Piráti vybrali volebního manažera, bude to absolvent Cambridge Štěpán Štrébl

Pirátská strana si vybrala svého volebního manažera. Volební úsilí Pirátů bude organizovat Štěpán Štrébl – absolvent Cambridgeské univerzity s praxí z poradenské společnosti PricewaterhouseCoopers. (TZ)

„Jdu manažera dělat s tím, že cokoli pod 10 % hlasů budu považovat za neúspěch. Nikdy jsem do boje nešel být až druhý a neudělám to ani tady“, věří Pirátům Štrébl. 

Štrébl si uvědomuje, že ho čeká spousta práce s překonáváním toho, jak strana pro mnoho lidí navenek působí. Základní problém vidí právě ve vnímání značky. „Piráti jsou strana, která by měla být zajímavá pro většinu voličů. Chci ji pomoci prezentovat se jako seriózní subjekt, kterým je, a který stojí na rozsáhlé členské základně. Jedině tak oslovíme i lidi z hlavního proudu. Občané často Piráty vnímají jako  stranu bojující za legalizaci marihuany a jako propagátory nelegálního užívání software. Sám jsem si dříve něco takového také myslel, než jsem si o Pirátech našel podrobnější informace a zjistil jsem, že skutečnost je úplně jiná. Piráti jsou plnohodnotná, liberálně smýšlející politická strana s kvalitním středovým programem. Za léta fungování vyrostla a každý měsíc přibývají další členové. Je plná talentovaných lidí. Proto je čas být ambiciózní. Potenciál na to máme“ uzavírá Štěpán Štrébl.

„Toto je další krok v našem úsilí dělat kampaň profesionálně a dovést Pirátskou stranu do poslanecké sněmovny. Štěpán je mladý, avšak dostatečně zkušený člověk s tahem na branku, kterého teď přesně na této manažerské pozici potřebujeme. Ukočírovat celostátní kampaň bere jako výzvu a já věřím, že to společně úspěšně zvládneme“ dodává předseda strany Ivan Bartoš.