Společnost VMware se jako přední člen připojuje k projektu OPEN-O, aby podpořila zavádění otevřených standardů orchestrace pro virtualizaci síťových funkcí

Palo Alto/Praha – 22. února 2017 – Společnost VMware, Inc. (NYSE: VMW) oznámila, že se připojila k open-sourcovému projektu OPEN-O zaštiťovanému konsorciem The Linux Foundation, který umožňuje předním telekomunikačním, kabelovým a cloudovým operátorům kompletní orchestraci služeb na infrastruktuře virtualizace síťových funkcí (Network functions virtualization – NFV), vedle softwarově definovaných (Software-defined networking – SDN) a tradičních sítí. Jako platinový člen zasedne společnost VMware v řídící radě a bude i členem výborů pro technické řízení a marketing, aby podporovala úsilí o inovace v oblasti orchestrace založené na otevřených standardech. (TZ)

V současné době na celosvětovém trhu působí více než 400 poskytovatelů komunikačních služeb a telekomunikačních společností, z nichž mnoho usiluje o zrychlení inovací a rychlejší, snazší a levnější zavádění nových služeb. Jejich cílem je spojení síťových, cloudových, mobilních a IT architektur do jediné konvergované platformy pro síťové služby a aplikace, která nabídne agilnost jako model přímého dodávání obsahu uživatelům (Over-The-Top) a zároveň standardní ekonomičnost provozu. Projekt OPEN-O umožňuje operátorům výrazně zlepšit agilnost a dynamiku poskytování služeb, což se projeví růstem výnosů, a zároveň snížit celkové náklady a tím zvýšit ziskovost. Na projektu OPEN-O se podílí několik z největších světových operátorů, včetně China Mobile, China Telecom a Hong Kong Telecom (HKT), spolu s mnoha inovátory v oblasti otevřených sítí, jako je VMware.

Dále pokračuje znění tiskové zprávy v angličtině:

“The OPEN-O Project is representative of the industry movement towards adoption and production deployment of open standards-based orchestration to enable operators to capitalize on NFV and SDN architecture,” said Marc Cohn, Executive Director, OPEN-O and vice president, network strategy, The Linux Foundation. “Operators participating in OPEN-O feature a subscriber base in excess of a billion mobile, residential and business users. With the addition of leading NFV vendors such as VMware, we believe OPEN-O will successfully deliver the abstraction needed to deliver complex services over SDN and NFV infrastructures as well as legacy networks.”

“Implementing NFV requires a robust NFV infrastructure, and the agility provided by the type of comprehensive NFV and multi-cloud orchestration the OPEN-O Project promises to deliver,” said Gabriele Di Piazza, vice president of solutions, Telco NFV Group at VMware. “Customers will ultimately choose the path that best helps them meet their digital transformation objectives, and by joining OPEN-O, VMware is extending its position as a major player in defining the evolution and adoption of NFV by Telcos and communications service providers.”

O společnosti VMware 
VMware je přední světový poskytovatel cloudové infrastruktury a řešení pro podnikovou mobilitu, který zákazníkům pomáhá urychlit proces digitální transformace. VMware umožňuje podnikům pomocí architektury VMware Cross-Cloud Architecture™ a řešení pro datová centra, mobilitu a bezpečnost adoptovat softwarově definovaný přístup k IT i obchodní činnosti. Společnost VMware v roce 2016 dosáhla výnosů ve výši 7,09 miliardy USD. Sídlí v Palo Alto ve státě Kalifornie a má více než 500 000 zákazníků a 75 000 partnerů na celém světě.

VMware a Cross-Cloud Architecture jsou ochranné známky společnosti VMware, Inc. v USA a dalších zemích.