Nejnovější verze platformy Red Hat CloudForms přináší automatizaci do správy prostředí s více cloudy

Red Hat CloudForms 4.5 nativně podporuje scénáře Ansible a pomocí automatizace tak zjednodušuje správu cloudů

Praha, 9. května 2017 – Red Hat, Inc. (NYSE: RHT), přední světový poskytovatel řešení založených na open source technologiích, oznámil nejnovější verzi platformy Red Hat CloudForms, svého oceňovaného otevřeného řešení pro správu hybridních cloudů, která přináší do správy prostředí s více cloudy nový přístup založený na automatizaci. Současná podniková IT prostředí se transformují do podoby dynamických virtuálních infrastruktur, což má ale za následek významně obtížnější řízení zdrojů a plánování kapacit. Díky platformě Red Hat CloudForms 4.5 mohou organizace nejen sledovat nesourodé zdroje, ale také efektivně řídit a optimalizovat jejich využívání. Nejnovější verze v sobě integruje technologii Ansible, která umožňuje nativní použití automatizačních scénářů Ansible. Platforma Red Hat CloudForms 4.5 tak vylepšuje možnosti automatizace a výrazně zjednodušuje její zavedení do IT procesů.

Red Hat CloudForms, jejíž základem je open source projekt ManageIQ, je pokročilou open source platformou pro správu fyzických, virtuálních i cloudových prostředí včetně linuxových kontejnerů. Prostřednictvím samoobslužného portálu zpřístupňuje CloudForms IT manažerům a administrátorům potřebné podrobné informace, možnosti řízení i automatizaci – tedy vlastnosti, díky kterým mohou optimalizovat zdroje, porozumět jejich využívání i plánovat budoucí kapacity nutné pro virtuální infrastruktury. Jde navíc o platformu, která umožňuje definovat a prosazovat pokročilé bezpečnostní politiky pro nová i stávající prostředí a lépe tak optimalizovat náklady spojené s jednotlivými prvky podnikové informační architektury.

Špičkové řešení pro správu cloudů: platforma Red Hat CloudForms s Ansible

Platforma Red Hat CloudForms 4.5 se nyní může pochlubit snadnějším použitím napříč celou organizací, a to díky interní integraci s Ansible – předním špičkovým, výkonným a snadno použitelným frameworkem pro automatizaci IT procesů nevyžadujícím speciální agenty. Nejnovější verze Red Hat CloudForms je první platformou využívající pro správu prostředí s více cloudy právě technologii Ansible a naplňuje tak vizi společnosti Red Hat výrazně zjednodušit celkovou správu IT.

Mezi vlastnosti dostupné díky integraci Ansible patří:

  • Snadný, jednoduše pochopitelný a výkonný automatizační jazyk. Ansible je v případě platformy CloudForms 4.5 defaultním automatizačním jazykem. Díky této podpoře je automatizace podstatně jednodušší a provozní týmy si ji mohou zajistit sami prostřednictvím jim známého jazyka.
  • Podpora služeb. V případě veřejných cloudů, jako je například Amazon Web Services (AWS), jsou komplexní vícevrstvé služby běžnou záležitostí. Integrace s technologií Ansible přináší předpřipravené automatizační rutiny pro komplexní implementace a platforma CloudForms 4.5 umožňuje snadné využití více než stovky modulů, které jsou navržené přímo pro AWS služby.
  • Automatizace jako základ správy cloudů. Využívání Ansible přináší výhody takřka okamžitě – automatizační možnosti jsou prostřednictvím Ansible Tower přístupné ihned přímo z platformy CloudForms nebo z příkazové řádky. Operátoři mají přístup k obrovskému ekosystému předpřipravených automatizačních modelů i scénářů, které šetří čas a umožňují vytvářet řešení pro nasazování, správu, optimalizaci i zdokonalování bezpečnosti v prostředí hybridních cloudů.

Dostupnost

Platforma Red Hat CloudForms 4.5 by měla být prostřednictvím zákaznického portálu společnosti Red Hat všeobecně dostupná v průběhu května.

Podpůrná vyjádření

Joe Fitzgerald, viceprezident, management, Red Hat

„Díky rostoucí popularitě a stále širší komunitě se z Ansible stala strategická technologie, která přináší špičkové automatizační možnosti. A zapracování nativní podpory této technologie do platformy Red Hat CloudForms bylo dalším přirozeným krokem, díky kterému můžeme nabídnout vyšší míru automatizace při správě řešení využívajících architektury s více cloudy. Red Hat CloudForms již umožňoval komplexní správu cloudů, ale díky nativní podpoře Ansible mohou naši zákazníci využívat lehce srozumitelný automatizační jazyk a výrazně si tak zjednodušit procesy spojené s implementací, správou, optimalizací a posilováním bezpečnosti v prostředích s hybridními nebo vícenásobnými cloudy.“  

Další informace

Jak se spojit se společností Red Hat?

O společnosti Red Hat

Společnost Red Hat je přední světový poskytovatel open source softwarových řešení, který s využitím komunitního přístupu poskytuje spolehlivé a vysoce výkonné cloudové, virtualizační, úložné, linuxové a middlewarové technologie. Brněnská pobočka Red Hat Czech s.r.o. je největším vývojovým centrem společnosti na světě. Vedle technologií nabízí Red Hat také technickou podporu, školení a konzultační služby. Díky celosvětovému propojení sítě firem, partnerů a open source komunit pomáhá vytvářet relevantní a inovativní technologie, které osvobozují zdroje pro rozvoj a připravují zákazníky na budoucí změny v informačních technologiích. Více informací o společnosti Red Hat je k dispozici na adrese http://www.redhat.com.