Praha se stane na světovým centrem IoT Sigfox World IoT Expo

Praha, 15. května 2017 – V Praze se připravuje největší světová akce spojená s globální technologií sítě pro Internet věcí – Sigfox. Proběhne ve dnech 25. a 26. září 2017 v prostorách Fóra Karlín. Zúčastní se jí přes 40 operátorů sítě Sigfox z Evropy, USA  Mexika, Brazílie, JAR, francouzského Réunionu, Taiwanu, Singapuru, Japonska, Nového Zélandu, Tasmánie a mnoha dalších. Přijede i více než 120 vystavovatelů z celého světa, aby předvedli svoje IoT zařízení, platformy a ucelená řešení. Očekává se přes 1500 návštěvníků z řad odborné světové veřejnosti.

2017-05-30 14_45_40-20170530_Praha se stane na světovým centrem IoT - Google Docs.png

Datová síť technologie Sigfox je nyní aktivní už ve 33 zemích světa a do konce roku 2018 se počítá s rozšířením do 30 dalších států. Velmi rychle se tak Sigfox stává globální přenosovou technologií pro Internet věcí. Více než 5 let takto Sigfox vytváří komplexní ekosystém partnerů po celém světě, kteří podporují rozvoj koncových řešení v oblasti Internetu věcí. Právě Tito partneři se zúčastní Sigfox World IoT Expo. V Praze se tak uskuteční historicky první setkání operátorů, integrátorů, výrobců hardwaru a vývojářů pracujících s technologií Sigfox.

Veškeré informace a možnost registrace ke vstupu na akci získáte na speciálním webu:

http://world-iot-expo.com/

Hlavními oblastmi, na které se Sigfox World IoT Expo bude zaměřovat, budou logistika, Facility Management a prediktivní údržba, SmartCity, E-health, E-insurance a Smart Metering. V průběhu přidružené konference vystoupí na 25 řečníků z celého světa, včetně spoluzakladatelů společnosti Sigfox Ludovica Le Moana a Christophea Fourteta. Výrobci, vývojáři a IoT nadšenci se budou moci zúčastnit dvou workshopů na téma tvorby prototypů na technologii Sigfox.

“Jsme hrdí, že se právě Praha stane místem tak důležitého mezinárodního setkání.” říká Managing Partner českého operátora sítě Sigfox společnosti SimpleCell Pavel Sodomka “Je to mimo jiné i proto, že se Česká republika ukázala jako země s obrovským potenciálem na straně výrobců koncových zařízení a integrátorů Sigfoxu. Máme jich tu kolem 80, což je vysoké číslo i pro mnohem větší země, než je Česká republika.”

Ludovic Le Moan, CEO Sigfoxu dodává: „Jsme velmi rádi, že se první setkání globálního Sigfox ekosystému pro Internet věcí odehraje  právě v Praze. Tato událost významně posílí interakci a spolupráci mezi všemi zúčastněnými v síti Sigfox; koncovými zákazníky, i lidmi z komunity kolem internetu věcí z celého světa.“

O SimpleCell Networks

SimpleCell Networks a.s. je prvním českým veřejným mobilním operátorem sítě určené pro Internet věcí. Síť je založena na globální technologii Sigfox, která funguje ve 33 zemích světa, a v ČR byla vybudována ve spolupráci se společností T-Mobile. Síť umožňuje komunikovat levně, spolehlivě a bezpečně miliónům zařízení při mnohaleté výdrži na baterie. K datům je možné se dostat přes jednoduché rozhraní, přes které lze zařízení integrovat do podnikových systémů v řádu hodin, anebo využit desítky IoT platforem.

Více informací na www.simplecell.eu, případně na @simplecelleu na Twitteru i na Stránce SimpleCell na Facebooku.

 O Sigfox

SIGFOX je světovým vedoucím poskytovatelem konektivity pro Internet věcí. Síť doplňuje existující vysokorychlostní připojení systémem pro jednoduchý, hospodárný, energeticky úsporný oboustranný přenos malých objemů dat na velkou vzdálenost a odstraňuje tak bariéry širšího rozšíření IoT řešení. Zařízení se SIGFOX komunikací vydrží pracovat na bateriích mnoho let. V současné době funguje síť ve 33 zemích a obsluhuje přes 7 milionů zařízení. SIGFOX je dnes jediným komerčně dostupným řešením garantujícím vysokou úroveň služby a spolehlivosti v mezinárodním měřítku. Sídlo společnosti je ve Francii s pobočkami v Bostonu, Dubai, Madridu, San Franciscu a Singapuru.

Pro více informací navštivte www.SIGFOX.com a sledujte nás na Twitteru @SIGFOX