitu při umísťování, a to až do vzdálenosti 60 m od bodu připojení. Access point TP-Link EAP110-Outdoor je určený pro celoroční umístění venku. Jeho ochranu před nepříznivými povětrnostními vlivy zajišťuje vodotěsné a prachotěsné pouzdro z odolného materiálu ASA s certifikací IP65. Zařízení je chráněno proti blesku do 6 KV a má antistatickou ochranu do 15 KV. Speciální externí antény s vysokým ziskem spolu s výkonným vysílačem zajišťují stabilní pokrytí až do vzdálenosti 200 metrů na volném prostranství.

TP-Link EAP115-Wall je vnitřní přístupový bod s maximální rychlostí 300 Mbit/s určený k montáži na stěnu do standardních instalačních krabic. Svým minimalistickým, diskrétním provedením v bílé barvě nenaruší design žádného interiéru. Podpora napájení přes Ethernet (PoE 802.3af) umožňuje pohodlnou instalaci s nízkými náklady v nově budovaných rozvodech i při zapojení vedle stávající metalické sítě. Přístupové body TP-Link EAP115-Wall jsou vhodné řešení pro bezdrátové sítě v hotelích, kancelářích, nemocnicích, školách či úřadech a obecně v budovách, kde stavební konstrukce brání šíření signálu do jednotlivých prostor.

Centrální řízení celé sítě

Pro správu přístupových bodů TP-Link slouží volně dostupný centrální řídící software Auranet Controller, který umožňuje pohodlnou konfiguraci, ovládání a aktualizaci až stovek zařízení zároveň, a to z jakéhokoli počítače připojeného v síti. Obsahuje řadu administrátorských nástrojů a funkcí, mimo jiné centralizovanou konfiguraci, monitorování stavu sítě a provozu v reálném čase včetně grafické analýzy, vizualizaci prostoru s rozmístěním přístupových bodů a dávkovou instalaci aktualizací firmwaru. V samostatném zapojení v sítích malého rozsahu lze přístupové body spravovat prostřednictvím přehledného webového rozhraní.

Kvalitní zabezpečení na podnikové úrovni

Přístupové body EAP110-Outdoor and EAP115-Wall jsou vybavené robustním zabezpečením na podnikové úrovni včetně šifrování WPA/WPA2-enterprise a ověřování podle standardu 802.1X pomocí serveru RADIUS. Riziku narušení integrity sítě pomáhají předcházet i funkce Multi-SSID pro vytvoření oddělených sítí pro různé uživatele, filtrování podle MAC adres a detekce cizích přístupových bodů.

Pro ověřování uživatelů slouží tzv. kaptivní portál, který vyžaduje, aby uživatel provedl určité úkony (například zadal uživatelské jméno a heslo nebo odsouhlasil podmínky užití služeb), než je mu povolen přístup do sítě.

Klíčové vlastnosti:

  • Řídící software umožňuje snadno spravovat stovky přístupových bodů z jednoho místa
  • Podpora technologie PoE zjednodušuje přívodní kabeláž
  • Kaptivní portál poskytuje pohodlný způsob ověřování hostů v síti
  • Možnost vytvořit více sítí pro různé uživatele pomocí funkce Multi-SSID a omezit u nich přístupovou rychlost
  • Zabezpečení šifrováním na průmyslové úrovni a bezpečné ověřování pomocí serveru RADIUS
  • Možnost nastavení priority různých typů datových toků (multimédia, hlasové služby atd.)

O společnosti TP-Link

TP-Link je celosvětovým dodavatelem síťových produktů dostupných ve více než 100 zemích světa.
Za dominantní tržní podíl na čínském trhu a pozici největšího světového poskytovatele WLAN řešení
s tržním podílem ve výši 45,9 % (Q1 – 2016) vděčí inovativnímu přístupu oddělení výzkumu a vývoje, efektivní produkci a kvalitnímu řízení. Portfolio společnosti TP-Link zahrnuje bezdrátové routery a adaptéry, bezdrátové přístupové body, 3G routery, ADSL modemy, powerline adaptéry pro sítě LAN po domácím elektrickém vedení, IP kamery, print servery, SOHO/SMB routery a SOHO/SMB switche. Další informace naleznete ve webové prezentaci společnosti na adrese www.tp-link.com/cz.

Technická podpora k produktům společnosti TP-Link je v provozu na e-mailech podpora@tplinkpartner.cz nebo support@tplinkpartner.cz. Pro technické dotazy lze využít také hotline na telefonním čísle (+420) 245 008 103.