Comprimato rozšiřuje top management, posiluje představenstvo a otevírá nové kanceláře v San Francisku

13. března Brno – Comprimato, přední dodavatel technologií pro kompresi obrazových dat ve vysokém rozlišení, dnes oznámil rozšíření nejvyššího vedení firmy. Do nové pozice vice-prezidenta pro rozvoj byznysu byl jmenován Mike Keeler. Cílem tohoto kroku je podpořit start nově otevřené pobočky v San Francisku a celkově posílit aktivity na americkém trhu. Další personální novinkou je příchod Martina Reháka, jedné z nejzkušenějších osobností českého technologického byznysu, do představenstva Comprimata.  (TZ)    

Mike Keeler bude odpovědný za rozvoj strategických obchodních partnerství s globálními hráči v oblastech mediálního a zábavního průmyslu a geoprostorových obrazových služeb. Před svým příchodem do Comprimata pracoval ve vedoucích pozicích v Kodaku, SGI, Spruce a Vanguard Video. Rovněž řídil vlastní videoprodukční společnost.      

Martin Rehák, který se stal členem představenstva Comprimata, vede ve společnosti Cisco vývoj v oblasti bezpečnosti. Pracovní zkušenosti sbíral v oblastech strojového učení, detekce anomálií a síťové bezpečnosti. Založil a vedl startup Cognitive Security, který Cisco koupilo v roce 2013. Martin Rehák, který stojí za architekturou mnoha nových bezpečnostních síťových technologií, tak do Comprimata přináší cenné technologické i byznysové zkušenosti a know-how.

Na americkém trhu chceme zákazníkům z mediálního a zábavního průmyslu poskytnout servis té nejvyšší kvality. Proto přímo na místě potřebujeme mít ty nejlepší lidi,“ říká Jiří Matela, CEO Comprimata. „Díky příchodu Martina Reháka do představenstva pak nejen získáváme velmi cenné a relevantní zkušenosti z technologického byznysu, ale také významně posilujeme svou schopnost nastavovat strategie a efektivně řešit problémy. To nám umožní udržet si výkon a nadále rozvíjet úspěšný byznys.

Americký trh je pro Comprimato nesmírně důležitý. Otevření nové pobočky v San Francisku potvrzuje náš závazek vůči tamním zákazníkům. Stejně tak nám tento krok umožňuje udržet si blízký kontakt s klíčovými obchodními partnery v tomto regionu,“ dodává Jiří Matela.   

# # #

O Comprimatu

Comprimato se soustředí na kompresi obrazových dat ve vysokém rozlišení. Mezi zákazníky firmy patří technologické společnosti, které působí v oblastech mediálního a zábavního průmyslu a geoprostorových obrazových služeb. Díky svým technologickým řešením jim Comprimato nabízí realistickou vizuální zkušenost pro lepší zábavu a přesnější rozhodování.

Technologie Comprimata využívá výkonu procesorů NVIDIA, Intel a AMD. V reálném čase umožňuje čtyřnásobné urychlení komprese videa a obrazových dat v rozlišení Ultra HD. Díky vlastní unikátní akceleraci grafických procesorů se technologie Comprimata využívají i k provozu interaktivní editace videa.          

Společnost Comprimato vznikla v roce 2013, má pobočky v Brně a v San Francisku. Jejích kompresních technologií využívají přední globální hráči mediálního a zábavního průmyslu a geoprostorových obrazových služeb. Patří mezi ně BAE Systems, Harris, Nokia, Telestream, Technicolor a Vizrt. Pro více informací navštivte www.comprimato.com.