Bonami.cz roste ekonomicky i personálně. Tým posílí dva noví manažeři

Praha, 31. května 2017 – E-shop s bytovými doplňky a nábytkem Bonami.cz získal nové posily do managementu. Marketing nově povede Tereza Kučerová (dříve Bistro Agency), druhou posilou je Zdeněk Čech (dříve Notino, Mall Group), který má od května na starosti zlepšení zákaznické zkušenosti. Posílením managementu Bonami reaguje na rychlý růst firmy.

Na pozici Chief Marketing Officer 1. června nastupuje Tereza Kučerová. Do Bonami přichází z Bistro Agency, v minulosti pracovala například na rebrandingu a digitálních řešeních pro Moneta Money Bank, Hartmann-rico, LG a dalších. „V Bonami povedu celý marketing, výkonnostní i nevýkonnostní, a mým hlavním úkolem bude budovat značku a její povědomí na všech trzích,” vysvětluje.

Zdeněk Čech se v minulosti staral o customer care například v Mall Group nebo v Notino, kde měl pod sebou zákaznické služby pro 14 zemí včetně USA. S nastavením péče o zákazníky pomáhal také v Rohlik.cz. V Bonami bude mít na starosti zlepšení zákaznické zkušenosti napříč celou firmou, tedy od příchodu nakupujícího na web až po doručení balíčku. Tým Bonami v současné době čítá 100 lidí a vzhledem ke stabilnímu růstu i nadále plánuje nabírat další posily.

Za rychlým růstem Bonami.cz stojí především zahraniční expanze a úspěšný prodej nábytku. E-shop momentálně působí ve čtyřech zemích – kromě ČR také na Slovensku, v Polsku a Rumunsku – a celkově skupina k prvnímu čtvrtletí 2017 hlásí 2,5 milionu registrovaných členů. Prodej nábytku se na obratu e-shopu, který se původně soustředil spíše na menší doplňky a dekorace, podílí už třetinově. Letos Bonami.cz cílí na obrat 700 milionů.

O Bonami:

E-shop s nábytkem a bytovými doplňky odstartoval v Česku v lednu 2013. V roce 2014 se rozšířil do Polska, o rok později na Slovensko a loni také do Rumunska. Bonami je projektem Václava Štrupla (spoluzakladatele online agentury H1.cz, kterou v roce 2010 s ostatními společníky prodal Ataxu) a investičního cirkusu Miton. Současným CEO je David Šiška. V roce 2016 dosáhlo Bonami obratu půl miliardy Kč, pro rok 2017 je v plánu překonat 700 milionů.