V prodejnách Pet Center se na pomoc zvířatům z množíren vybralo přes 270 tisíc korun

Praha 27. února 2017 – Veřejná sbírka pořádaná Občanským sdružením na ochranu opuštěných zvířat ve spolupráci se společností PetCenter CZ, největším prodejcem chovatelských potřeb v České republice i na Slovensku, vynesla za šest měsíců 274 tisíc korun. Symbolický šek předal předsedkyni sdružení Václavě Brabcové ředitel Pet Center Dalimil Čech na největší české Pet Food konferenci, která se konala v pátek 17. února v Praze. K šeku společnost Pet Center přidala zboží v hodnotě 50 tisíc korun. (TZ)

16584791_1576849488997251_1438389843125075968_n

Oba šeky byly předány v rámci Pet Food konference, kterou společnost Pet Center připravila k 25. výročí firmy. Sbírka běžela v rámci aktivity #stopmnozirnam od loňského června do konce roku 2016 ve 110 prodejnách po celé České republice. Výtěžek půjde na podporu a pomoc psům z množíren.

“Téma množíren je u nás velmi palčivé. Česká republika se řadí na první příčku v počtu psů odchovaných v množírnách. Tato štěňata jsou následně prodávána, nejčastěji přes internetové inzertní portály a velká část produkce je vyvážena do zahraničí, kde se jejich cena běžně vyšplhá ke stovkám eur. V ojedinělých případech zaplatil kupující i přes tisíc euro. Původ rodičů přitom bývá neznámý, ve většině případů nejsou ani stejné rasy. Několik desítek tisíc korun tak mohou noví majitelé zaplatit za fyzicky i psychicky poškozené štěně s trvalými zdravotními následky,” uvedla na konferenci Václava Brabcová, předsedkyně Občanského sdružení na ochranu opuštěných zvířat.

Pojem množírna není v české legislativě zakotven. Podle průzkumu sdružení navíc až 4 z 10 majitelů psů nemají o této problematice tušení. Z tohoto důvodu je pro Občanské sdružení nejdůležitějším krokem masivní kampaň za účelem osvěty široké veřejnosti.

“Peníze ze sbírky chceme využít částečně na akutní pomoc pro zvířata zachráněná z množíren a na mediální kampaň. Jsme velmi rádi, že nám společnost Pet Center umožnila realizovat sbírku v jejich prodejnách. Umístění pokladniček už samo o sobě plnilo informační funkci, protože zákazníci se o problém zajímali. Pet Center na sbírku i na samotnou existenci našeho občanského sdružení, dnes již Spolku na ochranu opuštěných zvířat, upozorňovalo na svých stránkách i propagačních materiálech. To, že sbírka vynesla více než čtvrt milionu korun, by bez partnerství a pomoci Pet Centra nebylo možné,” dodala Václava Brabcová.

Sbírka byla součástí aktivity #stopmnozirnam, jejíž počátek se váže k 30. červnu, který Pet Center vyhlásilo oficiálním dnem Stop množírnám. “Jsme si vědomi problémů, které množírny zvířat pro Českou republiku znamenají. Tak jako dbáme na kvalitu našich produktů a služeb, tak chceme veřejnost edukovat, aby si vybírali své domácí mazlíčky pečlivě a aktivně se zajímali o prostředí, ve kterém vyrůstali. Rádi jsme proto podpořili tento záměr a do budoucna plánujeme další kroky pro vymýcení množíren u nás,” řekl Dalimil Čech, CEO Pet Center.

O Občanském sdružení na ochranu opuštěných zvířat

Občanské sdružení bylo založeno v Mladé Boleslavi v roce 2010 se záměrem iniciovat zřízení městského útulku pro opuštěná zvířata. Dnes se soustředí na získávání finanční a materiální pomoci pro útulky a zvířecí azyly v ČR, zejména pořádáním internetových aukcí a charitativních akcí. Za dobu svého působení sdružení rozdalo již více než třičťvrtě  milionu korun.

Mezi další aktivity sdružení patří boj proti množírnám zvířat, a to informováním veřejnosti o praktikách množitelů a aktivitami směřujícími k legislativním změnám.

O společnosti PetCenter CZ

PetCenter CZ šíří radost mezi domácími mazlíčky a jejich chovateli, a to prostřednictvím sítě prodejen s chovatelskými potřebami Pet Center v Česku i na Slovensku. Prodejny jsou zákazníkům k dispozici prakticky 364 dní v roce.

První prodejna vznikla v roce 2000 a v současné době jich má Pet Center po celé České a Slovenské republice 140. Nabízí v nich široký sortiment chovatelských potřeb, rozsáhlou nabídku kvalitních krmiv nebo známé i méně známé druhy domácích zvířat. V červenci společnost otevřela Psí hotel a školku v centrále v Horních Počernicích v Praze. V létě 2016 byl spuštěn nový e-shop pro Česko (www.petcenter.cz) i Slovensko (www.petcenter.sk).

Pet Center je jasná volba pro každého stávajícího i budoucího majitele jakéhokoli domácího mazlíčka. Je místem, kde mohou chovatelé sdílet své zážitky a zkušenosti. Místem, kam může každý přijít pro radu a pomoc.

Pet Center aktivně pomáhá ohroženým zvířatům a ve spolupráci s Občanským sdružením na ochranu ohrožených zvířat se podíli na aktivitě #stopmnozirnam.