Pražský deník slaví rok v novém kabátě

Praha, 3. května 2017 – Již zítra vyjde narozeninový speciál Pražského deníku a jako poděkování Pražanům za jejich přízeň bude distribuován prostřednictvím kolportérů a populárních pytlů zdarma.

Vydavatelství VLTAVA LABE MEDIA před rokem představilo novou podobu Pražského deníku a jako první v celém středoevropském prostoru aplikovalo metodu prodeje novin pomocí distribučních pytlů. To se ukázalo jako zcela zásadní ve čtenosti a známosti značky Pražského deníku, který se probojoval mezi prvních pět deníků, které Pražané nejvíce čtou (podle posledních měření je čtenost 113 tisíc čtenářů na vydání). Úspěšnost prodeje touto metodou potvrzuje i to, že ji před nedávnem převzalo slovenské vydavatelství Petit Press.

Výroční číslo Pražského deníku s atypickou titulní stranou vyjde 4. května a v tomto speciálu čtenáři mj. najdou výsledky exkluzivního průzkumu pro Pražský deník Co trápí Pražany v jednotlivých městských částech, dále článek o kontrolách na Pražském hradě a průvodce tramvajovými linkami.

„Během prvního roku si změněný Pražský deník našel své čtenáře. I do budoucna chceme přinášet zajímavé články nejen o Praze, ale i o událostech v České republice a zahraničí, aby naše noviny byly plnohodnotným deníkem pro všechny Pražany,“  uvedl Roman Gallo, ředitel redakcí Deníku.

Pražský deník odstartoval relaunch všech Deníků. Kromě úpravy layoutu se změnil systém práce v redakcích a postupně přibývají týdeníky v regionech, které jsou nejen součástí příslušného Deníku, ale zároveň je možné si je koupit v trafice samostatně. Některé týdeníky je také možné zakoupit v distribučních pytlích.

 

VLTAVA LABE MEDIA a.s. je druhé největší české vydavatelství s tržním podílem 17 % trhu. Je součástí investiční skupiny Penta Investments, do které patří i největší slovenské vydavatelství News & Media Holding. VLTAVA LABE MEDIA vydává Deník, nejčtenější zpravodajský deník v České republice a lifestylové tituly Glanc, Story, Gurmet, Kondice, National Geographic, dvouměsíčník Kreativ Praktická žena, tradiční tituly Týdeník Květy, Vlasta, Překvapení a měsíčník Dům a zahrada. VLTAVA LABE MEDIA vydává největší počet televizních časopisů TV magazín, TV star, TV mini, TV expres a Křížovkářský TV magazín. Součástí portfolia jsou onlinové tituly www.denik.cz, www.dotyk.cz, www.kafe.cz, www.cars.cz a www.automix.cz.