Copy General je 25 let na trhu. V roce 2016 utržila 493 milionů, letos chce překročit půl miliardy

Společnosti ze skupiny Copy General, působící v oblasti digitálního tisku a zpracování dat, dosáhly v roce 2016 konsolidovaného obratu 493 mil. Kč. To je nárůst o 16 % oproti roku 2015. Skupina krom toho vybudovala novou divizi Display, která se zabývá vizuální komunikací a pro své klienty vymýšlí kreativní design a reklamu do kanceláří nebo výloh obchodů. Společnost rozšířila své služby na Slovensko a rekonstruovala několik svých českých poboček do nového designu. V roce 2017 slaví Copy General 25 let na trhu. Cílem firmy pro letošek je přiblížit se až k 600 milionům korun v obratu. (TZ)

První pobočku v České republice s nonstop provozem Copy General otevřelo v roce 1992. Od začátku fungování firma pracovala nejen pro zákazníky z ulice, ale i pro různorodé obory. Na začátku zejména ve stavebnictví, od přelomu milénia se klienty staly i přední české banky a pojišťovny. S příchodem nových technologií začala realizovat a vyhodnocovat direct mailové kampaně.

“Těší mě, že Copy General úspěšně roste a dosahuje cílů, které jsme si určili. Jsme na trhu 25 let a zdolání mety 500 milionů je pro nás příjemná výzva. Už dávno nejsme jen kopírovacím centrem, i když tisk je pro nás stále středobodem podnikání. Díváme se spolu s naším týmem do budoucnosti a rychle rosteme i v digitální oblasti. Pro naše klienty zajišťujeme nejen tisk, ale i digitální zpracování dat, která na papír přijdou, a v neposlední řadě také výrobu a realizaci materiálů pro design a reklamu. Kromě toho nás baví i kreativní práce s velkoformátovým tiskem či v direct kampaních,” říká Roman Petr, generální ředitel Copy General.

V roce 2016 Copy General spustilo novou divizi Display, přijalo nového ředitele do divize Shop a rozšířilo výrobu na Slovensko. Stalo se distributorem některých zařízení z portfolia společnosti HP, do jednotlivých divizí investuje nákupem nových technologií a technologicky se rozvíjí zejména v oblasti velkoformátového tisku. I v roce 2017 se společnost chystá investovat do svých retailových poboček a pracovat na rozvoji svých 250 zaměstnanců.

O společnosti Copy General

Společnost Copy General se pohybuje v oblasti digitálního tisku 25 let. Firma disponuje bohatými zkušenostmi s provozem retailových poboček, poskytováním tiskových služeb pro sektor projekčních, stavebních a strojírenských společností a pro své firemní klienty realizuje řadu offsite i onsite řešení na míru. Její divize Data a Direct se pak orientují na služby v oblasti elektronické a marketingové komunikace a tzv. transakčních tisků (bankovní výpisy, faktury i další klientská korespondence). Vloni přidala společnost do své škály služeb i řešení pro velkoplošnou reklamu a interiérový design. Copy General v České republice je s více než 250 zaměstnanci a obratem převyšujícím 500 mil. korun „vlajkovou lodí“.

Více informací na: www.copygeneral.cz.