Tieto Nerds opět podpoří zajímavé projekty start-upistů. Hlásit se mohou do 10. dubna.

Ostrava 15. března 2017 – Do 10. dubna mají zájemci opět možnost přihlásit se do akceleračního programu Tieto Nerds, jehož cílem je podpora začínajících podnikatelů a jejich nápadů. „Nerdi“ startují 2. května a Tieto je opět pořádá v úzké spolupráci s Impact Hub Ostrava.   (TZ)

„Hledáme nápady, jak bezpečně sdílet informace, například za použití distribuované decentralizované databáze, projekty zaměřené na vyšší produktivitu práce s využitím softwarových robotů a také chytrá řešení zapeklitých problémů        za pomoci strojového učení a umělé inteligence,“ říká komunikační specialistka společnosti Tieto Czech Zuzana Mánková s tím, že i letos bude jednotlivým projektům věnovat pozornost nejvyšší management společnosti.

Zajímavými oblastmi pro aplikaci těchto řešení mohou být:

  1. Ukládání a zpracování dat

Státní správa – registry podnikatelů, soukromých osob apod.

Zdravotnictví – karty pacientů

Finanční služby – transparentní bankovní systémy, transakční údaje

  1. Zjednodušení byrokratického aparátu

Státní správa – vyplňování daňového přiznání a jiných formulářů

Média – automatizace mediálních analýz

Telekomunikace – řízení kvality hovorů za pomoci robotů

  1. Strojové učení a umělá inteligence

Výroba – optimalizace výroby a prediktivní údržba

Maloobchod/velkoobchod – personalizace služeb

Finanční služby – zabezpečení a ochrana dat, analýza rizik

Start-upisté budou mít opět příležitost pravidelně se setkávat s odborníky a konzultovat s nimi své projekty, účastnit se zajímavých workshopů a získají profi zázemí pro rozvoj podnikání. „Tieto Nerds jsou naším pátým akceleračním programem, takže umíme odhadnout, co který projekt potřebuje. Díky společné práci na optimalizaci a urychlení jeho růstu si mohou start-upisté ušetřit spoustu zbytečných slepých uliček. Současně získávají možnost stát se našimi členy a zapojit se tak do globální, inovativní komunity,“ říká COO Impact Hub Ostrava Marcela Kučová.

Samotný projekt bude zahájen 2. května a potrvá dva měsíce. V červnu se uskuteční slavnostní vyhlášení vítězů.

O společnosti Tieto

Tieto je největší severoevropský dodavatel IT služeb poskytující komplexní služby v oblasti IT pro soukromý i veřejný sektor a služby pro vývoj produktů         v oblasti komunikace a moderních technologií. Jako důvěryhodný partner            v transformaci IT pomáhá zákazníkům přizpůsobit jejich procesy a podnikání požadavkům trhu. Společnost Tieto, založená v roce 1968, se sídlem v Helsinkách a čistými tržbami 1,7 miliardy eur zaměstnává na 13 000 expertů a působí ve více než 20 zemích světa. Její akcie jsou obchodovány na burze NASDAQ OMX v Helsinkách a Stockholmu.

O Impact Hub Ostrava

Impact Hub Ostrava je inspirativní pracovní prostor kombinující výhody plně vybavené kanceláře, internetové kavárny a podnikatelského inkubátoru. Využívají jej nezávislí profesionálové, zástupci firemní či neziskové sféry a široká veřejnost, která chce pravidelně získávat nové kontakty, podněty a příležitosti. Existuje proto, aby v něm vznikaly a prakticky se realizovaly inovativní projekty. Jako podporu k tomu Impact Hub poskytuje fyzický prostor, pořádá a hostí akce a realizuje akcelerační programy. Impact Hub Ostrava byl založen v roce 2014, řadí se po bok Impact Hubů v Praze a Brně a zároveň je součástí mezinárodní sítě více jak 90 poboček Hubů.