Western Digital zvyšuje kapacitu pevných disků určených pro dohledové bezpečnostní kamerové systémy na 10 TB

Nový pevný disk WD Purple přináší 25% nárůst kapacity, podporuje systémy s nepřetržitým provozem vybavené až 64 HD kamerami a je připraven na 4K aplikace

San Jose, Kalifornie/Praha – 9. května, 2017 – Společnost Western Digital Corporation („Western Digital“) (NASDAQ: WDC), firma s vedoucím postavením na trhu datových úložišť, uvádí disk WD Purple s kapacitou 10 TB. Tento pevný disk je součástí produktové řady určené pro aplikace bezpečnostních dohledových kamerových systémů.  Podle informací společnost IHS Markit nárůst zařízení s rozlišením 4K a dalších kamerových systémů povede v následujících letech ke zvýšené poptávce po datových úložištích*.

Pevný disk WD Purple 10 TB je optimalizován pro bezpečnostní kamerové systémy s nepřetržitým provozem 24×7 a pro systémy vybavené až 64 HD kamerami například v malých firmách nebo domácnostech.

„Pokročilé zobrazovací technologie zvyšují přínos bezpečnostních kamerových systémů, které se využívají pro monitorování obchodních a veřejných prostor nebo jsou součástí systému infrastruktury chytrých měst. Přináší to však potřebu další ukládací kapacity,“ říká Brendan Collins, viceprezident pro produktový marketing společnosti Western Digital a dodává: „ Náš nový disk s kapacitou 10 TB se vyznačuje, stejně jako celá produktová řada WD Purple, vysokým výkonem, spolehlivostí a odolností. Nabízíme produkt s maximální kapacitou a podporou 4K, který ocení prodejci, systémoví integrátoři i uživatelé stávajících ale i budoucích kamerových bezpečnostních systémů.“

„My všichni ve společnosti 45 Drives jsme doslova nadšení novými disky WD Purple 10 TB,“ říká Doug Milburn, viceprezident a jeden ze zakladatelů společnosti Drives/Protocase, Inc., a dodává: „Máme mnoho zákazníků na trhu dohledových systémů a je pro nás důležité mít ty správné produkty. Produkty, které splní požadavky zákazníků. Produktová řada WD Purple poskytuje dva klíčové benefity, spolehlivost a kapacitu, a to vše za příznivou cenu.“

Disky WD Purple jsou optimalizované pro práci v náročných aplikacích nepřetržitého provozu v prostředí DVR a NVR. WD Purple 10 TB nabízí nízkou spotřebu, originální technologie značky WD a mnoho dalších technických parametrů jako jsou:

  • Technologie  AllFrame 4K™ – Odhaduje se, že v roce 2017 zhruba 2 % bezpečnostních kamerových systémů využívá nebo bude využívat technologie 4K, v roce 2020 to bude již 29 %*. Technologie ALLFrame 4K vylepšuje streamování prostřednictvím rozhraní ATA a pomáhá eliminovat ztráty v záznamech, zlepšuje celkové přehrávání videa a nabízí další možnosti.

WD Purple 10 TB má i vylepšený firmware, který pomáhá redukovat pixelizaci obrazu a nechtěné výpadky záznamu bezpečnostních kamer.

  • Technologie HelioSeal™ – Tato technologie umožňuje dosáhnout vyšší kapacity u disků a jejich nižší spotřebu. WD Purple 10 TB využívá již třetí generaci této technologie. Disky s touto technologií jsou dodávány na trh již více než tři roky a celkem bylo vyrobeno více než 12 milionů těchto disků.

 

  • Škálovatelnost bezpečnostních kamerových systémů– Disky jsou navrženy pro nepřetržitý provoz, podporují systémy s více disky a pracovní zátěží až 180 TB/rok.

Disky WD Purple 10 TB se snadno instalují do již existujících bezpečnostních kamerových systémů, jsou navrženy, testovány a standardizovány pro kamerové systémy a jsou kompatibilní se všemi předními výrobci chipsetů. WD úzce spolupracuje s partnery, kteří poskytují řešení bezpečnostních kamerových systémů a společně stanovují benchmarkové hodnoty pro definování a prokazování výkonů v kamerových systémech.

Cena a dostupnost:

WD Purple 10 TB (WD100PURZ) 3,5palcový HDD je k dostání prostřednictvím vybraných prodejců a distributorů, je na něj poskytována 3letá záruka. Doporučená koncová cena je 15 596 Kč včetně DPH. Více na at https://www.wdc.com/products/internal-storage/wd-purple-surveillance-hard-drive.html.

Western Digital

Western Digital Corp. (NASDAQ: WDC)je společnost s vedoucí pozicí na trhu ukládacích zařízení, které umožňují lidem vytvářet, spravovat, využívat, přehrávat a chránit digitální obsah. Společnost reaguje na měnící se potřeby trhu a poskytuje ucelené portfolio vysoce kvalitních produktů na ukládání dat, které využívají efektivní technologie, vysokou výkonnost, flexibilitu a rychlost. Produkty společnosti jsou na trh dodávány pod značkami HGTS, SanDisk a WD všem partnerům OEM, distributorům, resellerům, poskytovatelům cloudových infrastruktur a koncovým uživatelům.

WD, logo WD, AllFrame 4K a WD Purple jsou registrované ochranné známky nebo ochranné známky společnosti Western Digital Corporation nebo jejích poboček ve Spojených státech a dalších zemích. Veškeré ostatní známky jsou majetkem příslušných společností. Specifikace produktů mohou být bez upozornění změněny. Zobrazené fotografie se mohou lišit od skutečných produktů. Některé produkty nejsou dostupné ve všech zemích světa.

Pro potřeby stanovení kapacity úložiště platí, že jeden megabajt (MB) = jeden milion bajtů, jeden gigabajt (GB) = jedna miliarda bajtů, jeden terabajt (TB) = jeden bilion bajtů. Celková dostupná kapacita se liší v závislosti na provozním prostředí. Pracovní zátěž je definována jako objem uživatelských dat přenesený na nebo z pevného disku. Ukazatel je vztažen k jednomu roku provozu. Hodnoty pracovní zátěže jsou ovlivněny použitým hardwarem a softwarem

*Zdroj: IHS Markit, Technology Group, Video Surveillance Intelligence Service, Prosinec 2016. Western Digital za uvedený údaj nezodpovídá a jakákoli aktivita vyvozená z této informace je rizikem třetí strany. Více na   www.technology.ihs.com