Projekt Chytřejší firma probouzí skrytý potenciál malých a středních podniků

Tři malé až střední firmy dostanou k dispozici hardware a softwarová řešení od Microsoftu v hodnotě statisíců korun.

Praha, 25. dubna 2017 – Právě startuje soutěž Proměna firmy, které se mohou zúčastnit inovativní podniky s 10 až 100 řádnými zaměstnanci. Firmy se mohou do neděle 14. května přihlásit přes www.promenafirmy.cz s tím, že vítězové budou oznámeni nejpozději 5. června. Tři vítězné společnosti vybaví partner soutěže Microsoft novými zařízeními a softwarem ze svého portfolia až do výše 300 000 korun. Hardware věnuje společnost Hewlett-Packard.

V rámci projektu navíc bude 1. května spuštěna stránka www.chytrejsifirma.cz se zajímavými články o efektivitě práce. Soutěž budou doprovázet také přednášky ke stejnému tématu šité na míru malým a středním podnikům (MSP), na kterých vystoupí špičkoví odborníci z partnerských společností projektu, jako jsou Microsoft, GrowJOB Institute či MladýPodnikatel.cz.      

„Malé a střední podniky jsou skutečnou páteří ekonomik, v Evropské unii například vytváří dvě třetiny pracovních míst v soukromém sektoru,“ říká Ondřej Novodvorský, ředitel pro malé a střední firmy ve společnosti Microsoft Česká republika. „Zpracování a efektivní těžení dat představuje pro MSP klíčovou konkurenční výhodu, což ukazují také studie jako Náskok díky technologiím. Potřebné nástroje jsou přitom jednoduché a finančně dostupné.“