UniControls představí na Eress Forum v Paříži elektroměry pro měření spotřeby el. energie na železnici

Měření spotřeby trakční energie na palubách vlaků se stává trendem v evropské železniční dopravě

Praha/Paříž, 30. května 2017 – Společnost UniControls, mezinárodně uznávaný dodavatel řídicích systémů a elektronických zařízení v oblastech železniční dopravy a průmyslovém řízení, se v termínu 31.5.2017 účastní konference ERESS FORUM 2017, která se koná v Paříži. Jedná se o evropské partnerství pro systémy vypořádání spotřeby elektrické energie na železnicích, kde se potkávají odborníci, manažeři a technici z oblasti železniční energetiky. UniControls představí v rámci své expozice elektroměry pro mobilní měření spotřeby energie na železnici ELM102 a ELM201.

„Měření spotřeby elektrické energie drážních vozidel a následné rozúčtování dle skutečně spotřebované elektrické energie se stále více stává trendem v evropské železniční dopravě a UniControls má v této oblasti poměrně silnou pozici. Také u nás SŽDC plánuje začít účtovat trakční energii více podle skutečné spotřeby a dá se tedy očekávat, že poptávka po měřících zařízeních na kolejová vozidla tím v České republice výrazně stoupne. Stejné zařízení je dnes v západní Evropě zcela standardní a UniControls ho již dodává například finským či rakouským železnicím,“ říká Antonín Felber, předseda představenstva a generální ředitel společnosti UniControls a.s.

UniControls je vůbec první firmou v ČR, která s měřením trakční energie na hnacích kolejových vozidlech pro obchodní měření začínala a to již v roce 2009. V říjnu 2016 získala UniControls zakázku od SŽDC na dodávku měřicích skříní pro mobilní měření trakční energie elektrických kolejových vozidel. Do tendru, který vypsala SŽDC, se UniControls přihlásila s novým rozvaděčem ELC-201/A s vestavěným elektroměrem ELM-201. Tato, v pořadí již druhá zakázka na dodávky měřicích rozvaděčů pro SŽDC, s celkovým počtem 155 dodaných kusů posouvá UniControls na přední pozici v dosazování elektroměrů na paluby vlaků.

O společnosti UniControls a.s.

Od svého založení v roce 1991 se UniControls systematicky zabývá vývojem, výrobou a instalací řídicích systémů a elektronických zařízení v oblastech železniční dopravy a průmyslového řízení. Společnost UniControls se specializuje hlavně na aplikace vyžadující vysokou spolehlivost v náročných pracovních prostředích. Kurzu ve směru vysoce inovativních produktů odpovídá cíl společnosti být špičkovým a mezinárodně uznávaným dodavatelem řídicích systémů a komplexu souvisejících služeb. UniControls stále rozšiřuje portfolio svých produktů a služeb tak, aby byla schopna nabídnout široký sortiment řídicích systémů a elektronických zařízení jak v oblasti dopravní techniky, tak v oblasti průmyslového řízení. Důraz je kladen nejen na vysokou spolehlivost a dlouhodobou dostupnost produktů, ale také na inovativní přístup a soulad se standardy. Společnost UniControls je členem sdružení a standardizačních pracovních skupin zabývajících se drážní technologií a držitel certifikací IRIS, ISO 9001:2009, ISO 14001:2005 a OHSAS 18001:2008.
Společnost je exportně orientovaná. Systémy firmy UniControls jsou dlouhodobě úspěšně provozovány v mnoha zemích jak v Evropě, tak i mimo ni.

Další informace najdete na www.unicontrols.cz.