Red Hat představil Red Hat OpenShift Container Platform 3.4

Praha, 1. února 2017 – Red Hat, Inc. (NYSE: RHT), přední světový poskytovatel řešení založených na open source technologiích, oznámil všeobecnou dostupnost nejnovější verze své kontejnerové aplikační platformy Red Hat OpenShift Container Platform 3.4. Společnost Red Hat pomáhá organizacím jako Discovery Health a Pioneer s přijímáním nových technologií, a to včetně linuxových kontejnerů, které umožňují zpřístupnit inovativní firemní aplikace a služby bez nutnosti obětovat investice do stávající podnikové informační architektury. A právě Red Hat OpenShift Container Platform 3.4 je platformou, která umožňuje orientaci na tyto inovace i zachování dosavadních nejdůležitějších aplikací – nová verze přináší dynamické přidělování úložišť tradičním i cloudovým aplikacím a nabízí řadu vlastností pro multi-tenancy provoz, které v rámci hybridního cloudu podporují koexistenci více aplikací, týmů i vývojových procesů. (TZ)

Společnost Red Hat je přední přispěvatel do projektů docker a Kubernetes a v nejnovější verzi své kontejnerové aplikační platformy přináší verzi systému Kubernetes 1.4 vhodnou pro firemní nasazení a prostředí pro provoz kontejnerů ve formátu docker. Zákazníci tak mohou rychleji vydávat nové služby opírající se o stabilní, spolehlivou a bezpečnější podnikovou platformu, která využívá nejnovější verzi špičkové linuxové platformy pro podniková prostředí Red Hat Enterprise Linux.

Platforma Red Hat OpenShift Container Platform 3.4 integruje architektury, procesy a služby s cílem umožnit doručování nejdůležitějších podnikových aplikací, od těch tradičních až po cloudová a kontejnerizovaná prostředí. Mezi nové vlastnosti verze 3.4 patří:

  • Nová úroveň ukládání pro kontejnerové aplikace včetně podpory pro dynamické přidělování úložného prostoru, přidělování úložišt různých typů a vícevrstvého ukládání s využitím technologie quality-of-service štítků v systému Kubernetes. Za možností ukládání dat s nativní podporou kontejnerů stojí Red Hat Gluster Storage a vedle dynamického přidělování podporuje i nasazení na stisk jednoto tlačítka. Nativní podpora kontejnerů umožňuje zvýšit uživatelskou přívětivost stavových i bezstavových aplikací provozovaných na platformě Red Hat OpenShift Container Platform a vývojářům zjednodušuje využívání i předělování úložného prostoru pro aplikace. Díky úložišti Red Hat Gluster Storage tak mohou zákazníci využívající technologii OpenShift dosáhnout na další výhody softwarově definovaného, vysoce dostupného a škálovatelného úložného řešení, které je funkční napříč tradičními on-premise prostředními i veřejnými cloudy. Navíc řešení, které může být ve srovnání s tradičními hardwarovými nebo čistě cloudovými úložišti nákladově efektivnější.
  • Vylepšená podpora multi-tenancy provozu díky zjednodušení správy projektů, za kterým stojí názvové prostory Kubernetes, v jednom Kubernetes clusteru. Na jednom takovém serveru s platformou OpenShift Container Platform mohou být v provozu plně izolovaná prostředí pro více vývojářských týmů i pro jednotlivé etapy životního cyklu aplikací, které sdílejí dostupné zdroje. Red Hat OpenShift Container Platform 3.4 přináší podporu vyhledávání projektů, podrobností o projektech, správy členství v projektech a mnoho dalších možností, to vše prostřednictvím efektivní webové konzole, která zjednodušuje práci na více projektech napříč rozptýlenými týmy. Díky těmto multi-tenancy vlastnostem mohou podniková IT oddělení poskytnout vývojovým týmům jejich vlastní aplikační prostředí podobné cloudu. A vývojové týmy mohou tato prostředí využít pro tvorbu a nasazení vzájemně izolovaných aplikací pro zákazníky i interní potřeby a uplatnit přitom DevOps postupy.
  • Nové referenční architektury s hybridními cloudy umožňující provoz platformy Red Hat OpenShift Container Platform na technologiích OpenStack, VMware, Amazon Web Services (AWS), Google Cloud Engine a Microsoft Azure. Tyto konkrétní vzorové příklady usnadňují proces zprovoznění stabilního a vůči chybám odolného produkčního prostředí, které umožní využívat výkon platformy Red Hat OpenShift Container Platform napříč veřejnými i privátními cloudy, virtuálními stroji i fyzickými počítači.    

