Praha 14. března 2017 – Společnost Cisco představila nové funkce hyperkonvergované infrastruktury Cisco HyperFlex. Ty zajišťují vysoký výkon, poskytují vylepšenou správu, rozšiřují ochranu podnikových dat a nabízejí efektivnější využití hybridního cloudu. Zároveň společnost Cisco zveřejnila výsledky testu analytické společnosti Enterprise Strategy Group, podle kterých Cisco HyperFlex dosahuje v porovnání se zařízeními se srovnatelnou konfigurací nejvyššího výkonu aplikací. (TZ)
Díky své jednoduchosti je hyperkonvergovaná infrastruktura jednou z nejrychleji se rozvíjejících technologických oblastí. Starší hyperkonvergovaná řešení však využívají software běžící na klasických serverech. Tím ale postrádají síťovou integraci jednotlivých clusterů, což omezuje výkon aplikací a způsobuje, že implementace, údržba a řešení incidentů jsou nesmírně složité. Tato první generace hyperkonvergovaných řešení tak byla vhodná spíše pro nenáročné pracovní zátěže, protože neumožňovala rozšířit hyperkonvergenci na kriticky důležité aplikace vyžadující nízkou latenci a vysoký výkon.
Nový pohled na hyperkonvergovanou infrastrukturu
Nejnovější verze systému Cisco HyperFlex nabízí vysoce výkonné komponenty, vylepšenou intuitivní správu, novou ochranu podnikových dat a bezpečnostní funkce zahrnující:
- vysokokapacitní flashové uzly a podporu pro 40 Gb/s Cisco UCS Fabric Interconnect zajišťující extrémně vysoký výkon aplikací, který vyhoví všem potřebám náročných zákazníků
- novou intuitivní správu platformy pomocí nástroje HyperFlex Connect, který poskytuje rychlou analýzu systému i samostatné HTML5 rozhraní pro správu a orchestraci clusterů HyperFlex z libovolného zařízení
- správu a zabezpečení podnikových dat pro nejcitlivější aplikace včetně nové funkce nativní replikace na ochranu aplikací. Nové funkce také zahrnují zabezpečení neaktivních dat pomocí samošifrujících disků
- mobilitu hybridního cloudu díky integraci s řešením CloudCenter, které kombinuje pružnost privátního a veřejného cloudu
- samoobslužné katalogy pro měření a automatizaci pracovních zátěží díky integraci řešení Cisco ONE Enterprise Cloud Suite a Cisco UCS Director. Ty poskytují zákazníkům možnost využít orchestraci modelu „infrastruktura jako služba“ pro privátní i hybridní služby.
Nejvýkonnější hyperkonvergované řešení na trhu
Systém Cisco HyperFlex nabízí více než běžná řešení na trhu, neboť poskytuje výkon potřebný k provozu náročnějších pracovních zátěží, které zpracovávají velké objemy dat. Z testu analytické společnosti Enterprise Strategy Group, který porovnával Cisco HyperFlex se třemi jinými řešeními pomocí standardního oborového benchmarku, vyplývá, že Cisco HyperFlex:
- podporuje až třikrát vyšší hustotu virtuálních strojů
- dosahuje nejnižší latence při čtení a zápisu u virtuálních strojů
- vykazuje sedmkrát nižší míru fluktuace výkonu (měřeno v IOPS)
Globálně si systém Cisco HyperFlex za necelý rok zakoupilo přes 1100 zákazníků.
Datové centrum Cisco ASAP
Systém Cisco HyperFlex je klíčovou součástí strategie společnosti Cisco, jejímž cílem je podporovat digitální transformaci, která začíná u datového centra, Cisco ASAP (z anglických slov analyzovat, zjednodušovat, automatizovat a chránit). Tento architektonický přístup umožňuje podnikům modernizovat datová centra a infrastrukturu pomocí hybridního IT řešení, které maximalizuje výkon aplikací, omezuje rizika a zvyšuje akceschopnost. Společnost Cisco proto nabízí ucelené portfolio produktů pro datová centra: přepínače Cisco Nexus 9000, architekturu Cisco ACI, cloudové řešení CloudCenter, platformu Tetration Analytics, servery Cisco UCS a hyperkonvergovanou infrastrukturu HyperFlex.
O Cisco Systems
Cisco, (NASDAQ: CSCO) je celosvětovým technologickým lídrem, který již od roku 1984 pomáhá tomu, aby fungoval internet. Naši zaměstnanci, produkty a partneři pomáhají lidem navazovat bezpečná spojení a již dnes využívat digitální příležitosti zítřka. Další informace naleznete na newsroom.cisco.com nebo nás sledujte na Twitteru na @Cisco.