Na budoucnost umělé inteligence se podívají vývojáři z STRV. Do Prahy a Brna přijede Sudheera Vanguri z Amazonu

Praha 16. května 2017 – Umělá inteligence v podání Amazonu, to bude tématem nadcházející akce Silicon Valley Insights pořádané českým vývojářským studiem STRV. Do České republiky přiletí Sudheera Vanguri, která v americkém internetovém gigantu Amazon pracuje jako Senior Product Manager především na programu umělé inteligence s názvem LEX. Sudheera vystoupí 23. května v Brně a poté 25. května v Praze. V Brně akce začne v 19, v Praze v 18 hodin a moderátorem večera bude Lubo Smid, spoluzakladatel a COO STRV. Po zhruba 90 minutové diskuzi bude následovat afterparty a networking. Již nyní jsou vstupenky v ceně 199 korun dostupné na Eventbrite.

Sudheera začínala jako softwarová inženýrka Yahoo. Nejdříve pracovala z rodné Indie, ale v roce 2013 se přestěhovala do Kalifornie, kde pokračovala jako Technical Lead právě pro Indii. Do produktového oddělení přišla v roce 2014. Sudheera je absolventkou prestižní stanfordské univerzity. Kromě umělé inteligence se akce bude točit kolem backendových technologií Amazonu. Řeč určitě přijde také na její životní cestu z Banglore do USA.

Silicon Valley Insights je série inspirativních přednášek, které od roku 2015 pořádají vývojáři ze společnosti STRV. Dřívějšími hosty byl například Čech Otto Fabri – tehdy pracující pro Tesla Motors –, americký investor Razmig Hovaghimian nebo například Kemar Newell – bývalý vývojář Googlu a Applu, který se v USA snaží prosadit s aplikací Flip.

Více o STRV

STRV je jednou z předních českých technologických společností, která se věnuje vývoji mobilních a webových aplikací. Historie společnosti začala už v roce 2004 a do poloviny roku 2014 působila na trhu pod názvem uLikeIT. Hlavní strategií společnosti, za kterou stojí spoluzakladatelé David Semerád a Lubo Smid, je rapidní růst v USA, kam se vedení společnosti přesunulo roku 2012. Hlavní pobočkou je v současné době Los Angeles, další kanceláře se nacházejí v San Francisku a New Yorku. Nejdůležitější část firmy se ovšem stále nachází v Praze, kde pracuje téměř 150 vývojářů a designerů. Ti aplikace pro americké startupy vyvíjejí, spravují a aktualizují. Strategickým plánem STRV je nadále obsazovat americký trh se zachováním vývojářského centra v České republice, které se bude v následujících měsících rapidně rozšiřovat. V dubnu 2016 se STRV přestěhovalo do nových kancelářích v Karlíně, které firmě nabízejí prostor pro další personální růst.

Mezi nejvýznamnější mobilní aplikace společnosti, se kterými se může český zákazník setkat, patří například Ordr nebo sociální síť Surge. Ze světových referencí stojí za zmínku aplikace pro společnosti Spark Networks, Caviar nebo ClassDojo. Více o společnosti naleznete na www.strv.com.