High-End v kompaktním provedením: Acoustique Quality zahájilo prodej reprosoustav AQ Passion Orca

České reprosoustavy AQ Passion Orca zaznamenaly nebývalý ohlas na světovém veletrhu CES v Las Vegas a nyní jsou dostupné k objednání

Červenka, 4. května 2017 –  Společnost Acoustique Quality, výrobce špičkových českých Hi-Fi reproduktorů, uvedl na trh nové reprosoustavy AQ Passion Orca. Ta do vrcholné linie Passion přináší dravý design, podřízený zákonům akustiky. Na první pohled zaujme ostře řezanými rysy, které podtrhuje dvoubarevný klavírní lak. Jejich skutečná krása se však vyjeví teprve ve chvíli, kdy zahrají první tóny a vykreslí před vámi dokonalý obraz koncertní síně či rockového pódia. Tehdy si začnete lámat hlavu, jak je možné vměstnat, tak obrovský zvuk, do malých regálových reprosoustav.

Fyzikální zákony v akci

AQ Passion Orca se pyšní unikátní konstrukcí, která zvyšuje tuhost ozvučné skříně natolik, že nebylo třeba užití vnitřních výztuh, které by snižovaly objem ozvučnice. Design navíc díky minimálnímu množství paralelních stěn eliminuje vznik nežádoucího stojatého vlnění, které je častým zdrojem zkreslení zvuku konvenčních reprosoustav. To, co dovádí inertnost ozvučnice k dokonalosti je BDS systém, což je technické označení pro aktivní tlumení uvnitř stěn reproduktoru vyvinuté v Acoustique Quality.

Nekompromisní osazení

Srdcem reprosoustavy je výhybka, která rozděluje audiosignál tak, aby každý měnič pracoval s příslušným zvukovým pásmem. Tato kritická komponenta je ručně pájena technikou součástka na součástku. Na rozdíl od běžnějších plošných spojů tak neobsahuje signálové cesty se zbytečně dlouhými vodiči nedostatečného průřezu, což přináší nezanedbatelný nárůst kvality reprodukce.

Obyčejné nejsou ani vodiče propojující výhybku s jednotlivými měniči. Stejně jako ostatních reprosoustavy řady Passion je Orca vybavena vnitřní kabeláží společnosti Audioquest s pevným jádrem a orientovanou strukturou mědi, která při přenosu signál nepoškozuje tak jako běžná měděná dvoulinka. Navíc jsou kabely připájeny přímo k součástkám, což zamezuje vzniku přechodového odporu, typického pro konstrukce využívající konektorů.

Vše završují měniče slavné společnosti Scan-Speak z vrcholné řady Illuminator. V samostatné komoře s koncepcí AirCirc sídlí 1“ výškový měnič, poháněný šesti neodymovými magnety. Jeho membrána je navíc opatřena výrazným pólovým nástavcem, který zlepšuje chlazení a dává mu výbornou směrovou charakteristiku.

Na pozici středobasového reproduktoru se usídlil měnič Illuminator 8747 s 6“ velkou, aluminiovou 3D membránou. Ta v kombinaci s velkým zdvihem, který je umožněn precizním magnetickým obvodem se silnými neodymovými prstenci, dokáže bez problémů zahrát i ty nejhlubší tóny kontrabasu.

Příslušenství

Kdo bude od AQ Passion Orca požadovat skutečné maximum, ocení i nové designové podstavce. Ty nejen reflektují funkční design reprosoustavy, ale především ji perfektně akusticky oddělí od podlahy.

Na této podstatné funkci se podílí hned několik integrovaných prvků. Optimální polohu reprosoustavy a její stabilitu zajišťují neodymové magnety. Ty spojí reprosoustavu s antivibračními podložkami v místech kontaktu stojanu a ozvučné skříně. Další pohlcení vibrací se odehrává na samotném těle podstavce a aby bylo oddělení reprosoustav od podlahy co nejlepší, je stojan navíc opatřen odhmotňujícími hroty. Ty posilují ochranu před nežádoucími rezonancemi a umožňují doladit nerovnosti podlahy.

Cena a dostupnost

Reprosoustavy AQ Passion Orca i stojany jsou dostupné v barevných kombinacích Black-White, Red-Black a Red-White na stránkách výrobce www.aq.cz, nebo v pražské prodejně AUDIObest.

Společnost navíc umožňuje výrobu barevných kombinací na zakázku.

Cena reprosoustav byla stanovena na 159 900 Kč za pár, stojany stojí 29 900 Kč.

O firmě AQ

Firma AQ s.r.o. působí na trhu s audiem od roku 1995, kdy se její zakladatelé rozhodli proměnit svou lásku ke kvalitnímu zvuku v podnikání. Základní myšlenkou firmy, které se stále drží, je výroba vysoce kvalitních Hi-Fi reproduktorů, jejichž vývoj i výroba  stále probíhá v mateřské továrně v obci Červenka. Zakladatelé firmy a konstruktéři tak mají plnou kontrolu nad výběrem komponent a materiálů pro konstrukci reprosoustav, které se pyšní úžasným poměrem kvality a ceny.
Jak se dařilo budovat prodejní síť obchodních partnerů, začala firma do své nabídky přidávat i další produkty, příslušenství reprosoustav, jako kabely, stojany, držáky a podobně. Postupně se v nabídce začaly objevovat i další značky. První byl dnes již celosvětově známý výrobce gramofonů Project, jehož gramofony se vyrábí rovněž České Republice. Později přibylo i mnoho dalších značek z oblasti kvalitního audia.

O prodejně AUDIObest

Specializovaná prodejna AUDIObest je skvělým místem pro každého milovníka hudby a kvalitního zvuku. Nabízí komfort soukromé poslechové místnosti, ve které má každý možnost poslechnout si svou oblíbenou hudbu na nabízených produktech v konfiguraci, kterou si sám zvolí. Zároveň se prodejna může pyšnit největší nabídkou kabeláže, gramofonů a také digitálních radiopřijímačů v Praze. Samozřejmostí je pak odborně školený personál, který pomůže vyřešit jakýkoliv problém při plánování a zařizování domácích i firemních audio/video řešení.

 

Tagged