Samsung v Paříži slavnostně představil nové špičkové televizory

Seznamte se s novou prémiovou řadou  QLED TV – s televizory, které disponují inovativními technologiemi i prvotřídním vzhledem.(TZ)

Praha, 20. března 2017Společnost Samsung Electronics zveřejnila na slavnostní vernisáži v Paříži detaily o své prémiové řadě QLED TV. Nové modely televizorů s pokročilými technologiemi potvrzují Samsung v roli inovátora, který vytváří budoucnost domácí zábavy.     

V Samsungu se neustále snažíme poskytovat svým zákazníkům nejpokročilejší technologie, které jim přinesou bezkonkurenční divácký zážitek a špičkový design skvěle doplňující jejich každodenní život,” říká HS Kim, prezident divize Visual Display Business společnosti Samsung Electronics. „Naše letošní řada skutečně ohlašuje novou ‘televizní’ éru a potvrzuje jí dokonalou kvalitou obrazu, designem i chytrými funkcemi“.

Samsung si pro odhalení tzv. „televizoru světla” zvolil Paříž, „město světel”. QLED TV byla nazvána televizorem světla pro svou schopnost zobrazení optimálních stupňů jasu a úžasný vizuální zážitek.   Prostory Carrousel du Louvre, slavného muzea Louvre, které je vyhlášené svou bohatou sbírkou uměleckých a kulturních děl, také zdůrazňují zaměření  na koncept Lifestyle TV. Ten je reprezentovaný „uměleckým dílem“ Samsung QLED TV, obzvláště pak ve spojení s designovými stojany Studio Stand a Gravity Stand.

Nejnovější QLED TV staví diváka na první místo a jejich prémiový design se zaměřuje na tři klíčové prvky: Q Picture, Q Smart a Q Style.

Q Picture: Dokonalá kombinace světel a barev

Nová řada QLED TV posouvá technologii Quantum Dot na novou úroveň a nabízí pokrok v oblasti úspory světla, stability a širšího barevného spektra. QLED TV disponuje inovovaným panelem Quantum Dot složeným z anorganických krystalů z kovových materiálů, který řeší veškeré hlavní aspekty kvality obrazu včetně zorného úhlu, objemu barev, jasu a výrazného kontrastu. QLED TV dokáže zprostředkovat přesné barvy a dosahuje 100% barevného objemu, což je nejvyšší dosažená hodnota na trhu potvrzená asociací Verband Deutscher Elektrotechniker (VDE), jednou z největších evropských vědecko-technických asociací.

QLED TV poskytuje perfektní divácký zážitek bez ohledu na okolní světelné podmínky v místnosti díky hlubokým úrovním černé a výraznému kontrastu. Diváci na QLED TV uvidí každý detail přesně podle záměru autora, bez „mezer“ či zkreslení díky vysokému dynamickému rozsahu HDR 1500.

Q Smart: Povýšení domácí zábavy

Rozšířený Samsung Smart Hub je ještě intuitivnější a ucelenější. Zdokonalený dálkový ovladač Samsung One nyní podporuje více zařízení a nabízí možnost hlasového ovládání různých smart funkcí. Pokud si navíc uživatel stáhne nejnovější verzi Smart View App dostupnou pro mobilní zařízení s OS Android nebo iOS, může využívat vlastní personalizovaný Smart Hub přizpůsobený vlastním potřebám.

Služba TV Plus nabízí nejjednodušší a nejrychlejší způsob, jak najít, koupit a sledovat nejnovější 4K filmy a jinou zábavu. Nová služba Music také umožňuje snadno vyhledat a identifikovat skladby, které jsou použity ve filmovém hudebním podkresu.  

Q Style: Dokonalý soulad

Tento rok Samsung představil nové designové prvky, které se hodí do každé domácnosti – bez ohledu na estetiku interiéru nebo rozmístění nábytku. Zcela nový způsob propojení Invisible Connection řeší problém nevzhledných kabelů a „nepořádku“ kolem televizoru. Uživatelé si nyní mohou uspořádat  vlastní prostor díky jedinému optickému kabelu, který spojuje všechna zařízení a oživuje tak prostor obývacího pokoje vybaveného velkým množstvím elektroniky.  

Samsung take představil unikátní nástěnný držák „No Gap Wall-mount“, který televizor přidržuje u zdi těsněji, než kdykoli předtím a zároveň je jeho montáž možné zvládnout během 15 minut.  Pro ty, kteří nechtějí televizor věšet na zeď, Samsung navrhl také řadu stylových stojanů. Jedním z nich je Studio Stand navržený ve stylu malířského stojanu, který je ideálním doplňkem pro všechny prostory s uměleckým nádechem. Naopak stojan Gravity Stand umožňuje s televizorem jednoduše manipulovat a nastavit si jej do optimálního úhlu.

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung Electronics Co., Ltd. inspiruje svět a utváří budoucnost pomocí převratných idejí a technologií. Nově definuje svět televizorů, smartphonů, nositelných zařízení, tabletů, fotoaparátů, domácích spotřebičů, lékařského vybavení, síťových systémů, polovodičů a LED řešení. Novinky naleznete v Samsung Newsroom na stránkách news.samsung.com.