Kaspersky Lab i nadále zůstává nejlépe hodnocenou antivirovou společností

Společnost Kaspersky Lab nadále suverénně vede v TOP3 metrice internetové bezpečnosti. Po sečtení výsledků nezávislých testů za celý uplynulý rok dosáhla Kaspersky Lab již po čtvrté v řadě na nejvyšší stupeň. Tyto dlouhodobě nejlepší výsledky jen potvrzují, že Kaspersky Lab nabízí kyberbezpečnostní produkty té nejvyšší kvality. Procentuální zastoupení produktů Kaspersky Lab na stupních vítězů ve všech nezávislých testech navíc rok od roku stoupá, což ještě více upevňuje pozici Kaspersky Lab jakožto lídra trhu. (TZ)

S tím jak se kybernetické hrozby stávají čím dál sofistikovanějšími a kyberzločinci vynalézavějšími, musí se vyvíjet a zdokonalovat i produkty Kaspersky Lab. Díky tomu se v porovnání s konkurencí daleko častěji (v 90 %) umisťují na prvních třech místech v nezávislých testováních. Předčili tak dokonce i své vlastní nejlepší výkony z posledních let, například oproti roku 2015 se počet umístění v top 3 zvýšil o 8 %.

Pravidelné každoroční hodnocení TOP3 je metrikou vyvinutou Kaspersky Lab, zakládající se na vyhodnocení výkonnosti produktů z oblasti IT bezpečnostních řešení prostřednictvím nezávislých testů. Produkty pro domácnosti a firmy, které byly podrobeny nezávislým testům v průběhu celého roku, byly hodnoceny s ohledem na ochranu proti známým, neznámým a pokročilým hrozbám. Metrika TOP3 následně vzájemně porovnala jejich výsledky. Jak už název napovídá, metrika TOP3 porovnává společnosti, jejichž produkty byly za poslední rok oceněny v některém z nezávislých testů jednou ze tří nejvyšších příček. Každá společnost získá určitý počet bodů odpovídající počtu umístění na prvních třech příčkách v nezávislých testech a počtu testů, kterých se zúčastnila.

Do metriky a celkového hodnocení společností jsou zahrnuty pouze transparentní a spolehlivé testy, například AV-Test a AV-Comparatives nebo testování laboratoří SELabs a VirusBulletin. Veškeré zahrnuté laboratoře jsou důvěryhodné a v oboru respektované pro svou transparentnost a spolehlivost testování.

V roce 2016 se Kaspersky Lab zúčastnila 78 samostatných testů, které analyzovaly schopnost ochránit uživatele před ransomwarem, zneužitím, finančním malwarem, APTs, phishingem a dalšími hrozbami. Její produkty se v 70 z nich umístily na stupních vítězů. První místo pak společnost obsadila hned v 55 testech – což je o 35 prvenství více než nejbližší konkurent.

Více informací o metodologii a procesu testování, spolu s celým seznamem společností, které byly do metriky TOP3 za rok 2016 zapojeny, se dozvíte na následujícím odkazu: http://media.kaspersky.com/en/TOP3_2016.pdf.

O společnosti Kaspersky Lab

Kaspersky Lab je mezinárodní společností, která se zabývá kybernetickou bezpečností a funguje již od roku 1997. Své rozsáhlé odborné znalosti kybernetických hrozeb využívá Kaspersky Lab při vytváření bezpečnostních řešení a služeb k ochraně podniků, kritické infrastruktury, vládních organizací a uživatelů po celém světě. Portfolio společnosti zahrnuje špičkové zabezpečení koncových bodů a specializovaná bezpečnostní řešení a služby sloužící k ochraně proti sofistikovaným a neustále se vyvíjejícím digitálním hrozbám. Technologie Kaspersky Lab chrání celosvětově více než 400 milionů uživatelů a 270 tisíc korporátních klientů. Více se dozvíte na www.kaspersky.cz.