Novým generálním ředitelem Air Telecomu je Libor Dočkálek

Praha 6. února 2017 – Novým generálním ředitelem společnosti Air Telecom nástupce s. r. o., provozovatele čtvrtého mobilního operátora na českém trhu, se stal Libor Dočkálek. Pod jeho vedením čeká společnost výrazná proměna, technická modernizace sítě a rozšíření nabídky služeb. Personálně se promění i top management společnosti. (TZ)

„Air Telecom čekají zásadní změny, kterými budeme reagovat na technologický vývoj v oblasti telekomunikačních služeb a upevníme svoji pozici na trhu. Již brzy oznámíme první ze série změn, které vyvrcholí v příštím roce modernizací naší sítě a přechodem na LTE,“ říká Libor Dočkálek. „Nadále budeme nabízet služby jak rezidentním zákazníkům, tak firemní klientele,“ dodává.

Příchod nového generálního ředitele je nejzásadnější personální změnou v Air Telecomu po loňském vstupu investorské skupiny Nordic Investors. „Hledali jsme na trhu toho nejlepšího odborníka a v Liborovi se nám ho podařilo najít. Splňuje přesně naše představy o top manažerovi svižného alternativního mobilního operátora,“ říká Jan Čornej, projektový ředitel Nordic Investors.

Air Telecom provozuje vlastní mobilní CDMA síť v pásmu 420 MHz, na které nabízí pevné telefonní linky a mobilní připojení k internetu. CDMA síť pokrývá signálem téměř 90 procent obyvatel České republiky a umožňuje maximální přenosovou rychlost 3,1 Mb/s. Po přechodu na technologii LTE v příštím roce bude Air Telecom nabízet připojení k internetu s několikanásobně vyšší rychlostí. Prostřednictvím partnerské sítě GSM nabízí Air Telecom také mobilní hlasové a datové služby.

Libor Dočkálek (43) je absolventem Vysoké školy ekonomické v Praze, Fakulty mezinárodních vztahů. Libor má téměř 20 let manažerských zkušeností z telekomunikací a poradenství. Před příchodem do Air Telecomu působil v poradenské společnosti PwC na pozici provozního ředitele, kde byl odpovědný za týmy marketingu, financí, IT, infrastruktury a řízení rizik. Dlouholeté pracovní zkušenosti má i u jednoho z velkých mobilních operátorů. Pracovně působil nejen v České republice, ale také v zahraničí. Jako Transaction Services Manager ve společnosti PwC absolvoval roční pracovní pobyt ve Stockholmu, kratší pracovní stáže absolvoval v Německu, Velké Británii, Itálii a Maďarsku. Mluví plynně anglicky a pasivně italsky.

Libor Dočkálek je ženatý a mezi jeho záliby patří zejména sport – aktivně se věnuje triatlonu, maratónu a běhům na lyžích.

O společnosti Air Telecom

Air Telecom je čtvrtým mobilním operátorem na českém trhu, který provozuje vlastní CDMA síť na frekvenci 420 MHz s pokrytím 90 procent obyvatel České republiky. V letech 2012 až 2016 nabízel hlasové služby ve standardu GSM pod značkou U:fon. Po vstupu nového investora, skupiny Nordic Investors, od května 2016 došlo k oddělení U:fona od Air Telecomu a obě značky fungují samostatně. Na své vlastní sítí CDMA nyní Air Telecom nabízí pevné telefonní linky a bezdrátové připojení k internetu, prostřednictvím GSM pak mobilní hlasové služby a data pod jednotnou značkou Air Telecom.