Huawei a SUSE dohodly podporu systému SUSE Linux Enterprise Server pro KunLun RAS 2.0

Preferovaný standardní operační systém pro KunLu umožňuje výměnu procesorů a pamětí za provozu 

HANNOVER, Německo (CeBIT) – 24. března 2017 – Společnosti Huawei a SUSE oznamují, že uzavřely dohodu o spolupráci, která spočívá v přednostním využívání operačního systému (OS) SUSE Linux Enterprise Server pro řešení KunLun RAS 2.0 společnosti Huawei. Tento OS bude založen na verzi SUSE Linux Enterprise Server 12 Service Pack 2 a podporuje jedinečný soubor funkcí zvaných „Reliability, Availability, Serviceability“ (RAS 2.0), čili spolehlivost, dostupnost a snadnou obslužnost, kterými se vyznačuje produkt společnosti Huawei KunLun Mission Critical Server. Funkce a možnosti RAS 2.0 zákazníkům umožňují přidávat nebo vyjímat procesory a paměťové moduly bez nutnosti systém vypínat. Díky kombinaci těchto funkcí bude KunLun „vždy online“. Systém SUSE Linux Enterprise Server poskytuje širokou podporu pro pracovní zátěže, které nesmějí selhat, jako jsou databáze a middleware.

Platforma Huawei KunLun je ideální pro podporu tzv. „mission-critical services“ na podnikové úrovni a poskytuje nonstop obslužnost obchodních činností, přičemž současně minimalizuje výpadky služeb, které by vedly k pádu systému. KunLun plně využívá potenciál inovativních technologií v konceptu RAS 2.0, takže podporuje výměnu procesorů a pamětí za provozu (hot swap) a podle některých indikátorů spolehlivosti překonává servery využívající UNIX. Společnost SUSE si jako průkopník v oblasti open source softwaru vybudovala skvělé postavení a know-how v oblasti technologií jader (kernel) a v praxi boduje implementací technologií na podnikové úrovni v rámci komunity, která se podílí na vývoji open source Linuxu. SUSE v daném oboru vede i díky vynikající podpoře RAS pro procesorovou platformu x86. Systém SUSE Linux Enterprise Server běží na podkladovém firmware KunLun a dokonale spojuje modul driveru ACPI linuxového jádra, modul výměny procesorů a pamětí za provozu a subsystém řízení jádra a pamětí. Díky tomu tento OS zákazníkům umožňuje fyzicky přidávat nebo odebírat základní komponenty, jakými jsou právě procesory a paměťové moduly, aniž by došlo k narušení plynulosti poskytovaných služeb.

„Společnosti Huawei a SUSE spolupracují v oblasti počítačového prostoru, který nesmí nikdy selhat, již velmi dlouho,“ řekl Wang Zhen, viceprezident divize Server Product Line společnosti Huawei. „Společně jsme na veletrhu CeBIT 2016 představili KunLun, první ‚mission critical server‘ s paticemi pro 32 procesorů na světě. Nyní společné partnerství posouváme na novou úroveň a představujeme první standardní linuxový operační systém v oboru, který podporuje KunLun RAS 2.0. Tento OS pomůže platformě KunLun nabídnout spolehlivost, která je srovnatelná nebo dokonce překonává spolehlivost tradičních UNIXových serverů. Tyto přínosy naši zákazníci poznají v rychlejší návratnosti investic.“

Ralf Flaxa, prezident pro Engineering společnosti SUSE, řekl: „KunLun je výsledkem úzké spolupráce mezi Huawei a SUSE. SUSE v daném oboru vede díky představení preferovaného standardního OS, který podporuje funkce KunLun RAS 2.0, včetně možnosti měnit procesory a paměťové moduly za provozu. Navíc již brzy SUSE tento OS vydá s možností upgradu jádra za běhu. Díky těmto funkcím bude moci být KunLun ‚vždy online‘. Tyto možnosti v současné době nenabízí žádný jiný operační systém založený na Linuxu.“

Společnost Huawei spolupracovala na vytvoření platformy KunLun s nejlepšími partnery v oboru. Platforma implementuje vertikální konsolidaci a společnou optimalizaci od úrovně chipů na nejnižší úrovni až po úrovně nejvyšší – tedy operační systém a vrstvu aplikací. KunLun dokonale splňuje nároky na vysokou spolehlivost, výkon a požadavky na škálovatelnost prostředí, která nesmějí selhat, a současně používá ekosystém procesorů s architekturou x86. To je skutečně obrovský pokrok, protože KunLun tak osvobozuje firmy od historicky zavedených omezení spojených s nákladnými a uzavřenými architekturami, plně otevírá korporacím možnosti provádět inovace a pomáhá jim, aby byly více konkurenceschopné a mohly uspět v oblasti „mission-critical computing“ jak v současnosti, tak i v budoucnu.

O společnosti Huawei

Huawei je předním světovým dodavatelem řešení v oblasti informačních a komunikačních technologií (ICT). Naším cílem je obohacovat životy lidí a zvyšovat efektivitu lepším propojením celého světa a tím, že jednáme jako odpovědná korporace, jsme inovativní při zpřístupňování informační společnosti a spolupracujeme na rozvoji celého oboru. Díky inovacím, jejichž středobodem je zákazník, a otevřeným partnerstvím vytvořila společnost Huawei ucelené portfolio ICT řešení, které zákazníkům přináší konkurenční výhody v oblasti telekomunikačních a podnikových sítí, zařízení a cloudových služeb. Huawei na celém světě zaměstnává 170.000 lidí, kteří se zaměřují na vytváření maximální hodnoty pro telekomunikační operátory, podniky a spotřebitele. Naše inovativní ICT řešení, produkty a služby se využívají ve více než 170 zemích a regionech a slouží pro obsluhu potřeb v této oblasti pro jednu třetinu světové populace. Společnost Huawei byla založena v roce 1987 a jedná se o soukromou firmu, kterou plně vlastní její zaměstnanci. Podrobnější informace jsou k dispozici na webové stránce společnosti Huawei na adrese www.huawei.com.

O společnosti SUSE

Společnost SUSE jako průkopník v oblasti open source softwaru poskytuje spolehlivý linuxový operační systém, cloudovou infrastrukturu a řešení pro ukládání dat, jež firmám přinášejí větší míru kontroly a flexibility. Firma má za sebou více než 20 let, během nichž vynikala v inženýrské oblasti, poskytovala špičkové služby a bezkonkurenční ekosystém partnerství. To vše je hnacím momentem pro vývoj produktů a podpory, jež jejím zákazníkům pomáhají zvládat složité situace, snižovat náklady a spolehlivě zajišťovat služby, u nichž nesmí dojít k výpadkům. Dlouhodobě budované vztahy společnosti také umožňují reagovat a dodávat stále více inteligentní inovace, kterou její zákazníci potřebují. Další informace jsou k dispozici na adrese www.suse.com.