Další krok ve spolupráci KKCG a Foxconn

Praha, 23. 2. 2017 – Povolení založit již druhý společný podnik udělily včera evropské orgány ochrany hospodářské soutěže společnostem KKCG a Foxconn. Jejich investiční fond ETIP (The European Technology Investment Platform) se chystá v Evropě investovat do technologických společností a rozvíjet je. (TZ)

„Úspěšné spuštění společného data-centra SafeDX a velmi dobrá technologická a obchodní spolupráce s experty společnosti Foxconn nás motivovala k tomu, dále rozvíjet naše obchodní vztahy. Dalším krokem bude vytvoření společného fondu zaměřeného na investice do IT. Chceme jeho prostřednictvím akcelerovat investice do rychle se rozvíjejícího segmentu informačních technologií a rychle rostoucích trendů jako například IoT nebo Smart technologie. KKCG má investiční know-how a znalost domácího i evropského IT trhu. Věříme, že propojení našich zkušeností s velikostí partnera, jeho vývojových schopností a výrobních kapacit v Evropě a Asii přinese zajímavé výsledky,“  říká Martin Chládek ICT ředitel, který je zodpovědný za řízení projektu na straně KKCG.

ETIP se chystá investovat finanční prostředky do zavedených ale technologicky inovativních společností ve střední fázi rozvoje firmy. Mělo by se jednat o středně velké firmy  s potenciálem vysokého růstu. Fond se v první fázi chce zaměřit na Česko, Slovensko, Polsko, Rakousko a Německo. Fond bude nakupovat majoritní podíly ve společnostech zaměřených na chytré technologie, na datová centra, na kybernetickou bezpečnost, internet věcí či na zákaznické platformy.  Tyto firmy by díky investicím z fondu měly získat výraznou příležitost pro další růst.

Foxconn:

Foxconn Světový lídr v oblasti poskytování komplexních IT řešení. Společnost je v České republice zastoupená od 18. května 2000 jako regionální základna Foxconnu pro Evropu, Blízký východ a Afriku. Foxconn je dlouhodobě druhým nejvýznamnějším exportérem z České republiky. Intenzivně investuje do moderních technologií navázaných na koncepci Industry 4.0. V letech 2015 a 2016 byla společnost také vyhodnocena jako nejlepší Zaměstnavatel regionu. Více informací o společnosti je k dispozici na www.foxconn.cz.

Investiční skupina KKCG

Investiční skupina KKCG je mezinárodní investiční skupina s aktivy více než 2 mld. eur. Zaměstnává víc než 2 500 lidí. Jako strategický investor se dlouhodobě zaměřuje na oblasti těžby ropy a zemního plynu, na loterijní průmysl, cestovní ruch a na investice do nových technologií. Skupina KKCG drží podíly ve více než 25 českých a zahraničních společností, mezi které patří např. skupina MND, SAZKA Group, VÍTKOVICE, cestovní skupina FISCHER, Conectart, DataSpring, Safe DX, Springtide Ventures a další. KKCG působí v 10 zemích světa.