Orchestrační možnosti platformy Red Hat OpenShift Container Platform 3.4 se opírají o systém Kubernetes verze 1.4, který je spravovaný open source komunitou okolo stejnojmenného projektu. Kubernetes 1.4 přímo podporuje rozšířená aplikační rozhraní pro federaci clusterů a umožňuje tak využívat více clusterů rozprostřených napříč hybridním prostředím. A právě tuto vlastnost považuje společnost Red Hat za klíčovou pro možnost využívat hybridní cloudy v podnikovém prostředí. Stejně jako u všech ostatních linuxových kontejnerových řešení značky Red Hat pro firemní nasazení, se může i nejnovější verze technologie OpenShift pochlubit dostatečně prověřenými komunitními inovacemi vhodnými pro zajištění produkčního provozu.

Red Hat OpenShift Container Platform 3.4 navíc není jen o software, ale také o oceňované globální podpoře ze strany společnosti Red Hat. Tato kontejnerová platforma tedy pomáhá zákazníkům s dosažením na výhody systému Kubernetes i tím, že nabízí jistotu velmi kvalitních a snadno dostupných odborných znalostí.

Podpora linuxových kontejnerů napříč hybridními cloudy

Rozšířené kontejnerové portfolio společnosti Red Hat pokrývá oblast privátních i plně spravovatelných veřejných cloudů a podporuje tradiční i cloudové aplikace. Jedno řešení pro více různorodých infrastruktur si poradí s rozličnými aspekty vývoje aplikací a umožňuje poskytovat kontejnery jako službu. Pokrytá jsou lokální, testovací i produkční prostředí provozovaná v datových centrech nebo veřejných cloudech, a to jak spravovaných přímo zákazníky, tak i plně pod kontrolou společnosti Red Hat. K dispozici je také sada zdarma dostupných kontejnerových nástrojů zaměřených na vývojáře – Red Hat Container Developer Kit – zahrnující i lokální variantu Red Hat OpenShift Container Platform. Součástí portfolia společnosti Red Hat optimalizovaných pro technologie kontejnerů jsou vedle zdarma dostupných vývojových nástrojů také technologie z oblasti ukládání dat, aplikačních služeb a správy.

Dostupnost

Platforma Red Hat OpenShift Container Platform 3.4 je již k dispozici prostřednictvím zákaznického portálu společnosti Red Hat. Aktualizace na nejnovější verzi kontejnerové aplikační platformy se dočká i řešení Red Hat Cloud Suite, které zákazníkům přináší v integrované podobě nejen Red Hat OpenShift Container Platform, ale například také platformy Red Hat OpenStack Platform, Red Hat Virtualization a Red Hat CloudForms.

Podpůrná vyjádření

Ashesh Badani, viceprezident a generální ředitel divize OpenShift firmy Red Hat

“Přestože linuxové kontejnery představují inovativní budoucnost podnikových informačních architektur, jsou pro moderní podnikání i nadále důležité tradiční aplikace. Platforma Red Hat OpenShift Container Platform 3.4 může naplnit potřeby těchto stávajících aplikací a současně poskytnout nástroje a služby podporující vývoj a nasazení aplikací určených přímo pro cloudová prostředí. Nejnovější verze naší špičkové kontejnerové aplikační platformy přitom jde za hranice prostého vytváření a nasazování aplikací – reaguje totiž na rostoucí požadavky stavových i bezstavových aplikací v prostředí hybridních cloudů na ukládání dat. Red Hat OpenShift Container Platform 3.4 tak umožňuje koexistenci moderních a pokrokových aplikací na jedné platformě vhodné pro nasazení v podnikovém prostředí.“

Další informace

Jak se spojit se společností Red Hat?

O společnosti Red Hat

Společnost Red Hat je přední světový poskytovatel open source softwarových řešení, který s využitím komunitního přístupu poskytuje spolehlivé a vysoce výkonné cloudové, virtualizační, úložné, linuxové a middlewarové technologie. Brněnská pobočka Red Hat Czech s.r.o. je největším vývojovým centrem společnosti na světě. Vedle technologií nabízí Red Hat také technickou podporu, školení a konzultační služby. Díky celosvětovému propojení sítě firem, partnerů a open source komunit pomáhá vytvářet relevantní a inovativní technologie, které osvobozují zdroje pro rozvoj a připravují zákazníky na budoucí změny v informačních technologiích. Více informací o společnosti Red Hat je k dispozici na adrese www.redhat.com.