Rádio Expres FM představuje novou ranní show a dva pořady

Praha, 6. února 2017 – Pražské hudební rádio Expres FM v lednu oslavilo 15 let existence. Do roku 2017 vstupuje s obměněnou moderátorskou dvojící ranní show Expres Ráno. Dlouhodobou hlas ranního vysílání Marka Malíka začátkem ledna doplnil zkušený moderátor Václav Mašinda. „Velmi nás těší, že náš tým posílil právě Vašek. Má za sebou roky zkušeností na jiných rozhlasových stanicích, kde už mimo jiné spolupracoval i s Markem. Dvojice moderátorů se tak po letech znovu schází na Expres FM,“ říká programový ředitel stanice Filip Žemlička. Expres FM rovněž rozšiřuje své programové schéma o dva nové pořady – rodinnou relaci Family Expres a autorský pořad RAP TIME, který se primárně zaměřený na rap a hip hop. (TZ)

Nová podoba ranní show na Expres FM se bude kromě současné a kvalitní hudby zaměřovat především na aktuální společenské dění. Vysílání v čase 7.00 – 10.00 si klade za cíl vzbudit u posluchačů emoce, vzpomínky i úsměv na rtech. Nový moderátor ranní relace Václav Mašinda na Expres FM přišel z rádia Černá Hora, kde několik let rovněž moderoval ranní vysílání. „ Vašek a Marek spolu již moderovali a to, že se dobře znají a přirozeně se doplňují, vnímáme jako velikou výhodu. Chemie mezi nimi funguje zatím skvěle, “ dodává Filip Žemlička. V minulosti Mašinda působil také na Evropě 2 a vedle práce v rádiu se živí jako fotograf.

Další novinku v programu Expres FM představuje pořad RAP TIME. Jeho autorem a moderátorem je Vladimír „Vlado“ Pavlík, který na stanici působí jako moderátor víkendového vysílání Víkend na Expres FM. Jeho nový pořad v programu nahradí Pavlíkovu někdejší relaci Rezonátor. RAP TIME se bude věnovat zahraničnímu i českému rapu, streetartu a dalším segmentům hiphopové scény. Vysílat se bude živě každé pondělí od 21 do 23 hodin. „Našeho dlouholetého moderátora Vlada v jeho novém pořadu doplní tuzemští rappeři a osobnosti ze světa rapu. Do prvního dílu RAP TIME pozvání přijal například uznávaný DJ Wich,“ upřesňuje programový ředitel Filip Žemlička.

Programové schéma pro rok 2017 posílí také pořad Family Expres, ve kterém se bude moderátorka Magdaléna Korcová věnovat rodinnému životu ze všech úhlů pohledu. Prostor v něm dostanou tipy na rodinné výlety, výchovu a péči o děti, ale také problematika spjatá s rodičovstvím a rodinou. „Family Expres chce pomoct s realizaci volného času celé rodiny. Pořad bude tedy věnovaný hlavně stále silnější posluchačské skupině Expres FM, a to mladým rodičům,“ míní Žemlička. Novou rodinnou show bude stanice vysílat každou sobotu od 8 do 9 hodin, počínaje sobotou 4. února. Její autorka Magdaléna Korcová působila na rádiu Impuls, je manželkou moderátora Vlasty Korce a matkou dvou dětí. Do svého pořadu si bude zvát odborné hosty jako pediatry, psychology, učitelé nebo odborníky na výživu.

O Voice of Prague

Společnost Voice of Prague, s.r.o. vznikla na podzim roku 2013 a je majitelem společností 4S Production a.s. a RKR s.r.o. Ty provozují a jsou držiteli vysílacích licencí rádií Expres FM a Classic Praha. Majiteli Voice of Prague jsou Petr Stuchlík, jeden ze zakladatelů finančně-poradenské společnosti Fincentrum, a David Šimoník, který je zároveň jednatelem. Výkonným ředitelem obou rádií je již několik let Pierre Beneš.